soya ve ürünleri.......

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve onkirk tarafından 7 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sanırım biliyosunuzdur bu soya manyal bişi..100 gramında 50 gram protein var ve bildiim kadarıyla bu protein de değerli bi protein hayvansal protein yerine kullanılıyo diye okumustum vejeteryanlar için.. soya hakkında bildiklerinizi burda paylaşın..soya unu,fasulyesi,sosu,eti bile var marketlerde bi bakın araştırın..valla ette bile 100 gramda enfazla 30 gram protein var o da balıkda..siz düşünün yani..
    mesela sütün içine koyulup içilebilir mi? ben içiyodum ama bi yazı okudum baklagiller çiğ yenilince vücutta işlenemiyomuş diye sonra bıraktım..şimdi yeniden başlamayı düşünüyorum...
    araştıralım bakalım neymiş bu soya mucizesi...

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    soya yi süte karistirabilirmisin bilmiyorum ama soya bitkisel protein,hayvansalin yerini tutmaz

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
  4. L3jyo

L3jyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    internet
    Yer:
    izmir
    evet saydam arkadaşıma katılıyorum hayvansal proteinlerin yerini bitkisel ve benzeri proteinler tutamaz.Soya hakkında bildiğim kadarıyla çok yüksek oranda protein içerir soya tohumunun genetik yapısı ile oynanarak ortaya çıkmış bir protein kaynağına sahiptir.Dengeli bir şekilde kullanılmazsa aşırı yağlı kilo almaya neden olur.Piyasada bir çok soya hammaddeli ürünler var.Fakat onlarında bir sporcu için faydalı olacağını zannetmiyorum arkadaşlarımla denemeler yaptık.Sonuç olarak HAYVANSAL PROTEİN diyorum başkada bi şey demiyorum.Hah bide şöle bişey duymuştum USA askerlerine soya unu ve soya tohumu bol bol yemeklerde yediriliyomuş. 8)

5. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

görüşleriniz için saolun..benim zaten soyanın hayvansal protein olarak kulanılıp kullanılmayacağına dair bi iddaam yoktu sadece biz vücut geliştiriciler için en sağlıklı şekilde nasıl kullanılabilir onu araştırmak için bole baslık actım ilgilenenler saolsun..soya ile ilgili yeni görüşleri bekliyorum..ben de araştırmaya devam.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş