Sorun yağ mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve süper tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 188 boylarında ve 16 yaşındayım.Geçtiğimiz yaz 95 kg idim ve kendi çapımda yaptığım diyetle 78 kg ya düştüm asıl amacım yağsız bi vücuda kas inşa etmek.Şuan 78 kg yum ama vücudumda hala yağ var bu yağlardan nasıl kurtulurum çözemedim.Daha fazla kilo verebilirim ama bu kilolar nerden gidiyor bi türlü anlayamadım yağ olarak gitmiyorsa nedir bu şuan şekil olarak pek de menmun değilim vücudumdan kas inşaa etmeye pek uygun görünmüyor.Ayrıca zayıflayabilirim ama tıknaz sıska biri olmakdan da korkuyorum.
    Bu durumda ne yapabilirim ?
    Resim koyuyorum pek net değil ama idare edin :)
    http://d1201.hizliresim.com/t/u/23q7g.jpg
    Ha bu arada yağları erittikten sonra kilo alıp (en yağsız şekilde) hafiften hacim kazanmak istiyorum bu durumda hiç yağ yakmakla uğraşmadan direk body mi yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2012
  2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kiloların büyük ihtimal yağlardan çok kaslardan gitmiş. Spor yaparak yavaş yavaş kilo vermek daha kalıcı ve sağlıklı olur. İstersen ilk yağlarını yak sonra hacimlen, istersen ilk hacimlen yaza doğru yağ yakarsın.

SouL61 bunu beğendi.
  3. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Muhtemelen öyle olmuş ancak yağları nasıl eriyecek bu durumda cünkü ben 95 kg iken diyet+spor yaptığımda kilolarım gitmişti ancak yağ olarak gitmemiş bu durumda diyet yapmayacak mıyım?
    Kış mevsimi ve okul dönemi olduğu için yağ yakımı zorlaşıyor ama beslenmeme dikkat edebilirim.

Yani bu durumda ilk olarak yağların gitmesini mi sağlamalıyım yoksa body mi yapmalıyım ?

Tek korkum daha fazla kilo verdiğimde tıknaz sıska biri olarak gözükmek çünkü kasık kemiklerim ve omuz çevremdeki kemikler belli oluyor ama hala yağ var :S

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bana kalırsa ilk olarak yağları atıp hacimlenmek daha iyi oluyor.

Diyet yapma. Sana Karatay beslenmesini öneriyorum. Diyetler kadar zor değil. Tek şart karbonhidratı sağlıklı olanlardan alıcan (sebze,kuruyemiş) ekmeği çıkarman lazım hayatından.

Yani şöyle söyliyim tereyağlı iskender yiyebilirsin alttaki ekmekleri yememek şartıyla. İnternetten araştır canan karatay diye ordan bilgilen.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    artık kılo vermei bir köşeye bırak body çalışın o yağlar veya fazla deri zamanla hacimlendikce dahada sıkılaşıcak

1 kg kas 4 kg yağı tutar resıme baktım gorudgum kadarıyla vudutta kastan eser yok.

kılon boyuna gore artık normal bende 97 den 73e ındım 1.80 boy şuan sadece body çalışıyorum dedıgımı yapın.

6. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yardımların için teşekkür ederim.Şuanda body e başlayabilir miyim?
    Yanlız daha da sıkılaşacak demişsiniz yağlar olduğu gibi duracaksa ben nasıl karın kasları çıkarabilirim? En azından o yağların yanması gerekmiyor mu en basitinden karın kasları için?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:34 ----------

Bana kalırsada öyle yapmak ama her şekilde kilom düşecek zaten kasık kemiklerim çok belli olmasa da kaburgalarım belirgin daha da kilo düşersem daha kötü olmaz mı?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

8. süper

süper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [/COLOR]başlayın body yapıncada yag yakarsın yemegıne dıkakt et proteınlı beslen karın kası zamanla cıkar benım bıle cıktı o gobekten sorna senınde cıkar sabret 1 ayda olan iş değil[/QUOTE]

Vakit ya da sabretmek değil mesele doğru teşhisi bulmak için geri dönüşü olmayan bi yola girmek istemiyorum bu yüzden :eek:
    O zaman kesin teşhis olarak yediklerime dikkat ederek(şekerden kaçınmak karbonhidrattan kacınmak,protein ağırlıklı beslenmek vs...) ve body e başlamak mı diyorsunuz?

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1.88 78 kg sın daha nereden kılo erıceksın 2 kere yazdım bu kılo normalden az senın ıcınkas kutlesı kazanman gerek

body calısarakta yag oranını dusurursun yedıklerıne dıkkat edersen

vücudunda kas gozukmuyor karnında kucuk yag mı derımı bellı degıl onu dusunuyoprsun once gıt bır vucutu sekle sok zaten kas arttıkca daha fazla kalorı harcar vucut metebolızma hzılanır bunları bılmıyorsanız araştırın yaptıgınız sporu öğrenın forumda zaten yazıyor hıc araştırmıyorsunuz yazıncada aynı şeyı tekrar tekrar soruyorsunuz bizde 30 kg verdık yanlış şey önermeyız heralde kı forumda herkes sana body yapmanı onerıcek bu kılona gore.

ne kadar kas varsa vucutta o kadar fazla yag tutar sızde kas kütlrsi yok 188 78 kg sınız hala kılo ermeye calsııyorsunuz zararlı bu senın ıcın

vucutta kas yok dıye gobegın goze batıyordur

S- Göbek yapmadan kilo alınabilir mi?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g...9.html?t=10729
    C- Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - yağlı kuruyemişler tüketmemeye özen gösterin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket yapın

S - Kilo Almanın En İyi Yolu Nedir ?
    C - Kilo vermek kadar, kilo almak da pek çok insanın amacıdır.
    Kilo almak için harcadığınızdan daha çok kalori almalısınız. Bunu en iyi yapmanın ve kiloyu kas olarak korumanın yolu, bilimsel esaslara göre hazırlanmış bir "Vücut Geliştirme" programına başlamaktan geçer. Ancak bu şekilde artan ağırlığınızın "YAĞ" değil" KAS" olmasını sağlayabilirsiniz. Beslenirken de kalori alımını yavaşça arttırıp, ilâve birkaç öğünle gıda alımınızı takviye etmelisiniz. Bu amaç için üretilmiş kilo kazandırıcı doğal gıda maddelerini de (karbonhidrat ürünleri) kullanabilirsiniz. Yediklerinizin yağ değil, protein ve karbonhidrat olduğundan emin olmalısınız. Kendinize zaman tanıyınız, eğer, yılda 5-8 kg.lık kas dokusu kazanabilirseniz bu iyi bir sonuç demektir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

linke gir okuyun bılgınızı artırın

10. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Boyuna göre bulunduğun kilogram uygun biraz çalışırsan sıkılaşacaktır vücudun kas oranın baya düşük gibi

Sayfayı Paylaş