sorunum ne???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BaRaCuDa tarafından 19 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

merhaba ben 4 ay once B.B yapıyordum 1 sene dir..beslenmem oldugunca az karbonhidratlıydı..kilo vermek amaclıydı ve 35 kılo werdım su an hala kılo wermıs haldeyım...ama bıraktıgımdan berı 3 kılo kadar aldım ve tekrar basladım...bana dar olan tişortlar şu an üstümde emanet gibi duruyor çok bol..ınanılmaz kas kaybettım..ve benchte daha once 80 e kadar cıkarken su an 20 kıloda 10 tekrar da tıkanıyorum...sizce sorunum ne GNC soyprotein aldım..performans artısı olsun die biraz arttı performansım..ve artık b.b yapmaya karar werdım vucudumda yag oldukca war ama o kadar asırı göstermiyorum..normal gibiyim antremandan once protein mı karbonhidratmı yada antremandan sonra karbonmu pro mu almam gerektıgı hakkında bilgim yok yardımcı olursanız cok sewınırım.....lütfen ilgilenın...herkeze çok teşekkür ediyorum yaglı vucudum war ve ben sadece kas olmak ıstıyorum besin takviyesi ne onerırsınız amınoda olabılır ama kılo almak istemiyorum...

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Antremanlarlardan önce karbonhidratli ve proteinli gida yada supplement alabilirsin. Antreman yapmadigin zamanlarda daha cok proteinlere yönel. Simdi antreman zamanlari neden karbonhidrat ve proteinli ögün dersen sana söyle anlatayim.
    Kaslarin gelismesi karbonhidrat ve proteinle gerceklesir. Sadece protein alirsan kaslarin sertlesmesini ve kaybini önleyebilirsin. Senin kas kaybin var. Tahminime göre vücudun sönük duruyor. karbonhidratida zamaninda eksik aldigindan kas kaybi cabuk görülmüstür. Karbonhidratlar kaslara glikojen iletirken proteinleride tasirlar orada Canlanir. Bence bu diyet yada bulk zamanlarda önemli. Diyet yaparken az karbonhidrat ve bulk yapaprken cok karbonhidrat alinir aradaki fark bu.

Sen sadece antreman günleri karbonhidratlari normal al. Bir günde 3degisik protein alanilirsin. Mesela söyle:

Sabah : EGG Protein (yumurtalar 3-4 tane yeter. Sadece beyazi alincaksa 6 tane olsun).

Antreman öncesi: Whey Protein tozu. 45 dakika önce sütle alabilirsin. az yagli olsun. Sütle tavsiye ederim cünkü sütte karbonhidratta var. Agir gelirse 1 saat önceden alirsin.

Antreman sonrasi: Aminoasit tabletler yada Whey Protein tozu. Tabletler sekerli meyve sulariyla alinirsa kaslara cabuk gider yönelir. Hemde hizli karbonhidrat alir ve saglam olur. Whey Protein suyla alinabilir ama yaninda karbonhidratta alinmasi gerek. Olmazsa meyca suyu icilir 500ml felan.

Yatmadan önce: yarim litre süt icilebilir. Yarim litrede 18gram felan protein var. %60-70 i Casein protein oldugundan 6-7 saat vücutta protein islem görebilir. Böylece protein kaybida yasanmaz.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul

4. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

gerçekten hiçbir fikrim yoktu.. bunları beynime kazıyacagım çok teşekkür ederım tespitleriniz çok doğru sönük vücudum var. bunlar benım için çok değerli bilgiler gerçekten çok teşekkürler....

Sayfayı Paylaş