Sorularıma yardım lütfen

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve girlswithmuscle tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. girlswithmuscle

girlswithmuscle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bir takım sorularım var ve yardımlarınızı cevaplarınızı bekliyorum.öncelikle yaşım 23 boyum 1.68 kilom 52 3 aydır spor salonuna gidiyorum.amacım karın bölgesindeki yağları eritmek ve kasa dönüştürmek yani sixpack istiyorum görünebilir şekilde. Karın ve bacak-kalça ağırlıklı çalışıyorum.şuanda üst karın kaslarımda ve yanlarda gelişme var.bacak kaslarımdada artıs var.ağırlık antremanı çalışıyorum. Haftanın 5-6 günü salona gidiyorum kasları 1er gün dinlendirerek karın bacak çalışıyorum bu kasları dinlendirirkende bir gün sırt arka kol bir gün göğüs ön kol çalışıyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum tuzu yağı kestim sebze yemeklerimdede a miktarda zEytin yağı kullanıyorum sadece.ancak tatlıyı ne yapsamda kesemiyorum. Benim sorum şu dün spor hocalarımdan biri bacak çalışırken bir bölge için mesela arka bacak için tek hareket yapmam gerektiğini daha etkili olacağını söyledi ben leg curl ve dead liftte yapıyorum bana leg curl yapma dead lift yap desi daha fazla sonuç alırsın ama benim aklıma pek yatmadı ne kadar çok çalıştırırsam o kadar iyi gibi geldi kas gelişimi için siz bana bu konuda ne söylersiniz ön bacak için 1 arka için 1 iç dış içinde 1er olarak yapıp bitirmeli miyim antremanı ? Ayrıca bu olay karın kasları içinde mi geçerli üst alt yan 1er hareketle bitmelimi ?çünkü benim oldukça uzun bir programım var ve bu programı hocaların programıyla birleştirerek kendim oluşturdum . Ayrıca tatlı konusuna gelince çikolata falan karın kasları için sonuç elde etmemde ne kadar rol oynar fikirlerinizi merak ediyorum. Vaktinizi aldım teşekkür ederim şimdiden :)

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba . Kadınlarda six pack için %15-18 yağ oranı diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam . Bacak her bölge için tek hareket 3*10 şeklinde yapabilirsiniz . Tatlı konusu ise dr.otkerin şekersiz kakaolu puding 'i ni tavsiye ederim ben tatlı krizi üst seviyelere vurunca tüketiyorum hafif ve güvenilir bir tatlı :)

3. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    %20 yag oraninin altina dustugunuzde belirginlesmeye baslicaktir six packler. cikolata ve tatli tabiki bu amaca ulasmanizda size buyuk engel. %70 kakaolu bitter cikolata bir nebze daha iyi. karin kaslari birlikte calisir. alt karin ust karina fazla takilmayin. genel karin egzersizlerini yapin geri kalani yag yakimi halledecektir. karin hareketlerini agirlik kullanarak yaparsaniz karin kaslariniz daha hacimli ve belirgin durur.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. girlswithmuscle

girlswithmuscle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tatlı konusunda öncelikli olarak tesekkür ediyorum tavsiye için azalttım ama çok kötü olursam deneyeceğim.o zaman arka bacak için sadece deadlift 3*10-8-6 yapacagım agırlık arttırrak tabiki çok teşekkürler tekrar
    lı ko
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Nisan 2014 ---
    Kardiyo yapmam gerekicek o zaman ben sadece spor öncesi ısınıyorum 5-10 dk koşu bandında. Kardiyo yapsam sanki iyice ufalıp küçülücem diye korkuyorum.sadece göbek kısmı yağlı çünkü bacaklar kalça ince cevabınız içinde çok teşekkürler

5. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Kardio yapmanızda fayda var . Unutmayın bölgesel yağ yakımı yoktur bölgesel programlar vardır göbeğinizde ki yağı karın çalışarak değil kardio çalışarak erite bilirsiniz . Tatlı krizine de en iyi çözüm meyve çeşitleri diye düşünüyorum .

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bu goruse katilmiyorum. Yag eritmenin yolu dogru ve duzenli beslenmekten gecer.Yaptiginiz egzersizlerle de bunu desteklersiniz sureci azaltirsiniz.

7. girlswithmuscle

girlswithmuscle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    dakikalarca kardiyo yapamıyorum zaten onun yerine haftada 1 spinning yapmayı planlıyorm hem bacak kaslarım içinde iyi olabilir

8. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Ant günleri haftada 3 kere kardio yapman daha mantıklı değilmi en azıdan yarım saat

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. girlswithmuscle

girlswithmuscle Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Zayıfım o yüzden haftada 3 gün çok fazla yaparsam kemik torbası gibi kalırım :(

10. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Yoo ne alaka iyi bir vücudun sırrı kardiodan geçer cidden bu işi bilenler bunu kuşkusuz söyler . Kardioyu tek zayıflamak için düşünmemek lazım bana göre kardio antrenmanın %35 lik bölümü mutlaka yapılmalı .

11. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben seninle aynı boyda ve kilodayım ,bir yıldır fitness geçmişim var hala da devam ediyorum derdimizde aynı ama benim programımla 7 ayda sixpack yaptım fakat yüzeysel görünmüyorlar çünkü deri hala kalın ve birazda su var ama yinede kardiyo yapıyorum. bana hocamın söylediği şu; birer gün arayla crunch ve günde 3 ana 3 ara öğün yemek her spordan önce en az 20 dakıkada kardiyo yapmak. umarım buda sana bir fikir vermiştir.)

12. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Haha % 20 yag oraninin altindami belli oluyo karin kasi komik sin en az % 16 nij altinda olmasi lazim oda belirginlesmesi ixin tam six pac vucutta % 12 ve altindaki yag oraninda cikar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. ladybody

ladybody Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turizm
    Yer:
    antalya
    merhaba ben daha önceden de spor yapıyordum fakat mesai saatleri sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. Yaklaşık 1 ay önce tekrar başlamak zorunda kaldım, kalçamda şiddetli ağrılar başladı, doktorum spor önerdi. Haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum, Programımı yazmak istiyorum, önerilere açığım, yanlışlarımı düzeltirseniz sevinirim:
    Akşam işten geç geldiğim için sabah ancak 09:30da kalkabiliyorum. içerisine 1 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi karıştırdığım 1 kase yulaf ezmesini yiyorum. Hazırlanıp spora gidiyorum. 20 dakika kardiyo, ardından yaklaşık olarak 1 buçuk saat ağırlık çalışıyorum. eve dönüş yolunda ya 1 elma yiyorum yada eve geldiğimde nesquik ile süt yapıp içiyorum. yaklaşık 30 dakika içerisinde ya yağsız ton balıklı makarna ya sade omlet yada peynirli sandviç yiyorum. Bunlar yaklaşık olarak saat 13:00-13:30 civarında oluyor. Daha sonra işe geliyorum. Saat 17:00de akşam yemeği yiyorum: Çorba, etli sebze yemeği, çok az pilav ve bolca limonlu salata. Gün içerisinde su, bitki çayı içmeye özen gösteriyorum. Daha sonra saat 21:30 gibi küçük bir kase çerez( fındık, çam fıstığı, badem) yiyorum. Saat 01:00 gibi de eve varıp yatıyorum.
    Bu yemek programım nasıl? İlave yada çıkarılması gerekenler nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.

14. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    7 den sonra sadece bir porsiyon meyve yemeni öneririm, yani yarım elma yada vs. uyku düzeni planlamalısın hangi saatlerde ne kadar kaliteli uyuduğunu en iyi sen bilirsin.) yulaf ezmesi güzel, sanki 30 dk kardiyo 1 saat ağırlık daha iyi gibi ama bilmiyorum şimdi bu benim fikrim.makarna yemede ızgara tavuk , salata, baklagil, yada bulgur pilavı olmadı pirinç pilavıda uygun.bolca limonlu salataya gelince senin damak tadın ama biraz sirkenin gün içerisinde boşaltım kanallarını temizlediğini okumuştum.1.5-2 lt de su içiyorsan süpersin.)

Sayfayı Paylaş