soruuu?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve melankoılistt tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. melankoılistt

melankoılistt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tamer
    Yer:
    izmir
    forumun değerli üyeleri
    son 1,5 aydır sıkı bir çalışma içerisindeyim (yaş 24, kilo 80, boy 1,78)
    her akşam 150 şınav 50 mekik çekiyorum vücudumda ciddi değişiklikler var mesela omuzlarımın üzerinde kaslar dışarıya çıkmaya başladı görüntü itibariyle çok hoş ve dolu bir görüntü var göğüslerde büyüme var ama istediğim gibi ve kadar değil (mesela 1 aydır görmediğim arkadaşlarım hemen farkediyorlar sporla uğraştığımı yani vuücudum gelişmeye çok elverişli)
    şimdiki amacım kollara ve göğüslere hacim kazandırmak ki özellikle kolları %25 - 30 daha büyütmek istiyorum
    günlük antremanlarıma akşamları 100 sabahlarıda 50 olmak üzere2,5 kg'lik dambılla kollar için çalışma eklemek istiyorum
    sizce bu ağırlık ve adet uygun mudur ağırlık daha fazla mı olmalı yeterli mi yada ne kadar yapmalıyım?
    cevapar için şimdiden saolun

2. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    2.5 kg'lık dambıl sana hacim kazandıracağını düşünmüyorum, kasın büyümesi için yüksek ağırlık ve düşük ağırlığın kombine edilmesi gerekir. evde çalışmak yerine salona gidersen daha başarılı olabilirsin. spora yeni başladığın için muhtemelen kolun 30-35 arası varsayıyorum, %25lik bir hacim eklenmesi 37.5 - 43.75 gibi yüksek değerler ediyor, 40 cm'lik bir kola bile düşük ağırlıkla ulaşmak imkansızdır bence, kol kolay hacim almaz.

melankoılistt bunu beğendi.
  3. melankoılistt

melankoılistt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tamer
    Yer:
    izmir
    cevap için çok teşekkür ederim ama bspor salonuna gitmek için hiç vaktim yok okul ve özel hayattan vakit kalmıyor ama istisnasız olarak hergün antremanlarımı eksiksiz olarak yapıyorum bu kadar itinalı bir çalışmayla sonuç almak zor olmaz gibime geliyordu ama şşimdi korktum acaba sonuç alamayacak mıyım 3 ay içinde?

4. osocan

osocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Katılıyorum. Gelişme İçin Kasları Uyarmak Lazım. 2,5kg'lik Dambıllarlada Kasların Uyarılacağını Sanmıyorum.

5. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bana da çok garip geliyor ama bir arkadaşım var kendisinin 36-37 cmlik yağsız kolu var baya da şekilli.3 kglık dambıllarla 300 tekrar falan dumbbell curl yapıyormuş.beni de çok şaşırtıyor bir çok kişiden güzel kolları var.nasıl oluyor bu

6. melankoılistt

melankoılistt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Tamer
    Yer:
    izmir
    en azından güzel bir görüntü yakalamam gerekiyor kollarımda ALLAH ne verdiyse çalışıyorum ama bakalım
    zaten sağ omuzumda felaket bi ağrı var bugün şınav esnasında oldu inş. uızun süreli bir ağrı olmaz

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende hafıf kılo ıle cok tekrar yapıyordum.Amcam dedıkı kaslarını eritirsin oyle cok agır az tekrar yap dedı 8 i gecme dedı bende omuz dısında hafıf kılo yapmamaya calısıyorum 50 kg lık set alıcam sırf ev ıcın.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    - Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş