spor öncesi akşam yemeği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RoarZZ tarafından 22 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. RoarZZ

RoarZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba,
    2 aydır düzenli spor yapıyorum. kardiyo ağırlıklı omuz kol ve karın çalışıyorum. en zayıf bölgelerim bu bölgeler. hedefim kilo vermek ama aynı zamanda seri olmamı sağlayacak kas yapısına da sahip olmak.

her akşam yaklaşık 4 km koşuyorum. ardından desteksiz 50 mekik çekiyorum ardından hiç ara vermeden omuzlar için 2.5 kilo dumbell larla arnold press (tüm omuz hareketleri ve kollar) aralıksız uzun setler yapıyorum 30 ar kez mesela. ardından 20 şınav çekip 30-40 mekik daha çekiyorum. hemen ardından tekrar 20 şerli setlerden omuz hareketlerini yapıp. en son sopa ile biraz twist yapıp bitiriyorum çalışmamı.

sonuçları söyliyim. geçtiğimiz iki ay içerisinde 7-8 kilo kadar verdim. bel bölgem inceldi, göbeğim ciddi oranda azaldı. kalçalar da küçüldü. omuzu ciddi ciddi 2 haftadır çalıştığım için henüz çok az bir gelişme var. en önemlisi dayanıklılığım arttı. eskiden 10 dkk koşsam yorulurdum şu an aralıksız 5 km koşabiliyorum yarım saatte.

Beslenmem şu şekilde,

sabah 8 gibi, bal, tam yağlı keçi peyniri, zeytin, tereyağ, süt, biraz ekmek.
    öğlen çoğunlukla yemiyorum, yersem haftada birkaç kez sebze yemeği yiyorum öğlenleri,
    akşam spor yapmadan önce 100 gr antrikot 2 tane yumurta beyazı, yoğurt, peynir yiyorum. yaklaşık 1 saat- 1 saat 20 dkk falan dinlendikten sonra yukarıda söylediğim programı uyguluyorum. bu yediklerimin yağsız olup olmamasına dikkat etmiyorum pek. belki yağsız tüketsem daha kolaylaşır işim.

spordan 1 saat sonra falan 2 bardak süt içip yatıyorum. her gün en azından 2 litre su içiyorum. spordan sonra ekstra su içiyorum.

sormak istediğim sizce beslenme şeklim sağlıklı mı? kas gelişimi için yeterli mi? böbrekleri çok yorar mıyım böyle ? daha iyi hale getirmek için önerileriniz varsa çok hora geçer arkadaşlar. programımla ilgili olarak ta önerilere açığım.

herkese saygılar.

Sayfayı Paylaş