Sosyalleşmek İçin :)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mreko tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mreko

mreko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Hocalarım öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam ya da benzer bir konu daha önce yayınlandıysa herkesten özür dilerim.

Üye sayısı 30.000'i geçen ve her geçen gün daha da büyüyen bu sitemiz için bi fikir buldum :) Bu kadar büyük bi sitenin üyeleri sokakta birbirini gördüğünü tanımak istemez mi? :) Mesela bi cafede tek başımıza oturuyoruz ve sıkıntıdan patlıyoruz. Bir bodyforumtr üyesini görüp onla fikir alışverişi yapmak, program hakkında danışmak güzel olmaz mıydı? :) Bir çok forum sitesinde de buna benzer uygulamalara rastladım. Bileklik, t-shirt gibi dışardan bakıldığında bu sitenin mensubu olduğumuzu gösteren eşyalar güzel olurdu bence :)

Konuyu yanlış yere açtıysam ya da böyle bi konu varsa tekrar affola. Önerilerinizi bekliyorum :) Herkese iyi çalışmalar :)

2. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman olay ticari boyut kazanır ve amaçtan sapar.

3. mreko

mreko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bileklikler en fazla 2-3 lira olur sitemize ait bi renk seçebiliriz belki.

4. sailor16

sailor16 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa-sivas
    Güzel fikir bence modlar değerlendirsin.

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yada soyle bır zorunluluk olacak, her ılın grubu acılacak ve herkes bulundugu yere gore bır gruba gırmek zorunda olacak yanı ısmı yazacak..
    Bu yenı uye olanlarda il belırtme secenegı olarak zorunluluk olacak, halihazırda uye olanlar ıse profıllerınden bunu ayarlayacak..
    Herhangı bırı izmir ilindeki forumdaslarını gormek ıstedıgınde bununla ılgılı bolume tıklayacak ve ıstedıklerıyle ıstedıgı gıbı konusup bulusmalar ayarlayabılecek..

Su anda gruplar var ama ıletısım yok ve grupların uye sayısı cok az..

Mesela forumdan tanıstıgım cosanostra ıle su an kardes gıbıyız her hafta en az bır kere gorusmeye calısırız, ıdman yaparız fılan.. Dedıgım gıbı bır sıstem dusunulurse bu dostluk ortamı daha da artar gercek dunyada..

Herkes degısık degısık fıkırler atarsa ortaya guzel ve uygulanabılır bır sıstem secılebılır modlar tarafından dıye dusunuyorum..

Yoksa bıleklık takmayla fılan zor olur gıbı ve zaten satısı ansıl olur kı supplementlar.com mu satacak..

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    böyle birşeyin gerçekleşebilmesi için forum üyelerinin gerçek hayatta düzenli olarak görüşüyor olması gerek bence, bizim forumumuzun bence en büyük eksiği gerçek hayatta hiçbir şekilde organize olamıyor olmamız.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Aslında bu bızım sorunumuz olarak gorulmemelı yanı gercek hayatta organıze olup gorusemıyor olmamız..

Bızler hem okulu hem isi hem aılemızı hem sporu aynı anda goturmeye calısan kısılerız cogunlukla forumda.. Kımın spor dısında kendıne ayırdıgı gunluk 2-3 saatı var kı..

Bakıyorum mesela inci sozluk toplanmıs, neden cunku zaten bos vakıtlerı cok.. Bızler zaman konusunda bu kadar rahat olamıyoruz ne yazıkkı..

Boyle baslıklar acarak organıze olmaya calısmak yerıne il il gruplandırma sıstemı olsa aynı ılde olanlar ısteyen ıstedıklerıyle konusur ayarlar gorusur.. Ben sımdı baslık acsam hadı bulusalım ızmırlıler dıye cosanostra bıle gelmeyecek emınım.. :D

8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    umur yazının sonlarına doğru sen de aslında benim dediklerimi başka bir dilden izah etmişsin,

ben bu iş güç meselesine pek katılmıyorum aslında, motordelisi diye bir forum var belki biliyorsunuzdur, benim sözlümün kuzeni moderatörlük yapıyor orda, adamlar ayda bir iki defa periyodik olarak buluşuyorlar üstelik 50-60 kişi sırf izmirde adamların buluşmalarına gidiyoruz, hepsi 30 lu yaşlarda aile kurmuş insanlar, işleri var aileleri var, adamlar yine de ayda bir iki kere vakit buluyorlar, aileleri de geliyor zaten, sinema organizasyonu oluyor, mangal oluyor, buluşmalar öyle güzel geçiyor ki anlatamam, biz sanki böyle bir olaya girişsek organize etsek yapamıycaz, gayatte güzel yaparız , istersek gayette zaman ayırabiliriz.

saygılar

9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    umurun fikirlerini değerlendirmek lazım bence mantıklı geliyor bana.

10. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    şimdi burası bi vücut geliştirme forumu olduğu için her üye herhangi bi organizasyona olduğu zaman ya vücudumu beğenmezlerse, vücudum yeterince iyi değil, kimbilir herkes nasıl vücut yapmıştır benimki sıska/şişman vücudum çok göze batıcak vb. endişeler sosyalleşme önündeki en büyük engellerden biri...

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Zoparrat dedıklerınde haklılık payı var fakat ınankı ben o sekılde hıc dusunmem.. Bız oraya bırbırımız ıcın tanısmak dostluklar kurmak ıcın gıdecegız, podyuma cıkmaya degıl.. Bu yuzden o sekılde dusunenlerınde rahatlaması lazım, cunku hıc bırımız sanıldıgı kadar ırı degılız..

Speedtouch benım demek ıstedıgım bızım yaptıgımız spor gunumuzun tamamını kaplayan bır olgu.. Yanı motorcular ıse gıderken motor surerler, bız ıse gunluk 1 bucuk saat ıdmana 2 saat yola ve gerı kalan zamanıda beslenme duzenıne oturtmak zorundayız.. Bu acıdan herkes aynı gun aynı saat denk gelemıyor..

Motorcularla veya baska forumlarla bır tutmak bıraz haksızlık olur cunku en zor sporu yaptıgımızı bılıyoruz..

Kaldı kı forumumuzda okuyan kesımde cok fazla, bu da bır celdırıcı etmen..

Ben izmir grubu kurdum bakıyorum uye sayısı bır elın parmaklarını gecmıyor..
    Halbukı ben bılıyorum cok degerlı kısıler var ızmırde ıkamet eden..

Herkesı ıllerıne gore gruplandıran bır sıstem olsa, hatta ılcelerı de buna dahıl etsek, ısteyen o gruplara gore mesaj bırakabılse tek tek veya bırcok kısıye ben emınımkı cok cok yakın dostluk ortamları kurulur ve ınsanların ıhtıyac duydugu partner ve bu konuları konusacak arkadas eksıklıgı ortadan kalkar..

Su an aklıma yatan fıkır bu var..
    Sızlerden de yaratıcı guzel onerıler gelebılır..

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    umur dediklerimi tamemen yanlış algılıyorsun; benim motorcularla bizleri kıyasladığımı da hangi cümlelerden çıkardın :) Motorcu forumuyla bizim sporumuzun ne alakası var ki zaten, onlar motora biniyor, biz vucudumuzun şeklini dfeğştirmeye uğraşıyor, ha paramız olur biz de alırız bir chopper havamız olur :)

Burda kıyasladığım şey organizasyon olayı, diyorum ki ordaki adamlar bu işlere hevesli, değer veriyorlar, yapıyorlar organizasyonu.Bizde de böyle bir potansiyel var, hevesli olsak iyi organize olsak organizasyonun kralını yaparız diye düşünüyorum.

Aslında seninle en baştan beri aynı şeyleri söylüyoruz, ama sen beni yanlış anlıyorsun.Sen demiyormusun ben İzmir grubu kurdum , üye sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, izmirde ikamet eden diğer değerli üyeler isteseler bir tıkla üye olabilirler, olamazlar mı?

Düşünsenize ayda bir kere , güzel yeşil bir alanda bir mangal organizasyonu yaptığımızı, misal herkezin serbest olduğu bir gün, hoş sohbetler olur, mangalda gene proteinlerimizi yeriz.Bence bu tarz organizasyonları istesek hertürlü yaparız.

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Evet evet yanlıs anlasılmalar oluyor arada boyle ıkımızde yaptık..
    Neyse aslında aynı paralelde oldugumuzu bılıyoruz ortak.. :)

Sen heves yonunden bakıyorsun bende dıger yonden ama sonucta aynı seyı dıyoruz.. Farklı bakıs acıları konuyu daha da ıyı cozumlememızı saglar.. :)

14. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Güzel açıklamışsın :)
    işte umur sen diyorsun ya vakit ayırmak zor; mesela şöyle yapsak , örnek veriyorum, diyelim Şubat ayının 10.gününde bir buluşma organizasyonu ayarlıyoruz, buluşulacak gün Martın 10-15 civarı, çok uzun bir zaman var, forum üyeleri olarak bizler işlerimizi o tarihe kadar ayarlasak, dediğim gibi denemek lazım bu tarz şeyleri, bu da biraz hevesle oluyor, teşebbüs etsek başaramasak ben de diğcem çok zor vakit ayıramıyoruz ama şu ana kadar buluşma teşebbüsleri bile bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olmuş.

Sayfayı Paylaş