Special K ya da Nestle Nesfit Deneyen Var Mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FuzuLi tarafından 17 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,
    Son iki haftadır kafayı yağlarımla bozmuş durumdayım. bu böyle gitmez diyerek yeni diyet yolları aramaya başladım. Normalde L-Carnitine (yağ yakıcı) alacaktım ama salondaki arkadaşlarla ailem çok karşı çıktı, zararlı diye. Ben de diyet yaparak eritmeye karar verdim.

2 ürün arasında kaldım. Special K bar ve Nestle Nesfit.

nestle'nin 14 gün programı var. Hemen alıp başlarsam ramazana kadar gider. Diğerini de 14 gün kullanırım sorun olmaz da..

Genelde kadınlara yönelik şeyler. Deneyen erkekler var mı?

http://koray.cc/kelloggs-special-k-mi-nestle-nesfit-mi/

Antrenman konusunda sıkıntım yok. Çok iyi çalışıyorum ama beslenme olmadığı için boşa gidiyor çalışmalarım. Evde öyle protein ağırlıklıymış, yağ azmış falan kesinlikle ama kesinlikle beslenemem. 51 yaşında anneme bu zamana kadar laf anlatamadım bu saatten sonra da anlatamam. Yağlı yağlı besin değeri düşük yemekler yapmaya devam ediyor.

Elimden bir şey gelmiyor, her gün dışarıda yemek yiyemem. Ancak böyle şeyler alıp yiyebilirim, diğer türlü yok.

Besin değerleri fena değil gibi ? Özellikle Special Knın. Peki kaslara zararı olur mu ki? Kas yıkımı gibi bir şey olmasın, yağlardan kurtulalım derken?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    vücudunuz için almayı planladığınız ve uzak durmayı planladığınız besin besinleri Special K 'nın içeriği sağlıyorsa neden sorun olsun..

bu durum diğer besinler içinde geçerli..ortada alınması gereken bir toplam vardır.. gıdaları besin değerlerine göre biraraya getirdiğinizde hesap tutuyorsa problem yoktur..

ayrıca çileklisini yıllarca antremandan önce sütle yamiştim fakat süt bende antremanda rahatsızlık verdiği için son bir yılda yemeyi bıraktım ama tadı çok güzeldir..
    bunların yerine antremandan önce meyve, kepekli ekmek ton, makarna vs yerdim..

3. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Şuan vücudum için ne gerekli ne kadar gerekli hiç bir fikrim yok. Bunu nasıl öğrenebilirim onu da bilmiyorum. Yağ yakmak istiyorum. Nestle Nesfit değil de Special K içerik olarak çok güzel.

Nestle Nesfit’in Besin Öğeleri Tablosu:

Enerji Değeri: 358 kcal. 1516 kj
    Protein: 6.3 g
    Yağlar: 2.7 g
    Doymuş Yağ Asitleri: 1.7 g
    Karbonhidratlar: 77 g
    Şekerler: 33.2 g
    Fruktoz: 8.68 g
    Lif: 5.1
    Sodyum: 590 mg

Kellogg’s Special K’nın Besin Öğeleri Tablosu:
    Enerji Değeri: 370 kcal 1569 kj
    Protein: 13 g
    Yağlar: 1.5 g
    Doymuş Yağ Asitleri: 0.3 g
    Karbonhidratlar: 76 g
    Şekerler: 27 g
    Nişasta: 49 g
    Lif: 5 g
    Sodyum: 0.4 g
    Tuz: 1.0 g

Yağı azaltıp proteini artırmak istiyorum. Ancak Special K'nın resmi sitesinde 18 yaşından küçüklere kesinlikle önerilmez diyor. Ergenlik dönemi olduğundan yeterli gelemeyeceğini düşünmüşler. Bir de body ile uğraşıyorum acaba bana da yetersiz gelirse ve kaslarımı kaybedersem...

4. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  5. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Nesfit'in meyveli olanını hiç çekinmeden kullanabilirsin, Cutting'de iken çok kullandım. Her sabah domates-salatalık-peynir-zeytin bayıyor insanı cidden

6. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Special K aldım. Tadı hiç de kötü değilmiş. Sadece onunla beslenmiyorum tabi ama ara öğünlerde yiyorum. Protein ihtiyacımı az da olsa karşılarım belki..

Sayfayı Paylaş