Sonunda omuzumu yırttım galiba :(:(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Az önce antremandan geldim omuz çalışmıştım soyundum bi de ne göreyim.Omuz başlarında kan toplanmış kıpkırmızı sanki darbe almış gibi yırtıldı sanırım.Nerdeyse 6 aydır aynı kiloda çalışıyorum ağırlık bile arttırmadım neden yırtıldı bu omuzlarım ya :( omuzlarım böyleyken de atlet giyemem ki bu kırmızı renkleri nasıl giderebilirim?

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    çok sık karşılaşıyorum omuzumu sakatadım diyenlere.çoğuda hareketi yanlış yapmaktan kaynaklarınıyor her kas grubunu dogru çalıştırmak ince detaylara dayanıyor. omuzdada bu böyle herşey yolunda gitse dogru olsa bu sakatlandım sözlerini daha az duyarız.
    bir süre omuz çalışma sonra makine press yap daha güvenli.

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    öncelikle geçmiş olsun kırmızılıklar kırmızı nokta şeklinde mi ? yoksa bariz bir kan toplanması mı

Son düzenleme: 12 Mayıs 2011
  4. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Peki omuz çalışmadığı için kas kaybı olacak bunu gidermek için ne yapmalı ben de merak ettim...:confused:

5. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    nokta değil bariz kan toplaması.Hani birinin kolunu sıkarsın cildi hassassa kan dolar o sıktğın yeri aynı öyle duruyo :( bacağımda da var onları aldırmıyorum onların yırtık olduğu güneşe tutunca belli oluyo içleri oyuk gbi ama bu öyle mi tam anlamadım çizgi şeklinde değil ya pek belli olmuyo topak topak böyle dağılmış 2-3 yere

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bır fotografını cekıp koyar mısın?

Ayrıca gecıkmeden bır uzmana gorunmenı tavsıye ederım. ;)

7. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    doktora geçen gittiğimde töbe ettim.Kolumdaki mor çizgileri sormaya gitmiştim kalbinde üfürüm var dedi kalbin delik olabilir gibisinden birkaç test yapılması lazım dedi.Moralimi bozdu böyle bişeyin olmasına ihtimal veremiyorum zaten testi de yaptırmadım ama işte içime kurt düşürdü.Ne kadar basit bir sebepten gidiyorum doktora ne çıkıyor kim bilir şimdi ne çıkacak.Bi de doktor benim sorunuma cevap verecek yerde gidip kalbimi kontrol ediyor ben mor damarları sordum hiç tınlamadı bile aile hekimine gitmiştim o da geçiştirdi bi daha yataklara düşmedikten sonra doktora töbe ettim.2 saat sıra beklemesi de cabası hem de randevuda ilk sırada olmama rağmen.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:43 ----------

Fotoğraflarda biraz solgun çıkmış biraz daha koyu renkte o kırmızılıklar.Antremandan geldiğimde çok daha kırmızıydı yeni çalışmıştım diye şimdi biraz soldu ama hala çok belirgin.

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gecmıs olsun ben anlam veremedım fakat boyle sacma sebeplerle doktora gıtmezsen kazanacagın bırsey olmadıgı gıbı kaybedecegın cok sey olur.

Doktora gıttın dıye mı bırdenbıre kalbınde ufurum cıktı bır dusun.
    Kalbınde sorun olmasının sebebı hastane veya doktor degıl.
    Boyle sacma sebeplere baglayarak tovbe ettım bır daha gıtmem dersen olan sana olur Allah korusun. ;)

9. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yok kalpte sorun olduğunu söyledi diye değil.Kolumda mor çizgiler var sanırım kılcal damar çatlaması 2 farklı doktora gittim 2 si de geçiştirdi bunlar önemli değil gibisinden biliyoruz önemli olmadığını bi krem ver demeden başından savdılar ilgilenmiyorla bu tür spor kazalarıyla önemli değil ya illa savacak başından sırf görünüşü sinirimi bozuyo diye 2 saat sıra bekledim doktor bunun oluşma sebebini bile söylemden geri gönderdi beni kalp konusunu açınca da insanda daha damarı soracak hal de kalmıyo tabi.Bi kez de omuz eklemim çok fena ağrıyo diye gittim 2 elledi bıraktı krem verdi bişeye de yaramadı demedi film çekelim yok bunu yapalım.İşte doktorların spor kazalarına bu tavırları yüzünden doktora gitmek istemiyorum 1 kere cevap alamadım.

10. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar rengi normale döndü omuzlarımın.Sağda sanki tırnak izi gibi ufak bir iz kaldı soldaki zaten çok az olduğu için pek bi iz kalmadı gibi nasıl önlem alsam ya bi daha olmaması için

11. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    öncelikle belirtmek isterim bu yırtık değil sanırım antrenman sonrası omzunu görünce heyecana kapılıp moral bozukluğuyla bizimle paylaşmışsın fakat ben incittiğini düşünüyorum zamana bırak derim ama için rahat etmiyecekse burda kimse sana net bir bilgi veremez doktora görün derim...

12. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bunların adı zaten yırtık değil forumda öyle konuşuluyor diye ben de öyle söyledim.Yırtık olduğu zaman acı da olur.Çatlak diyelim.Şuan rengi geçti ama oranın yeri belli oluyo aydınlık ortamda çatladı yani.

Sayfayı Paylaş