Sopa ile çalışmak ne derece faydalı?tekniğim doğrumu sizce?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve turkeysafari tarafından 17 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.Herkese merhabalar.İnşallah güzel paylaşımlarda bulunuruz.

Arkadaşlar ben vücudumun tam profesyoneller gibi olmasını istemiyorum.zaten istesemde o kadar başaramam:)Sadece biraz göbek var onu eritmek,kas yapmak ve Kollarımdada kas yapmak istiyorum..Pazu büyütmek istiyorum.

İşimden dolayı Şuan body salonuna gitme şansım hiç yok.Bende işyerinde kendi kendime çalışmak ve kısa sürede derli toplu bir vücuda sahip olmak istiyorum.

Şuana kadar 10 gündür çalışıyorum ama galiba yanlış çalışıyorum.Bu sitede okuduklarımdan sonra boşuna çalıştığımı daha iyi anladım.

Çalışma aletlerim fazla olmadığı için,bende daha çok çalışılması gerektiğini düşünüyordum.Fakat yanıldığımı bu sitedeki yorumlardan anladım.Şuana kadar nasıl çalıştığımı yazayım..Durumumu tecrübeli hocalarım yada kardeşlerim değerlendirsinler.

Malzeme olarak 7.5 kiloluk 1 adet dambel var.
    Bir adet sopa..
    Başkada birşey yok:)

Bir sehpanın üzerine oturup boyumun uzunluğunda sopayı enseme ortalıyorum.Kollarımı sopanın üstüne uçlarına değecek şekilde koyuyorum ve 90 derece sağ sol yapıyorum.Karın yanlarımın yandığını hissediyorum.(ama şuan ilk zamana göre yanma azaldı)bundan 40 tane yapıyorum

Sonra 20 tane sağ kol dambel çalışıyorum

Sonra sol kol 20 dambel

sonra iki elimle dambel'i tutup kollarımı karşıya uzatıp ,kollarımı kırmadan yukarı kaldırıyor ve sırtıma değdiriyorum.Bundanda 10 tane yapıyorum.

sonrada yere yatıp ,ayaklarımı tam uzatarak ritimli bir şekilde 20 tane mekik çekiyorum.

1 dakka bekliyorum.Birkaç yudum süt içiyorum.Terim soğumadan yine tekrarlıyorum...

Bu arada setlerin arasında yere yatıp ayaklarımı 30 santim kaldırarak karın kaslarımı sertleşitirmek için 30 saniye bekliyorum.bu çok yorucu oluyor.acaba bunun faydası varmıdır eziyetini çektiğim kadar?

Sonuç itibari ile bu saydıklarımı 5 kere yapıyorum.Yani

200 sopa
    100 sağ dambel
    100 sol dambel
    50 düz kollar ile arkaya öne dambel çalışması
    100 mekik
    ve yaklaşık toplam 2 dakika karın adelesi için ayaklar hafif yerden yukarı bekleme şekli

(set olayınıda olması gerektiği gibi,misal sol pazı 4x12 yapmıyorum. yukardaki açıklamamada yaptığım gibi çalışıyorum.
    Bu sizce doğrumu?

Bütün iş sopada bitiyor dediler bana..her bölgeyi çalıştırıyormuş.yanındada mekik ve dambel..yeter diyorlar.Ama diyenlere pek inanasım gelmiyor.. belki öyle kilo verilir ama "kas "yapılmaz sanırım.

Sizce bu aletlerle günde nasıl bir antreman yaparsam vücudum kısa sürede kaslı olur?
    ve tahminen ne kadar zamanda sizin tavsiye edeceğiniz şekilde çalışırsam vucudum kaslı ve adeleli olur?

Lütfen yardım edin.piskolojik bunalıma gireceğim.

2. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    ek bilgi olarak,
    Bu arada boyum 185
    Kilom 86 ..Omuzlarım geniş..karın bölgesinde ve yanlarda yağlanma var.pazular yetersiz.

3. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Hala cevap gelmedi.Sabırla bekliyorum. :cry:
    Lütfen hocalarım yada tecrübeli arkadaşlar benim malzemelerim ile 1 hafta boyunca hangi günlerde nasıl çalışacağım hakkında bir proğram yapsınlar.Çok mutlu olacağım inanın :roll:

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Nereden başlasam :roll:

Evde çalşıyorsan, hareketler egzersiz bölümünde kas gruplarına ayrılmış vaziyette mevcut, makinede yapılmayanaları yapabilirsin.

Set sayıları ve tekrar/yeni başlayanlara program için: https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=6160

Sopa çevirmeyi pek tavsiye etmem, onun yerine karının 3 bölgesine ayrı hareket yaparsın daha iyi. 20 mekik sayı olarak çok az(nitelik olarak bilemem, bir tekrarı 10 saniyede yapıyorsan). Çok yorucu dediğin karın hareketi çok yararlıdır, zamanla 45/60/75 saniye gibi arttırmaya bak. Evde barfiks çekme imkanın varsa, onuda programına ekle. Evde çalışarak iyi bir vücut elde edersin, ama bacak ve sırt biraz sırıtabilir tabii. Beslenmeni iyi tutman, protein alımını vs... kontrol etmen lazım. 2 ay sonra değişiklikleri görmeye başlarsın, 1-2 ay sonra etrafındakiler sendeki değişikliği görür. Sabır işidir biraz :)

Sana tavsiyem her şeyin önüne gelmesini bekleme, araştır, oku, kendini geliştir ;)

5. turkeysafari

turkeysafari Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Çok teşekkür ederim kardeşim.
    Fakat misal pazartesi günü ne çalışayım?
    salı günü
    çarşamba aramı vereyim?

Bunlarıda bir zahmet yazarsanız çok teşekkür edeceğim.

Ben mide ve pazı kaslarını istiyorum.Ona göre birşeyler yazarsanız minnettar kalıcam.Çok şey istediğimin farkındayım ama çevremde yardımcı olacak kimse yok.

Sayfayı Paylaş