Soru: Zayıf Olarak Bıraktığın Spora Şişko Olarak Başlamak..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve snickers tarafından 25 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Uzun süredir forumu takip ediyorum, takviye besin konusunda bilgilenmeye çalışıyorum. Gelecek ayin başında tekrar vücut geliştirmeye başlayacağım. Forumu iyice araştırdım creatine, glutamine, vs. hepsinin işlevlerine baktım yalnız kafamda bir soru var.

Şuana kadar bölük pörçük 1 seneye yakın bu sporla uğraştım. Fakat uzun süredir elime ağırlık değmedi. Bu süreç içinde de normalde 83 kg civarında olan kilom şuan 98 kg'a dayandı. Boyum 183 cm.

Sizlere sormak istediğim ilk başta kilo verip sonra hacim kazanmaya mı yönelmeliyim? Yoksa kilo kaybederken hacim mi kazanmalıyım? Çünkü vereceğim karara göre internetten takviye besin siparişi vereceğim. Kullanmayı düşündüğüm takviye besinler neler olmalı? Sanırım glutamine ve creatine başlangıç için uygun değil, belli bir ivme kazandıktan sonra bunları kullanmalıyım.

Başlangıç için kullanmayı düşündüklerim:
    100% Whey Gold Standard Protein
    Hydroxycut Hardcore

Bunlara ek olarak birşey kullanmamı tavsiye eder misiniz? Aslında fazla takviye besin kullanmak istemiyorum fakat gözlemlediğim kadarıyla kıtlıktan çıkmış gibi yemek yemeninde belli bir noktadan sonra yeterli olmadığı..

Saygılarımla.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    100% Whey Gold Standard Protein çoğu kişiye göre dünyanın en iyi protein tozu, Hydroxycut Hardcore ise lipo6dan sonraki yağyakıcısı.
    Benim fikrim ilk olarak yağlarını yakmandan yana olacaktır. Bol bol koşmaya çalış ancak bu arada kaslarını ağır antremanların geçeceği günlere hazırla ve iyi bir adaptasyon süreci geçirmeye bak. Bu süreçte eğer illa birşey kullnıcam diyorsan l-carnitin öneririm. Çünkü Hydroxycut Hardcore biraz daha üst seviyeler için. Adaptasyon sürecin bitince 2-3 hafta supplementsiz devam et, sonra 100% Whey Gold Standard Protein'i al.
    -Ancak şunuda eklemeliyim; bu spora başladıktan sonra 5-6 ay içinde supplement kullanılmasını tavsiye etmem(aslında bu bir seneye kadar çıkar,tartışalabilir bir konu).Kıtlıktan çıkmış gibi yemenin belirli bir noktaya kadar yeterli olmadığı doğru ama o noktaya gelmeninde çok uzun zaman alacağı unutulmamalı.

3. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    sen önce sıkı bir diet yanına güzel bir yağ yakıcı ve sağlam bir cardio & egzersiz programına gir , sonra istediğin sporu yaparsın , body için çok kilolusun vücut bu kadar yağda sekil falan alamaz

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Diet+ cardio+hafif kilo çok tekrar =

yağlarını yak daha sonra düşünürsün supplementi filan.

Sayfayı Paylaş