sorunum büyük

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sunclub tarafından 2 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sunclub

sunclub Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    slm
    ben dün siteye üye oldum. dün yazdığım mesaj silinmiş. neden anlamadım ama bugün daha düzgün daha derli toplu ifade edeyim. bütün siteyi gezmedim ama bayanlar formunda baya yazı okudum. okumaya da devam etcem inş.
    profesyonel manada spor konusunda hiç ama hiç bilgim yok.burda sorulmuş sorulara verilmiş cevapları okuyunca bunu çok iyi anladım. yazılan terimleri anlamakta bile zorlanıyorum.
    35yaşındayım,öğretmenim, küçük bir kasabada çalışıyorum. 1.60boyunda 60kg.ağırlığındayım. 2yıl öncesine kadar çok düzgün bir fiziğim vardı.aldığım her kıyafet çok düzgün bir şekilde üzerime oturuyordu. spor, diyet,dengeli beslenme adına hiç bir bilgim yoktu (hala yok) sağlık ve fizik yerinde olduğu için ihtiyaç da duymuyordum.
    9-10yıldır günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum.2 sene önce sırtım dışarı bombelendi. bel çukurum arttı, omuz başlarım yuvarlandı, omuzlarım öne geldi ve düştü boynum da biraz öne geldi.
    şimdi bunları düzeltmek adına ne yapabilirim?
    kendi haftalarca, bilinçsizce 1,5litrelik pet şişe kaldırdım ve kollarımı yamulttum. bilinçsizce spor yapınca düzensiz olarak kas çalıştırmaktan, bu herkesin başına gelebilecek birşey mi, bir tek bende olan birşey mi merak ediyorum.
    bana ne önerirsiniz ? dışarı çıkan sırtımı, artan bel çukurumu, yuvarlanan ve öne gelen omuzlarımı düzeltmek için?
    teşekkür ederim.

2. sunclub

sunclub Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bir şey daha..

bu arada çevremde bel ağrısı sırt ağrısı eklem ağrısı çekmeyen fıtığı veya kireçlenmesi kemik erimesi olmayan insan yok gibi bu gibi rahatsızlık ve ağrılar insanların herhangi bir egzersiz programına başlama şevkini kırıyor
    benimse hiç ağrım sızım şikayetim yok çok şükür
    ama kamburlaşıyorum. 2doktor 70derece kifoz dedi bir doktor postural bozukluk bir spor salonuna git ve bilinçli şekilde ağırlık çalış ve kaslarını güçlendir dedi
    evde spor yapmak için nasıl bir alet tavsiye edersiniz
    özellikle sırt kaslarımı güçlendirmek için ( ve daha sonra da bel çukurumu ve omuzlarımı düzeltmek için)
    tabi böyle birşey mümkünse
    teşekkür ederim

3. betreyal

betreyal Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle sunu soylıym eger daha once yazdıgınız mesaj sılındıyse forum kuralları dolayısıyladır. Baslık acmak ıcın bellı kurallar mod arkadaslar daha ıyı yardımcı olucaktır. Sorununuza gelınce yogun ıs temposu sonucunda olusan bu tarz bozukluklar gunumuzun en buyuk sorunlarından bırtanesı. Bılgısayar basında gecen uzun saatler pasıflesen bir vücut dengezis beslenme ve tabiki sporun eksikliği. Benim yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla sizin sorununuzun cözümü öncelikle beslenmeyle baslar. Profesyoneller daha ıyı anlatıcaktır ama bayanlar ıcın kalsıyumun onemı cok buyuk. Yogun calısma temposunda vucutta deformasyonlar kacınılmaz oluyo.. Bundan kacınmanın en etkili yolkuda kuvvetlı bir kemik yapısı yani düzenli kalsiyum alımı. Bu zorluklarla karsılastıktan sonra yapıcagınız seyı doktorunuz soylemıs ama bende sunları eklemelıyım. Benım tavsıyem oncelıkle kendınıze guzel bır beslenme programı hazırlayın ve bir spor salonuyla anlaşın. Bu işler yeterınce öğrenmeden evde kendi başına çalışmakla olmuyo. Bashettıgınız gıbı yanlış hareketten doğan bir sürü sakatlık iyileşiymderken sizi daha kötü yapabilir. Yani her işi bilerek yapmak lazım. Beslenme ve egzersiz konusnunda forumdan yararlanabilirsiniz..
    Saygılarımla...

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş