Spor akademisi için beslenme taktikleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lantis44 tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumda çok kişinin professionel anlamda bilgisi olduğu için sormak istiyorum.Ben 22 yaşında bu yıl spor akademisine hazırlanan birisiyim.Öss sınavına 2 hafta,Akademi sınavına ise 2.5 ay gibi bir zaman kaldı.Ben bu kısa zamanda gerekli takviyeleri alıp rakiplerimin önünde olmak istiyorum.Acaba bana neler önerirsiniz beslenme konusunda.Arkadaşım Amino acid ve creatin gönderecek bu hafta içinde bunların yanında olmazsa olmaz bunuda kullanın diyebileceğiniz şeyler var mı.Günde kaç tane amino acid almam gerek.Ya da tavsiye edeceğiniz şeyleri ne miktarda kullanmam gerek bana bilgi verirseniz sevinirim.Benim son şansım puan olarak iyi puan alıyorum eğer spor işinide iyi değil orta halli yapsam bile girerim akademiye ama ben yinede en iyisi olmak ve spor konusunuda eksiksiz yapmak istiyorum.Boy 1.75 kilo 73 galiba kilo problemide var.Acaba diyet felanda yapmam gerekiyor mu.Hocam yapma ye yediğin kadar ye zaten çok ağır tempoda hazırlanacaksınız ne yersen eritirsiniz diyor.Biraz fikir ve ipuçları verirseniz çok sevinirim.Son olarak Amino acid ve creatin alacağım bunlarında yanında vitaminde ekstra olarak almam gerekir mi.Hocam Oneaday maxsimux diye bir tablet hap var onlardan kullanın dedi.Ya da sizin önereceğiniz farklı vitamin var mı.

Not: Spor geçmişim zaten var topyekün sıfırdan spora başlayıp beni 2 ayda adam edin demiyorum yanlış anlaşılmasın.Yoksa 2 ayda sporculukmu olur diye kızacaksınız :)

Arkadaşlar biraz gireceğim akademi sınavı ile ilgili bilgi vereyim daha sağlıklı bilgi alabilmek için.Ben Malatya'da gireceğim buradaki sınav 2 aşama. 1.aşamada salon 2.aşamada aynısı.(1500mt koşuları burada yok) Genel anlamda salonda koşu yaptırıyorlar.Slalom konuşaları.(Aletlerin arasında geç,tekerleklere bas,zıplama yap,topu duvara vur vs vs)Önemli olan etkenler ise Hız-çeviklik diyebilirim. 2. Aşamada ise toplar devreye giriyor ağırlıklı.Benim istediğim ise bu 2.5 ay içinde olabildiğim kadar hızlı-dayanıklı ve çevik olayım.Sonuçta forumda arama yaptım böyle bir konuya rastlamadım.Bu bölümde sizden ricam böyle bir tempoda iken nasıl bir beslenme yapmamı önerirsiniz.Hazırlanan arkadaşların %90'nı beslenme konusunu pas geçiyor belkide daha fazlası.Sonuçta haftanın 7 günü antreman yapıyoruz.2 hafta sonra günde 2 antreman yapacağız Sabah-akşam.Resmen yorgunluktan öleceğiz.Beslenme takviyesinin benim için çok önemi var.

Saygılar.

Son düzenleme: 1 Haziran 2009
  2. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Ben beslenme konularını forumdan oku derim bir çok öneri var ben bu konuda bilgili değilim ama bence https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodybuilding-filmleri-t3402p6.html burdan birçok şey bulabilirsin banada sohbetseli adlı üye önermişti gerçekten iyi antremanlar var ...
    Kolay gelsin ama ben TV de görmüştüm çok yönlü bir sınav topla çalışmayı ihmal etme neler yapılıcağını biliyorsan onlara haftada 2 kere mutlaka yer ver kolay gelsin

lantis44 bunu beğendi.
  3. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bilgi için çok sağ ol.Verdiğin linkteki bütün videoları ve daha fazlasını indirdim geçen günler.Biraz egzersizinden çok beslenme konusu ile ilgilide bilgi almak istiyorum.Forumu okuyorum bu yöndende.

Saygılar.

onur10 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş