Sorunum nedir.. Yardım ! ! !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve LLOYD BANKS tarafından 12 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. LLOYD BANKS

LLOYD BANKS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Sevgili abilerim ve arkadaşlarım ben 17 yaşındayım son 1 hafta içinde 2 tane 2 kg lik dumblelarımla günde en az 500 kere çalıştım.. Kollarımda kasılma arttı ve daha güzel bir görünümü oldu ama kollarımı dümdüz açtığımda çok feci bir ağrıyla açabiliyorum.. Bunun nedeni ne olabilir? Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.. :arrow:

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    kasılma normal 3 gün içnde geçer kolunu aşırı yorduğun için oluyo

yanlış bi çalışma yapıyosun 2kg 500 tekrar yapıcagına 10 kiloyla 8-10 tekrar yapmalısın

forumu biraz araştırırsan bu konuyla ilgili çok fazla bilgi bulabilirsin

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz. 500 tekrar bir hafta için bile çok büyük bir rakam. Yarardan fazla zararı olur. Ne kadar hafif ağırlıkla da çalışsanız, tekrarları 8-12 aralığına çekmeye bakın. Bir gün çalıştıktan sonra en az 48 saat o kas grubunu dinlendirin. İlk başta kolu tam açamamak ve belli bir ağrı kabul edilebilir, vücudunuz böyle sürekli bir baskıya alışık olmadığı için tepki veriyor. 2-3 güne tamamen geçer. Düzenli çalışmada bu ağrı ortadan kalkar.

4. DARKBLUE1982

DARKBLUE1982 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Senin vücudun hamlamış. Bu hamlama daha çok bisepslerinin (pazu) alt ucunda olduğu için açınca daha çok ağrıyor. Ağrı olayı başladıktan sonra ilk 48 saatte ağrı maksimuma çıkar sonra da yavaş yavaş azalarak kaybolur. Önemli bir rahatsızlık değil herkesin başına gelen bir olay.....

armin bunu beğendi.
  5. LLOYD BANKS

LLOYD BANKS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Sağolun arkadaşlar teşekkür ederim bana nasıl dumblelarımla nasıl düzenli çalışabilirim bir bilgi verebilirmisiniz.. Günde ne kadar aralıkla kaç tane dumble çekiyim yani...?? :?:

6. DARKBLUE1982

DARKBLUE1982 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer iyi bir gelişme istiyorsan arkadaşlarımın da bahsettiği gibi daha fazla ağırlıklarla 8 ya da 10 tekrar yapman gerkli. Çünkü biz çok tekrar olayını zayıflamak istediğimizde uygularız. Sana tavsiyem yakınlarında antrenör belgeli bir salon varsa oraya gitmendir. Onlar sana gerekli programları yazıp seni yönlendireceklerdir.

Sayfayı Paylaş