Spor İçin Enerji Bulamıyorum Yardım!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Zaym1n tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar

3-4 aydır BB yapıyorum, başlamadan önce 68 kiloydum 195 boyda, 2 ay sonunda ise 80 kiloya çıktım ve sonraki 1 ay içinde 1 gram bile kilo alamadım hatta 1-2 kilo verdim bile denebilir (kötü beslenmemden kaynaklı). 2 hafta önce basit bir grip geçirdim ancak halsizlik yarattığı için spor yapamadım, geçen hafta ise biraz yoğundum spor yapamadım daha doğrusu 2 gün yapabildim. Yani bu aralar hem kilo anlamında hem güç anlamında düşüş var bende ayrıca son 1 aydır spor yaparken enerji bulamıyorum kendimi fazla zorlayamıyorum.

İlk başladığımda günden bugüne kadar hep spordan 1-2 saat önce bolca makarna veya pilav yerdim bazende yanında birkaç tost oluyordu ve spordan yarım saat önce 1-2 tane muz yerdim, hala yiyorum ancak artık ne enerji bulabiliyorum ne kendimi zorlayabiliyorum hatta set araları bile uzadı eskiden 30-40 saniye beklerken şimdi 1-2 dakika beklemeden kendime gelemiyorum. Bana bir tavsiye verin şu 2 haftadır spora da gitmedim berbat bir durumdayım eski halime geri dönmek istemiyorum. Giderek motivasyonum da düşmeye başladı. :(

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük beslenme düzeninde zayıf bir nokta olabilir.Vucudun artık aminoasit, protein tozu ve kreatin gibi gıda takviyelerinin desteğini isteyecek duruma da gelmiş olabilir.Öncelikle günlük beslenme programını yazarsan sana çıkarman ve eklemen gerekenler söylenir.Protein ağırlıklı beslenmen her zaman en iyisidir.Tabi güç kaybında gribinde etkisi olacaktır mutlaka.Ama sen önce beslenme programını buraya bir yaz bir ona göre sana birşeyler söyleriz.

3. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Durum şöyle ki beslenme düzenim yok, daha çok birkaç saatte bir şeyler yemek üzerine hareket ediyorum.

Aşağı yukarı şöyle uyandıktan sonra birkaç ton balıklı tost, birkaç saat sonra tavuk veya makarna, birkaç saat sonra yine ton balıklı 4 tane tost, akşamları yüksek ihtimalle ya dana eti ya da kuzu eti oluyor yani genelde kırmızı et bazende tavuk pilav yiyorum. Spor günleri ise bunların aynısı yalnız spordan 1-2 saat önce makarna veya pilav spor sonrası ise tavuk pilav yiyorum. Birde yatmadan önce ya makarna ya da tost yiyorum yine.

Şunu da belirteyim yaklaşık 1 aydır protein tozu ve aminoasit kullanıyorum.

Protein Tozu: Dymatize ISO-100
    Aminoasit: Re-Con Muscle Pharm

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Kullandığın suplementler belki kilo almanı durdurmuş olabilir.

5. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Peki ne önerirsin, kilo aldığım dönemde 2 kutu optimum serious mass weight gainer kullandım şimdi tekrar kullansam düzelme olur mu? Yada hem weight gainer hemde şuan kullandıklarım fazla mı olur benim için?

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Suplementler bölümü var onu incelemeni tavsiye ederim aradığın bütün cevapları orada bulursun.Ben kilo vermek için uğraştığım için kilo aldırıcı ürünler hakkında bilgim yok.

7. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Problemin pskilojik gibi görünüyor moralini yüksek tut ve hedefinden vazgeçme,3-4 aydır spor yapıyorum diyorsun suplementlere yüklenmen anlamsız zaten protein tozu ve amino asit kullanıyormuşsun ayrıca iyi kilo almışsın hayatın her alanında böyle inişler çıkışlar olur her şey yoluna girecektir merak etme

8. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Şöyle ki psikolojik mi bilmiyorum ancak son birkaç aydır aklıma takılan ve canımı sıkan tek şey kilo alamıyor oluşum. Eskiden her hafta 1 kilo civarında artış olurdu (ilk 2 ay) şimdilerde ise değil artış, sabit bile kalamıyorum. Bu çok canımı sıkıyor.

Ayrıca bir süredir de hakikaten enerji bulamıyorum spor için, acaba weight gainer ı kullanıp protein tozunu ertelesem mi yoksa hepsini beraber mi kullansam?

9. hakanruh

hakanruh Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Antremanlardan önce kafein tüketebilirsin

10. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Bir deneyeyim, birde şeyi deneyeceğim sadece antrenman sonrası aminoasit alıyordum şimdi öncesinde de alacağım bakalım etkisi olacak mı.

11. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bu gayet normal bir döngü ilk zamanlar kolay kilo alırsınız sonra kilonuz arttıkça yavaşlar.Zaten 195 boya 68 kiloymuşsunsuz.68 Kiloda kilo artırmak çok kolaydır çok fazla kaloriye ihtiyaç duymaz vücut.Zayıflama olayı da şundan olmuş olabilir ; vücudun kas kütlesi arttıkça kalori ihtiyacı da artar siz bunu diyetinizle karşılayamazsanız kilo verirsiniz.

12. kartals340

kartals340 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Sabahları pekmez ve arı sütü iç daha iyi hale geleceğini umut ediyorum , birde uyku düzenine dikkat etmeye calısırsan sorun kalmaz rahat ol bahar havasından dolayı kaynaklanıyor herkeste bu durum oldugunu zannediyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Iki şey öneriyorum kardeşim.
    1) eğer bu halsizlil geçici birseyse yani her zaman olmuyorsa 1 çay kaşığı kahveyi büyük bi bardakta sıcak suda karıştır ve iç ardından yarım tane portakal ye
    2) devam eden bir durumsa veya set aralarını kisaltmak az dinlenmek istiyorsan kreatin kullan. Günde 5 gr alıyorsun yarım litre su ile birlikte. Ben kullaniyorum. Yararini gördüm ama çok su içmelisi. Vücut fazla atp yi atmalı. Fiyatı da ucuz zaten.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ettim hepinize, kafeini denedim fena geçmedi 2 antrenman, şimdi birde şey aldım ******deki satıcıya danışıp AMIX VitarGo Load aldım antrenman önce ve akşam alıyorum, biraz toparlarım umarım yakın zamanda. Kreatin düşündüm daha sonra biraz karbonhidrat ağırlıklı hareket edeyim diyerek az önce yazdığım ürünü aldım. :)

Birkaç hafta yine bir düzelme olmazsa tekrar buraya yazarım.

Sayfayı Paylaş