spor + diyet = 0 mı?:(

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve masalperisi87 tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    merhaba arkadaslar boyum 158 kilomda 55 6 aydır spor yaprıoruz ablam ve ben o da benimle hemen hemen aynı düzenli sporumuzu yapıoruz ayrıca diyette yapıoruz eski abur cubur hamur işi filan alıskanlıgımız kalmadı fakat bu 6 ay icinde 2 kilo bile veremedik nerde yanlıs yapıoruz hiç anlayamıorum bir seyi ya eksik ya fazla yapıoruz ya da yiyoruz.cok moralimiz bozuk spora gitmek içimden gelmio gercekten spor yaparken cok mutluyum ama bi faydasını gormeyince o kadar zahmet bosmus gibi gelio? üstelkik sadece bende diil ablamda öyle beslenirken bir şeyi mi yanlıs yapıoruz anlamadık da herhangi bi sıkılasmada goremiorum anlamıorum yani kime sorsam spora gidenlere muhakkak kilo vermiş oluo bu sorun neden?? kaslarım gelişio desem görünürde bişe yok . pantolunun düğmesi hala aynı sıkılıkta duh kendimizi bu ay da zorlucaz artık daha da gitmeyi düşünmüorum

2. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    bir de herkes haftada 3 gün yapıo; biz bir gün yapıp , bir gün yapmıoruz, evde yemek yemioruz spordan akşam gelince neden boyle oluki? hayır yeme alıskanlıgımız bile aynı olsa yine de eskiye nazaran spor yapıoruz farketmesi lazım tık yok yaa sinir oluorum

3. SRV

SRV Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yemek yemeden kilo veremezsin.
    Sık sık, az az yemen lazım, aksi takdirde metabolizman yavaşlar.
    3 öğün yerine 6-8 öğün sağlıklı yiyecekler tüketmen gerekiyor.
    Asla aç kalma vücudun alarm verir ve yağ stoklamaya başlar.
    Forumdaki yağ yakımı konusunu okumanı öneririm.
    Kolay gelsin.

4. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    :(açlığa zaten dayanamam tabiki de yemeğimi yiyorum gayet abur cuburu hamur işini kestim sadece. ama 6 ay ya dile kolay insan hiç mi kilo vermez ne yersem yiyim ya 6aydır yapıorum sporumu beslenme alıskanlıgımı değiştirmesem bile vermem gerekirdi zaten 1 haftadır ve agır spor ve rejim yapıorum 1ay devam edicem kilo veremezsem :(

5. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Masalperisi87; kilo vermenin tek yöntemi günlük ihtiyaç duyduğunuz kaloriden bir miktar az alarak o geriye kalan kısmın depolanmış yağlardan karşılanmasıdır. 6 aydır kilonuz sabitse ihtiyacınız kadar kalori alıyorsunuz demektir, abur-cuburu kestiniz ama sanırım diyetinizde sizin bu kadar kalori ihtiva ettiğini bilmediğiniz birşey var, başka bir ihtimal aklıma gelmiyor ki ikinizin birden aynı sorunu yaşaması bunu destekliyor. Misal diet yapan bazı kızlar vardır salata yerler fakat üstüne zeytinyağı sos vs.. boca ederler. Bunu 50-60 gr. zeytinyağı konmuş bir salatanın yaklaşık bir whopper'la aynı kaloride olduğunu bilmediklerinden yaparlar.

http://www.idealkilohesaplama.com/kalori-cetveli-tablosu.php
    Buna benzer tablolara bakarak tükettiklerinizi bir gözden geçirin derim.

6. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    kılo vermenın ılk sartı kalorıyı azaltıp vucut aktıvıtesını arttırmaktır

3 ana 3 ara ogun yapın

kılonun 1 katı kesın proteın al

haftada 3 gun agırlık 3 gun kardıyo calısın

karbonhıdratı azaltın ama asla kesmeyın

karbonhıdratları kompleks alın

basıt skerı sadece sabah kalktıgınızda alın

kahvaltıda mutlaka yulaf yıyın

ve en onemlısı forumu arastırın buna benzer bırcok baslık- ornek dıyet programı var

masalperisi87 bunu beğendi.
  7. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Spor olarak ne yaptığınızdan ve diyetin nasıl olduğundan bahseder misiniz?

zigbog bunu beğendi.
  8. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    protein olarak neler yemeliyim?? spor olarak 30dk yuruyus bandı 15 dk bisiklet 30 dk da derse giriorum power body'e eskiden 30dk yuruyus 15 dk bisiklet 15dk epileptik bisiklet ve tüm agırlık hareketlerini yapıodum.yani sıkılısmayı daha yeni yapıorum artık zayıflamayınca kendimi derse verdim sıkılasmaya

9. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yürüyüşleri koşu yapmalısınız, çünkü yürüyüş yetişkin insanlar için bir spor değil; zaten gündelik bir olaydır. Koşuya göre çok az kalori yaktırır. Koşarken nabzımız yağ yakım seviyesine ulaşır, oysa yürüyüşte nabız düşük olduğu için bu gerçekleşemez. Yürüyüş, fizik sağlığını kaybetmeye başlıyan yaşlılar için fizik tedavi olarak önerilen birşeydir. Yağ yakmak istiyorsak hızlanarak koşmalıyız, yorulduğumuz zaman da durmak yerine 1-2 dk yürümeliyiz. Ayrıca body idmanından sonra koşu-bisiklet vb yaparsanız daha çok yağ yakarsınız. Umarım anlatabildim.

Siz hem sıkılaşmak hem zayıflamak istiyosanız sadece çalışmak yetmez, beslenmelisiniz.
    Bu idmanlarla tahminen 600-800 kalori arası yakıyorsunuz, günlük hayatsal işler için de 1800 kalori yaktığınız düşünürsek günde toplam 2400 kaloriye(yaklaşık) denk gelir. Demekki azami 2400ü aşmamalıyız. Ama sıkılaşmak için de protein almalıyız. Siz 83-55 gram arası günlük protein tüketmelisiniz. http://www.gidasanayii.com/modules.p...ticle&sid=5203 verdiğim bu linkte bütün besinlerin değerleri yazıyor, buradan hangi proteinli yiyecekleri tercih ediceğinizi ve alıcağınız kaloriyi hesaplayabilirisiniz.(not tabloda bazı besinlerin besin değerleri normalden biraz fazla)

Sıkılaşmak için protein bir şarttır, ama tek başına yeter bir şart değildir. Birçok sporcu var, "ben kaslıyım, ağır kaldırıyorm. Ama sıktığımda kaslarım tam sert olmuyor." diyen. Bu kalsiyum eksikliğinden kaynaklanır. Kasların sıkı durması kalsiyuma bağlıdır, çünkü kas kalsiyum ile uyarılarak sertleşir. Eğer yeterli kasliyum yoksa doğal olarak kasın sertliği bize yetersiz gelir, sıkılaşma olmaz. Bu sorun için günde 500 ml süt yeterlidir.

Setenay ve masalperisi87 bunu beğendi.
  10. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    o linke giremedim ama ben? yani kas için süt içmeliyiz diorsun hımm anladım o da gaz şişkinlik yapar ama neyse acaba ödem toksin mi var ondan mı veremiorum jayır hormonlarımda filan da bişe yokki neden oluo:S

11. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Herkez yorum yapmış ama,öncelikle şunu sorayım..Günlük besin düzeninizi ve antreman programınızı yazarmısınız?

zigbog bunu beğendi.
  12. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    yani günlük sabah kalkar peynir kepek ekmek unununkini yerim zeytin bi kactane dometes salata 2 çay kasıgı bal yerim . öğlen olmadan bi kac meyve yada cubuk kraker kansızım o yuzden kuru üzüm yerim 1 avuc spordan once de 5ten once yani kepek ekmek arasına patlıcan fasülye ya da yagsız et koyarım yerim oglende bunu yerim bi kısmını oyle yani bazen dondurma filan da yiyorum ama cok az . yani bu 1 haftadır bole rejimdeyim die . antreman olarak da dediğim gibi 30dk yuruyus bandı 15 dk bisiklet 30 dk da derse giriorum power body kol ve gogus calıstırıoruz dumbblelarla o kadar . ama sıkılasmak kas yapmak için ne yemek lazım ve yag yakmak için ananas ii diolar ama bilmiorum ki yeşil cay da mideme dokunur die korkuorum cay kahve kola bole seyler hemen dokunur . kollarımda biraz tombulluk var yani benim yaglarım hep üst bölgemde toplanmıs türk kızlarının aksine ve üstten cok zor verilio ya:S

13. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    yulaf şişmanlatmaz mı?? hangisini alalım bir de?

14. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Tek başına bir besin bir bireyi şişmanlatır diye birşey söyleyemeyiz. Gün içinde bütün yediklerinize göre şişmanlar ya da zayıflarsınız.

İnsan bağırsağındaki bakteriler sütteki besinleri kendileri aldığında bize gaz kalıyor. Bu bakterilerin bir dinlenme süresi var ve bu süreçte cvp veremiyorlar. Bu dinlenme süresini siz bulmalısınız. Dikkat ederseniz "Gece yatmadan önce süt için." demedim.
    Örn ben; 4 gün gece içtim, hep gaz yaptı. İkindi vakti içtim gaz yaptı. En sonunda bir kaç gün sabah denedim ve kesinlikle gaz yapmadı. Demekki bağırsağımdaki bakteriler ben uyandıktan sonra aktif değiller. Siz de bu şekilde deneyerek süt saatinizi oluşturmalısınız.

http://www.gidasanayii.com/modules.php?name=News&file=article&sid=5203

Besinlerin tablosu burada. Yukarıdaki dediklerime göre bir beslenme hazırlayabilirsiniz.

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelıkle bu tıp bır beslenmeyle hedeflerınız uzun bır sure hedef olarak kalıcaktır buna emın olabılırsınız

yulaf bence en ıyı karbonhıdrattır ve dıyetın vazgecılmezıdır

forumu arstırısanız butun sorularınızın cevabının oldugunu goruceksınız ama ben yınede yardımcı olayım

setenay ısımlı bayan arkadasımızın sızınkıne benzer bır baslıgı

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-program-ma-bir-bakar-t19553.html?t=19553&highlight=LOR

ve aynı baslıkta benım yazdıgım ıdeal bır dıyet programı

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=195006&postcount=13

16. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Pardon görmemişim ;)

Konuya dönersek size tavsiyem metobolizma hızınızı öğrenip,ondan sonra spor ve diyetisyenle kordineli olarak çalışmanız..Kısa sürede istediğiniz duruma gelmeniz dileği ile iyi çalışmalar..

17. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de güzel bir beslenme programı. Hatta biraz daha ekmek yiyebilirsiniz, program toleranslı.

18. vesta

vesta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence hiç bir değişiklik olmadı diye düşünme mutlaka etkisini göreceksin. ben sporu 1 senedir yapıyorum 6. ayımda hala kendimden memnun değildim değişiklik bile yoktu ama 6 .aydan sonra vücudum sıkılaşmaya basladı kardio olarak koşuyorum ve fitness ağırlıklı olarak 4-5 gün çalışıyorum programıma mutlaka uyuyorum bazen umutsuz bile olsam inat ediyorum olacak diyorum oluyor:) yavaş olsa bile bir gelişme mutlaka vardır azmetmek gerekiyor sanırım..

19. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    ya ama arkadaslarım bile dio 6ayda en az 5 kilo verilir yani diolar ayda 1 kilo en azından gitmez mi ya cıldırcam valla :s

20. masalperisi87

masalperisi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    işletme
    Yer:
    istanbul
    Bir de bir konuda danıscam size kosu bandında 30 dk da 150 bisklette 20 dkda 100 kalori veriorum toplamda ve bu 45 dkmı alıor. bundan da zayıflamıo olabilirim . epileptik bisklet var bir de onda da 20 dk yapıorum 200 kalori gidio artık zaten onu yapıcam kollarım filanda calıstıro en azından. daha sonra da power body dersine girip sıkılasıım diorum cünkü epileptiği 20 dkdan fazla yapamıorum midem dönüo cünkü kansızlıkta var pekmez yesem kilo yapar die korkuorum . ciğeride agzıma koymam ne yicem bilmiorum ya

Sayfayı Paylaş