Sosyal Hayat ve Vücud Geliştirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arndiol tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. arndiol

arndiol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Merhaba,gerçekten çok içerikli bir forum tebrik etmek istiyorum..

Basit bir sorum var benim, 20 yaşında 180 boy 72 kilo biraz göbekli biriyim :D

Günlük yaşam içersinde Okul - Ders programıma uymam lazım..Bu nedenle beslenme programı bnm için büyük sorun cıkartıyor

Önümüzdeki hafta bir salonda eğitime başlamayı düşünüyorum..Örneğin akşam 5de salona gidebilirim ama ben günboyu kampüste olacagım..Beslenme programlarına baktıgımda cok yogun ve sık bir durum var..Ama anlycagnız gibi öğrenci adamım, programı uygulama ihtimalim yok..Protein tozlarınında fiyatı malum :)

Böyle bir durumda ne yapılabilir,günlük enerji proteini saglamak için napmak gerekiyor?? Yani o beslenme programına uymadan durumuma uygun bir beslenme programı var mı?

Birşey daha, 2günde 1 paket sigara iciyorum..Alkolde var ama o ortama göre nadir oluyor..İçtiğimde 8-9 biradan aşagı icmiyorum...Sanırım bunlarında bırakılması gerekiyor derhal değil mi??

2. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    beslenmen ıcın bısıy dıyemıycem forumdakı arkadaslar yardımcı olabılır sanırım
    ıckıyı bırakman lazım zaten gobekte varmıs kötü alıskanlıklardan uzak dur

3. arndiol

arndiol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göbek dediğim bira göbeği , kilolu değilm zayıf bile diyorlar ama alt kısmın üst kısmıma göre cok az daha iri :)

Evet cevapları bekliyorum bilgili arkadaşlardan, sigara ve alkol'üde bir şekilde bırakmam lazım bench_O

4. rasas

rasas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    sigarayı bırakamadım ama alkolu bıraktım
    bu sporda bende senın gıbı yenıyım ufak ufak tecrubelerımı paylaşayım daha tecrubelı arkadaslar daha faydalı bılgıler verıcektır
    oncelıkle beslenme cantası tasımaya hazır ol içine koyacagın yumurta süt yulaf ezmesi tavuk göğsü yüzünden birazcık arkadaşlarının tepkisini çekeceksın ama sonuc almaya basladıkca tepkıler azalıcak hatta saygı duymaya tebrık etmeye baslıycaklar.
    alkole para bulamıycaksın zaten :D
    evde daha cok vakıt gecırıceksın
    bı gun sonra yıyeceklerını bı gun once hazırlıycaksın bu faydalı oluyor hem dısarda yemek yemıyorsun hem ne yedıgını bılıyorsun ıhtıyaclarına gore daha rahat ve planlı beslenıyorsun hemde evde vakıt gecırecek bıseyler olusuyor halıyle :)

arndiol bunu beğendi.
  5. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    arndiol

bu beslenme disiplinine uymassan . pekte bişey bekleme bu spordan......öncelikle yanına elde taşınan spor cantası al ve onun içine yiyecegin yemekleri doldur ve ders aralarında boş bir sınıfa gecip mideye indir ....sakın yapamam deme çünkü kendimden biliyorum yapabilirsin.... ben bunu türkiyenin en tiki diye tabir edebilecegimiz üniversitesinde yaptım.......özellkle karşı cinslerin o aşşagılayıcı bakışlarınada maruz kalabilrsin ben kaldım ...ilk başlarda sana ve etrafındakilere garip gelebilir ama bu sporu yapıyosan fedekarlık yapmalısın........bi çok kişi kendini kandırıyor bu programa uymam imkansız diye özellkle ögrencilerin aşırı derce boş zamanı var .......akşamdan haşla 300 gr tavuk gögsünü koy cantana al sana iki ögün yetecek protein kaynagı , koy cantana 1 litre süt al sana 1 ögünlük protein kaynagı bunların yanına birde complex karbo eklersin olur biter ...imkan varsa mevsim meyvelerinide alırsın ohhh mis :D

arndiol bunu beğendi.
  6. arndiol

arndiol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm yani yanımda cantam olcak..

Genel olarak yemem gereken şeyler

Süt - yumurta - tavuk gögsü mü oluyor,standart yenmesi gereken başka neler var??

Ögrenci adamız cok paramız yok npym :)

ewet dediğniz gibi beslenme iyi olmadan sonuc beklemek mantıksız oluyor..

Son düzenleme: 26 Kasım 2009
  7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    foruma bi göz at vucutcunun ucuza beslenme rehberi diye bi konu vardı orda arkadaşlar güzel paylaşımlar yaptı......genelde süt yumurta tavuk gögsü ve lor peyniri ucuz oldugu için bunları tüketiyoruz ....500 gr tavuk gögsü 5 tl civarı , 1kilo sütte 1-2 tl arasında degişiyo markasına göre...dışarda yemek yesen en az 5-10 arası gidiyor bir ögün için

8. arndiol

arndiol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konuya bakıyorum smdi..Salona danışmak kaldı birtek sorun :)

9. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 14 yaşında öğrenciyim.6 öğün gibi bişey bu okul esnasında olmuyo ama sigarayla alkolü bence bırakabilirsin.bence küçük kaçamaklar yapmamalısın işte nargileye gidelm falan diye :) okulda sırf su içmeni öneririrm eğer öğlenciysen yakın bi tavuk dönerciye git derim eve gitme imkanın yoksa eve gidince bol proteinli beslen.he kahvaltıyı yemeden hiç bi zaman gitme.kahvaltı menün sağlıklı ve çeşitli olsun.ne kadar çeşitli olursa o kadar iyi.okulda bir tenefüs arasında elma yemeni öneririm sporunu da düzenli yap aksatma derim kolay gelsin :)

10. arndiol

arndiol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet o kesinlikle sigara alkol olayı iptal olmalı..

Bu arada o ucuza beslenme olayına baktım da

YUmurta lor tavukgögsü balık bal süt yulaf ezmesi tonbalıgı meyvesuları falan yazmışlar..Kimse şunu şunu ye kafii dememiş :D

Bunun standart birşeyi yok mu

Hani gün içinde 4 yumurta ye, 250 gr şunu ye bunu iç belli ölçüde yeterli olacaktır diye..HEr konuda farklı bir beslenme anlatılıyor,ekonomik olarak bir beslenme planı göremedm :D

11. arndiol

arndiol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Topic up :)

12. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    sigara yı bırakırsan sigara parasından kalan parayla rahat beslenirsin ;) sabahları 3-4 tane haşlanmış yumurta(beyazı) günlük te tavuk göğsü vs. gibi etli yemekler e yönelirsen güzel beslenmiş olursun ve ilk zamanlar gelişim sağlarsın.

alkol ve sigara dan uzak durman gerekiyor forumuda bol bol oku gerekli bilgi donanımını sağlayabilirsin siteden.

13. apollo1315

apollo1315 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

ne ettin sen yigen yav :D

Sayfayı Paylaş