Sorular Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dloyges tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dloyges

dloyges Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba .

Ocak ayından beri forumu takip ediyorum. spora başlama düşüncesindeydim ama kış şartları dersler vs. başlayamadım. forumda beceriksizliğimden muhtemelen bulamadığım bazı soruları sormak istiyorum.

1.ilk ayım olduğu için 1gün çalışıp 1 gün dinleniyorum. bu çalıştığım gün göğüs omuz triceps biceps her yeri her kas grubuna 2-3 hareket vererek çalışıyorum. acaba doğru mu yoksa bunlar günlere mi yaymalıyım. hepsini çalıştığım halde çok fazla yorulmuyorum + her yer çalıştığı için motive de oluyorum.

2. spor salonu eve 3 - 3.5 kilometre bu mesafeyi git gel yürüyorum zaten . bir de spor salonunda 30dk yürüyorum ısınmak için. bu gereksiz mi? ne kadar zaman ayırmalıyım ya da bu yürüyüşe? 188 cm 69 kg 20 yaş zayıfım kilo almada zorlanıyorum.

3.vg ye devam etmek çok istiyorum. şimdi tatile gideceğim orda salon vs bulmak sıkıntı. araya ramazan giriyor. sonra okullar başlıyor. bölümden dolayı derslerimiz de çok yoğun olarak geçiyor. bazen 1 ay hiç kafamı kaldırmıyorum. sizce devam etmeli miyim? edersem nasıl olacak bu iş? git gel çalış yorgunluk uyku isteği ama bir yandan gelişen bir vücut bilemiyorum :(

4. salondan çıktıktan sonra bir ağrı hissetmiyorum. ancak gece yatmaya doğru kasılmaya ve ağrımaya başlıyor. sizce bu normal mi?

5. off günlerde sadece mide çalışsam olur mu ne dersiniz.

6.pazartesi çarşamba cuma yapıyorum. sizce pazar da yapıp sonra salı perşembe cumartesi böyle mi devam edeyim haftada 3 gün yeterli mi

teşekkür ederim.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2012
  2. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    1 - Programda her bölgeye 2-3 hareket yapıyorsan bunları süperset olarak çalışmalısın derim mesela ( dumbell benç press - dumbell fly ). bu ilk ayına göre iyi bir program.

2- Zaten o kadar yolu yürüyorsun daha ısınma yapmana gerek yok 5 dakikalık bir stretching yeterli olur.

3- VG çok emek gerektiren ve tam anlamıyla yapıldığında belirli bir vaktinizi istisnasız olarak ona vermeniz gerekmekte.Eğer ben gider günde 1,5 saat yapar antremanımı çıkarım dersenizki 3 km yolda yürüyeceksiniz, siz bilirsiniz.

4- Salonda çıkınca ağrınız olmaması hakkında bir fikrim oyk ama yatmadan önce ağrılar kasılmalar oluyorsa kaslarınız cevap vermeye başlıyor demektir.

5- Off gününüzde hiçbirşey çalışmanızı önermem.Adı üzerinde OFF.

6- Antreman şiddetine göre günleri kendiniz vücudunuza göre indekslemelisiniz. Eğer gücünüz varsa bir gün daha ayırabilirsiniz.

dloyges bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş