Sonunda Cardio'ya Başlıyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve demircan256 tarafından 14 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar ;

Şimdi az çok bilen bilir 1 yılı aştı vg yapıyorum...yani yolun daha başında sayılırım,herzman dile getirdim..programımda cardio yok denecek kadar azdır.Bugün karar aldım ve cardio-mide çalışmaya başlıcam ancak bu şekilde olacak.Mesela benim idmanlarım şu şekilde;

Pazartesi : göğüs
    salı : Kol
    Çarşamba : off
    Perşmebe : omuz
    Cuma : off
    Cumartesi : karışık
    Pazar : off

Ağırlık günlerinde cardio yapmayı istemiyorum pekte yararlı olduğunu düşünmüyorum kasları korumak açısından...

Kısaca ;

Ben vardiyalı çalıştığımdan dolayı günlerde sapma oalbilir yani haftaya pazartesi ile değilde salı veya çarşamba ilede başlayabilirim...ama kesinlikle haftada 3 gün gidiyorum 4.gün idmanını ise dediğim gibi günüm uyduğu sürece aksatmamaya çalışıyorum...
    Şimdi öğrenmek istediğim olay şu ; Ben of günlerimde cardio ve mide çalışmaya başlicam haftaya başlamak şartıyla..bu haftada 2 gün olacak.

Merak ettiklerim ve öğrenmek istedikelrim ;

Benim hacimlenmek gibi bir derdim yok .. zaten 80 kiloyum 85-90 arasında fit bir vücut olsun yeterli bana...

1- Cardio ve mide çalışmalarına başladıktan sonra vart olan hacimimden birşey kaybedermiyim

2-Kas kaybı yaşarmıyım

3-Ramazandan sonra protein tozu kullanmaya başlıcam kısmetse ve idman sonrası alıcak şekilde,peki cardio günlerindede idman sonrası almlımıyım?

4- Hani kasların gelişmesi için dinlendirmeiz gerekiyorya,cardio kasları yorarmı? Yani dinlenme olayını etkilermi ?

Saygılar...

2. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyo hacmi olumsuz etkiler diye direk bir yorum söylenemez,ancak dikkat etmen gerekir.yani yağ yakmak için verilen kardiyo süresi ne ise onu yapmalısın.bunun üstüne çıktığın takdirde kas yakımınada başlama ihtimalin var.Vücut her zaman proteinsiz bırakılmamalı,off günlerde bile alınmalı daha başarılı olmak için ancak hani kasti olarak kardiyo yaptım whey içiyim.bence gerekli değil.ve bence kardiyo sadece bacak kaslarını etkileyebilir idman yaptıysan eğer.onun dışında başka kasa zararı olacağını düşünmüyorum.sadece seni yorar,ertesi gün biraz daha yorgun olursun buda idman performansını etkileyebilir.ama aşırı derecede değil biraz yağ verip fit bir vücut istiyorsan ''kardiyo + düzenli idman + beslenme '' üçlüsü şart.

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Aynen katılıyorum o üçlü olayına..ama ertesi güne yorgunluk olayı aklıma takıldı ..sonuçta ertesi gün yine ağırlık idmanım olacak...oda zamanla alışlacak bir durumdur diye umud ediyorum...kısacası sorularumdan biri olan hacim kaybetmeme konusua sevindim...bacakalrımda incelebilir bacak derdim yok...gerisi gelir artık...karın bölgemi düz hale getireyim ( baklava değil amacım) yeterli olacaktır inş....

emeğine sağlık ...saygılar...

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle cardio çalışmaların şimdiden hayırlı olsun :)
    "cardio yapmak vücudu daha hızlı geliştirir" diye bir makale okumuştum.
    programın bence daha farklı olmalı.bir günde tek bölge çalışmana deymez.
    yani göğüs-biceps,omuz-triceps,bacak-sırt olarak çalışsan daha iyi olacaktır.zaten programına baktığımda bacak-sırt antremanlarını göremedim.onun yerine karışık diye yazmışsın.pek önem vermiyorsun sanırım ama bacak antremanlarının gelişimi çok iyi etkilediğini biliyorsun.yağsız kas kütlesi artışı,daha hızlı yağ yakımı vs. vs.
    cardio 40-45 dk yı aşmamalı.bu zaman dilimi içerisinde yağ yakımı olur.fakat o limiti geçtiğinizde kaslarınızı kaybetmeye başlarsınız.
    anlayamadığım 80 kilosun 85-90 olmak istiyorsun ama cardio yapmakta istiyorsun :) amacına uygun değil yani :)
    sorularına gelirsem;
    1)mide değilde cardio çalışmaları yüzünden hacminden birşey kaybedersin
    2)evet kas kaybedersin
    3)evet almalısın hatta 1,5-2 ölçek olursa daha iyi olur :)
    4)biraz etkileyebilir fakat yorgun olduğunu hissedersen antreman yapma yat dinlen.yorgun antremana çıkmak sana pek birşey kazandırmaz.

bunları cardioyu ~45 dk tuttuğunu varsayarak yazdım.önümüz kış bence cardio programlarını definisyon programı gibi yapmamalısın.antremandan önce 15-20 dk bisiklet çevirip antremana başlamakta çok yararlı oluyor kendi üzerimde denedim.diğer tek gün 45 dk bisiklet olayı definisyona yönelik.ben kgx2.5 gr protein aldım buna rağmen göğüs bölgemde hacim kaybettim.yani cardioya başlayınca hacim azalmasının önünü alamıyorsunuz :)

yani haftanın 3 günü antreman 2 gün cardio şeklinde yapıcaksan 2 günde olan cardioyu 45 dk uzun bir süre tutma.hatta bence amacın ve önümüzdeki mevsime bakarsak cardio bile yapma ama :) eğer bu kas kütleni arttırma hızın için yapılacaksa dediğim gibi antreman önce 15-20 dk bisiklet buna kafidir.fazlası buna uygun değil.ve bu şekilde programı uygulasan bile protein miktarı x2 den biraz daha yukarı olmalı hacmi koruman amaçlı.

saygılar.

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Sayın Angryhun ,
    Aslında demircan a cevap vermişsin , fakat kendisi ile aynı salona gittiğimizden ve bir dostluğumuz bulunduğundan ötürü cevap vermek isterim affına sığınarak ...
    programını tam anlatmamış , şöyle ki , ben yukarıda yanlarına yazdım asıl çalışma şeklimizi..

Pazartesi : göğüs (bu günde göğüs ve önkol çalışıyoruz)
    salı : Kol (kol derken hem biceps,triceps çalışıyoruz, hemde sırt giriyoruz)
    Çarşamba : off
    Perşmebe : omuz (bu günde de omuz ve bacak çalışıyoruz)
    Cuma : off
    Cumartesi : karışık
    Pazar : off

Göğüs ü büyük kas grubu olarak tek gün çalıştırıyorlar , sadece önkol yaptırıyorlar , maks iki hareket ile..
    kol ve sırtı tek güne alarak büyük kas ,küçük kas çalıştırması yapıyorlar..
    Bacak ve omuzu ise tek güne vererek yine büyük kas küçük kas çalışma prensibini uyguluyorlar...
    programını tam anlatmamış , şöyle ki , ben yukarıda yanlarına yazdım asıl çalışma şeklimizi..

Bence de demircan ın yapması gereken , 3 gün ağırlık çalışmasının yanında cardio yu 2 günü geçmeyecek şekilde yapması..
    Zira 40-45 dk kesinlikle geçmemeli diye düşünüyorum..
    Cardio yaparken harcadığımız enerjimiz ertesi günkü idmanda , bize olumsuz geri dönüş yapabilir düşüncesindeyim ben...
    Eğer cardio yapılacaksa ben bahar aylarını tercih ederdim şahsen , şimdi hem ramazan hemde sıcaklar insanı yıldırıyor :(
    Protein tozu kullanımı da cardio yapılan günlerde de mutlaka alınmalı..
    Kas kaybı , eğer cardio 45 dk aşmassa yaşanacağını sanmıyorum , ama hacimlenmede bir nebze de olsa zarar getirecektir. Ki zaten demircanın çok hacimlenme gibi bir niyeti yok , istediği fit sıkı bir fizik sahibi olmak , değil mi demircan :D

AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Şimdi AngryHun ; ilk olarak programımı daha iyi açıklayacak biri olmazdı SULTANMEHMET den başka..o nednele ona teşekkür ediyorum..evet dediği gibi şekilde çalışıyoruz ...

çıklamalrın için çok teşekkür ederim..demişsinki***** 80 kilosun 85-90 olmak istiyorsun ama cardio yapmakta istiyorsun :) amacına uygun değil yani :)**** benim amacım kaslı olarak kilo almak...yağlı olarak değil..bu nedenlede dediğim kiloya çıkmayı istiyorum..kolay değil sadece kas olarak ama elimden geldiği kadar işte:)

şimdi tek derdim demiyelimde..fazla dert etmiyorum..ama giderse daha güzel olacak dediğim karın bölgemi yok etmek...

1-cardo ile hacim ve kas kaybederim demişsin...moral sıfır oldi :(

şimdi şöyle diim...

mesela haftada 3 gün yani göğüs-kol-omuz yapıyorumya ..gün olarakta şöyle

hafta nın başlangıcında..gün değişebilir..

1.gün :göğüs...of yapmadan..ertesi gün ise KOL ....

ve ertesi gün gün off yapıp sonraki gün ise OMUZ çalışıyorum ...

bunları tekrardan şunun için yazdım...

madem yorgunluk v.s olacak..o zmaan diyorumki..ben bu ağırlık idmanlarını bitirip sonramı cardio yapsam..yani perşembe-cuma biterse ağırlık idmanlarım..geriye kalan günlerde mesela cumartesi ve pazar..veya farklı iki gün ard arda cardio yapsam nasıl olucaktır...

yani ağırlık idmanlarını bitecek ve haftanın geriye kalan off günlerimde..cardio-mide... nasıl olur ?

saygılar...

Aynen öyle sultanmehmet krdşm :)

az çok görüyosun işte ..evet ramazanda sıkıntı yaşamak olası bir durum ama 45 dk sıkıntı yaratmicak gibi geliyor bana...
    15 dk koşu-15 dk bisiklet 15 dk da mide yaptırsa hoca..yeetrli oacaktır..aralarda 1-2 dk da dinlnsemeder 50 dk ..sanırım geçmez bu süreyi...yinede başlamadan bilemem..zaten başladıktan sonra yazarım...

peki son olarak..sorum sen ve AngryHun'a.....

cardio ile hacim ve kas kaybederim deniliyor..

peki o kadar midesi iyi olan..yağ seviyesi iyi olan..ayrıca kaslıda olan. kişiler nasıl elde ediyorlar bu vücudu sadece yağ yakıcı ,kas geliştirici suplementler mi kullanarak o seciyeye geliyorlar..sonuçta bu kişiler cardio yapmazlarmı...

karışık oldu biraz af buyurun...

AngryHun ve sultanmehmed bunu beğendi.
  7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    O kişiler önce bulk denilen dönemi geçiriyorlar , amaçları kas kütlesi elde etmek bu dönemde , az da olsa yağlanıyorlar tabi ki.
    sonra definasyon ve diyet başlıyor , fazla yağları atıyorlar , kasları belirginleştiriyorlar , tabi bir miktar kas kaybı burada da oluyor mutlaka .. Amaç minimum kas kaybı burada...
    Bu sayede hem six pack ler ortaya çıkıyor , kollar damarlanıyor , kaslar sert ve belirgin bir dönem kazanıyor.
    İşte bu yüzdendir ki hem kas kütlesi inşa edip , hemde yağ yakmak neredeyse imkansızdır..
    Burada önceliği sen belirlemelisin..
    Ki ben , önüzümde kış artık , sana kas kütlesi oluşturmanı , mart a kadar bulk olmayı tavsiye ederim.
    mart ta cardio ve diyetle birlikte kasların üstündeki yağların atıp, vücut yağ oranını azalttığın zaman zaten istemiş olduğun sıkı fit kaslı vücuda otomatikmen kavuşacaksın diye düşünüyorum..
    Angryhun da bana katılıcaktır sanırım ...
    Saygılar...

AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    söylediklerinde haklısın..ancak birde şu var bana katılanlar olacaktır mutlaka; artık bahsettiğin bulk olayını fazla yapmıyorlar vg ciler..benim nantığıma göre şu şekilde;

önce bulk yap yağlan v.s...sonra yaza doğru b seferde aldığın yağları kiloları vermeye başla....boşa yüklenmiş olmuyormuyuz vücuda..onun yerine direk yağsız şekilde kilo almak daha mantıklı değilmidir...ayrıca bulk a girdiğim zmana mutlaka ki göbek yapmak kaçınılmaz olmayacakmıdır?

Ben şu şekilde düşünüyorum o zman ;

aynen carido ya başliim..bu dönemlerde kilo vermem kaçınılmaz olacağından beslenmeye ağırlık vermek ..istediğime kavuşmamda ban ayrdım edecek dir diye düşünüyorum..

peki dediğim yani sorduğum soruya ne diceksin..yani ağırlık idmanlarını bitirip sonraki günler cardio mu yapayım..yoksa 1 gün ağırlık 1 gün cardio şeklindemi yapayım...

saygılar...

Bozo-Baku ve AngryHun bunu beğendi.
  9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    bulk olmak kişiden kişiye farklılık gösterecekltir diye düşünüyorum..
    Forumda bulk ve define halleriniz arasında uçurumlar olmamalı diyordu bir konuda (unuttum şu an hangi konu olduğunu)
    yağsız şekilde kilo almak elbet daha mantıklı ama , kas alırken yağ bir nebze de olsa geliyor ..
    Sürekli define olarak , aklıma ayaz geldi forumda ..
    Gerçekten mükemmel bir fiziğe sahip , sürekli o sert kaslı görünümü koruyabiliyor , üye fotolarından bir bak istersen sende ...
    Sorunun cevabı ise ,
    p.tesi ağırlık
    salı ağırlık
    çarşamba off
    perşembe ağırlık
    cuma off
    c.tesi cardio
    pazar off sanırım bundan anlaştık ;)

AngryHun bunu beğendi.
  10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    evet program konusunda anlaştık zaten...evet ayaz'ın fotolarını biliyorum..gerek karizma gerkse vücut olarak eksiksiz gödüğüm kişilerden biri..

hayıorlısı bakalım yarından itibaren cardio lu günlere merhaba diyeylim artık..sende fazla bekletme cardioda beni :)

sultanmehmed ve AngryHun bunu beğendi.
  11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    vallahi nerden başlıyacağımı bilemedim o kadar çok şey yazılmışki :)
    şuradan başliyim bari.çalışma programınız çok garip geldi bana.göğüs-biceps tamam fakat biceps-triceps-sırt olamaz yani böyle program.sırtta bicepsler çalıştığından sırt antremanınız sekteye uğrar.bicepsleriniz çok yorulur.bacak ve omuza bir küçük bir büyük kas grub demişsin fakat omuz büyük kas grubudur bunu bilmiyorsun sanırım :) göğüs-biceps omuz-triceps bunlar hepsi bir büyük bir küçüktür.bacak-sırt günleri çok yarar insanı çünkü ikiside büyük kas grubudur.biceps hareketinizi 3 e çıkartmanız gelişim için daha iyi olabilir.ben halen cardioyu ayrı değilde body ile birlikte yapmasından yanayım.15 dk bisiklet ardından body.body günlerini arttırabilirsin böylece.kas kaybı 45 yı aşmazsa yaşancağını sanmıyorum demişsin sultan ama kas kaybı suyun buharlaşması gibidir.su 0 derecedede buharlaşır 100 derecedede :) yani kas kaybı yaşanması kesin ama amaç onu minimize etmek işte.
    şunuda bilmeni isterim hakim abi yağ olmadan gelişim olmaz.bu kadar nettir bu.kas yırtıklarıda bu yüzden oluşur.kas deriyi zorlar ve yırtar.o yüzden define bir vücutla kas gelişimi çok zor ve tehlikeli.ama derinin altında yağ olduğu zaman kas deriyi değil yağı iteler ve yağ deriyi rahat bir şekilde büyütebilir.bu yüzden biraz yağlı beslenmek her zaman iyidir.tamamen bulka girmeye gerek yok.günlük menüye +1 tabak makarna birazda süt yetecektir.dediğiniz 85 kiloda define çok zor bir olay.senin amacın define olup define devam etmek ama böyle olmuyor abi yani anlıyacağın.kışın bir 90-95 kg olmadan yaza 85 define girmek imkansız gibi birşey.mide egzersizleride bir gün yapıp bir gün yapmayın.çünkü midede diğer kas grupları gibidir bir farkı yoktur.bacak antremanlarına özen gösterin.programınıza squat ekleyin.bu vücudu daha güçlü yapar.zaten bir soruna sultan bir cevap vermişki cuk diye oturmuş o yüzden tekrar yazmaya gerek yok :)

aklıma gelenler bu kadar :)

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    vay vay vay ben mahvolmuşum :) olumlu hiçbrşey göremedim..senin yazdıkların çok doğru...yani ben demekki yanlışlarla gelmişim şimiye kadar...ama sulştanmehmet'in verdiği programda bir yanlışlık olabilirmi acaba..yani salonda yaptığımız programlarda..çünkü hoca ile birlikte çalışıyoruz...ve bu dediklerinizi hoca bilmiyor ise...orda ne işi var diye sormadan geçemicem...

dediklerini anladım...biraz yağlanmak lazım o zaman gerçi yağ oranım % 12 çokta az değil hani.......cardio,ağırlık gününde olmaz değilde...çok zaman alıomuş o nedenle yaptırmak istememiş..ve birde örn: kol günü cardio yararlı olmayacağından kol günü mesela cardio yaptırtmıyor bilerek(hoca)...ama her idmandan önce 15 dk bisiklet cardio için yeterli olacak diyor iseniz...beno zman bundan sonra o şekilde mi yapiim..peki o zmaanda mide hareketlerini nasıl yapıcam..iki,lemde kaldım..anlicağınız...

Son düzenleme: 14 Ağustos 2011
    sultanmehmed bunu beğendi.
  13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    yok yanlış değilde eksik diyelim :)
    adı hoca diye herşeyi bilecek değil tıpkı doktorların bilmeyip protein tozlarına zararlı demesi gibi :) mesela yemek programımı beslenme programımı kendim yazarım.bizim hocaya kalsa herkese ultimate protein tozu satmaya çalışıyor ve millete bazen ön omuz-üst göğüs gibi salakça programlar yazıyor.zaten hoca beni hiç sevmez çünkü millet ona değil bana soruyor herşeyi :) sizde biraz hocadan ayrı çalışın bence.zaten sultanla birbirinizin partnerisiniz daha ne :)
    cardioyu 45 dk değilde 15 dk dememin amacı fazla yağ kaybetmemen.45 dk da gerçekten 2 haftada göğüs falan kalmaz erir gidersin.önünü alamazsın :) zaten 15 dk olmasının amacıda normal aktivite yaparken bile daha fazla yağ yakmak.cardio antremanları daha sonraki günlerde durduğun yerde daha fazla yağ yakmana neden olur.bizimde amacımız bu.defineleşmen değil.ortada oynaman.mide hareketi dediğiniz zaten 3-4 hareket falan yapın yoksa bizim salondada 1.5 saat mide çalışan psikolojik sorunları olan kişiler var.o paklar mide antremanıyla çıkmıyor bildiğiniz gibi.mide çalışmak diğer kaslardada olduğu gibi gelişip büyümesini sağlar.yani definisyona girdiğinde o paklar daha büyük durur.buda daha hoş bir durum tabi.yoksa günde 1000 mekik çeksen gene iflah olmaz o mide :) cardio-body-mide böyle olur.ben off günlerde mide çalışılmasına karşıyım.birşey yapılcaksa o anda yapılcak yoksa off un anlamı ne.ve cardio zamanı kol çalışılmaz diye birşey yok.15 dk bisiklet ise yaptığınız bal gibide çalışılır.zaten 45 dk cardio yapsanız body yapılması sakıncalı :)

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    o zaman kısaca şöyle diyebilrimiyiz...

spor günlerinde yani göğüs-kol-omuz günlerinde her spora başladığımda (bugüne kadar başlangıcı hep 10 dk krosla yapıyordum)15 dk bisiklet çevirip ağırlık idmanına başlayıp..ve idman sonunda ise..bu ister kol-göğüs vede omuz günü olsun farketmeden...idman sonunda bel+mide yapsam yeetrli olacakmı...

ayrıca sultanmehmet ile saatlerimiz uyuşmuyor örn ; ramazan dolayısıyla iftarı açtıktan 20 dk sonra salona gidiyorum..ben 22:30 gibi çıkıp işe geçiyorum tam çıkarken o geliyor anca salonda birbirimizi çıplak görebiliyoruz..yani sadece üst çıplak :D

ama ramazandan sonra inş deidğin gibi olacak ..hayırlısı artık...

15. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kros yapmanız yanlış orta derecede yürüyün,ufak bir koşu ardından tekrar yürü.amaç enerjini body antremanına saklamak.bisikletide normal çeviriceksin düz yolda gider gibi :)
    önümüz kış olacağından ve define planların hafiften suya düştüğünden evet antreman sonrası bel+mide yeterli olacaktır.mide kasların gözükmeyecektir.bu duruma üzülme.içeride gelişiyor onlar.yağ oranın azalınca ortada çıkacaklar.

çok büyük bir hatanı gördüm şu anda.iftardan 20 dk sonra antreman.bir konu başlığı vardı ramazanda antreman nasıl yapılacak gibi birşeydi.orayada yazdım.yemekten en az 2 en fazla 3 saat sonra body antremanı yapılmaya başlanır.20 gibi sürelerde alınacak verim "0" dır.kalp krizi geçirme riski çok yüksektir.bence yapma abi 2 çocuğun var :) ben ramazanda antreman yapmayanlardanım.

çıplak görme konusunda birşey diyemicem tabi :p

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    1-mide kaslarını görmek hernekadar inandırıcı gelmesede bazı kişilere en son istediğim şeyler arasında..benim o bölge için istediğim şey..düz olsun yeterli...aşşağıda vereceğim resim gibi birşey istiyorum...profilimdeki kişi ile bana göre arada dağlar var...ben profilideki gibi karın kası değil verdiğim resimdeji gibi birşey istiyorum...

2- iftardan 20 dk sonra gidiyorum malesef..iftardan sonra spor ve akabinde işe giiyorum o nedenle fazla geç gidemiyorum..zaten iftarda hafif bir kahvaltı yapıp salona gidiyorum..15 gün olacak.ne güöçten bişry kaybettim nede herhangi bir terslik yaşadım sporda Allah yardım ediyor...ben ramazanda kilo bile aldım diyebilirim...belki psikolojiktir :)

3-son olarak dediklerini dikkate alarak...fazla kasmadan geçiricem kışayını..ama bulk ta olmayacam...yaza 2-3 ay kalada kasıcam inş...:)

istediğim karın tipi şu şekilde :

güzel bilgilerin ve yardımların için sadece teşekkür edebiliyorum..hakkını helal et lütfen...

saygılar...

17. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    mide kaslarıda herşey gibi genetiğe bakıyor biraz.mesela salonda hergün mide çalışıp deli gibi kasanlar var.ben haftada 1 çalışırım oda unutmazsam ama sürekli 6 pak dolaşıyorum kilo alsam bile.herkes sövüyor o yüzden bana :)
    sen yinede ramazan antremanlarında fazla kendini zorlama abi ne olur ne olmaz.çünkü olduktan sonra bir önemi yok zaten.
    kış aylarında fazla kasmamak değil olabildiğince kas kütlesi kazanmaya bak ki yazın definisyona girdiğinde geride birşey kalsın.çünkü gerçekten gözle görülür ölçü kaybı yaşanıyor.kendimden biliyorum :) kış dönemindede yardımcı olurum tabikide.çünkü sana olabildiğince kas hacmi gerekiyor.hacimlenmek istemiyorsun biliyorum ama definisyona girince inan hiçbiri kalmıyor :) nisan gibi başlarsan hazirana güzel bir vücutla çıkabilirsin.

hak ne demek abi estağfurullah.bildiğimizi paylaşmazsak burada ne işimiz var :)

bu arada bana agresif diyen üyelere belirtmek isterimki bakın karşımdaki "insan" olunca bende ona "insan" gibi davranabiliyormuşum...

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    keşke geçen günde,agresifim çünkü sorunlarım var diyeceğine
    karşımdakiler insan değil ki insan gibi davranıyım diyebilme içtenliğini gösterebilseydin o başlıkta o zaman.kişisel sorunlardan ziyade senin karekterin bu hocam demek ki
    yapıcak pek bişey yok.

19. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Angryhun a konuya ilgisinden dolayı teşekkür ederek söze başlıyayım..
    O kadar çok şey yazılmış ki , hangisine cevap versem ki :)
    AngryHun ile düşündüklerimiz birbirine çok uyuyor , şöyle ki ,
    85 kg da define olabilmek için , kışın 90-95 kg de hafif yağlı olunması gerektiğine katılıyorum..
    Kışın olabildiği kadar kas kütlesi elde etmeliyiz ki , yazın zaten bir hacim kaybı oluyor , burada amaç minimum kas kaybı..
    Demircan , bizim AngryHun ile anlatmak istediğimiz ,
    sen 85 de define olmak istiyorsan , kışın 90-95 e kadar çıkmalısın , arkasından baharda ver elini diyet + cardio = definasyon ile sıkılaşan vücud :)
    Kışın kas kazanmak için de cardio bir engeldir bence , hani yapılacaksa bile AngryHun un dediği gibi 15 dk olmalıdır (şimdi düşündüm de 45 dk harbiden çok yaw :D )
    Benim ramazandan sonraki amacım asılabildiğim kadar beslenmeye asılmak , protein tozu , kış tamamen geldiğinde cratine + glutamine kullanımı ile elde edebildiğim kadar hacim elde etmek..
    Bana kalırsa sen de bu şekilde çalışmalısın kış sezonundaki , bir çok vg ci bu şekilde çalışıyor..
    Sonra isteyen define olmak için , diyete cardio ya başlar ,, isteyen bulk devam eder (ben gibi :D )
    Cardio için düşüncelerin güzel demircan ama , sezonun yavaş yavaş kışa yaklaşması dolayısıyla biraz ertelemelisin bizim kanımız..
    Yapacaksan bile AngryHun un dediği gibi 15 er dk yeterli..

Kolay kilo kaybeden birisi olarak , Ramazanda ne yazık ki eridim bittim :(
    Neden böyle oldum bilmiyorum ama çok moralimi bozuyor bu durum, bir an önce ramazan bitsin de , sezonu açıyım diye iple çekiyorum...
    Squat konusunda da hemfikiriz , mutlak olması gereken bir hareket..
    Omuz u ben küçük kas grubuna koyuyordum açıkçası , yanlış biliyormuşum demek ki...

İlk gün , Göğüs , Önkol uygun bana göre
    İkinci gün , Önce sırtla başlanıyor, sonra süpersetler ile biceps triceps karışık yapılıyor biceps için şu an benim yaptığım üç hareket ..
    Üçüncü gün , omuzla başlanıp arada 10 dk cardio yapılıp üç tane bacak hareketi giriliyor..

AngryHun bu sistemde olmamış dediğin sanırım sırt ile kolun aynı gün çalışılması mı var ?
    Eğer öyleyse , ben ramazandan sonra haftada 4 gideceğim için kol ve sırt ı ayrı gün çalışabilirim ..
    Birbirimize body olamıyoruz ne yazık ki , demircan gecelerin HAKİMİ olduğu için :D :D erken geliyor salona :) denk gelemiyoruz çoğu zaman...
    Çıplak dediğim herkes birbirini ne kadar görüyorsa soyunma odasında biz de o kadar çıplak görüyoruz , sonra başka yerlere çekilmesin :D :D

demircan256 ve AngryHun bunu beğendi.
  20. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    yaşın 30 olmuş ama inan çör çopalla muhattap olmak istemiyorum.aklıma gelmemiş demekki yoksa kimden,neyden çekincem.problemi olanlar sen ve senin gibiler.kimse kimsenin karakteri hakkında birşey söyleyemez.buna ne senin nede başka birinin hakkı var.saygısızlık yapmaya lüzum yok.
    demircan ve sultan la nasıl konuştuğuma bakarsan seninle arandaki farkı belki biraz görebilirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:36 ----------

ilk 3 paragrafına diyecek sözüm yok :)
    4.paragrafına cevap vericek olursam,sırt-biceps-triceps yanlış bir antreman programıdır.hem 3 bölge olduğu için hemde sırtla biceps çakıştığı için.çünkü örneğin ufak bir örnek olarak barfiksi gösterirsek.vücudu yukarı çeken kas bicepslerdir.biceps antremanında bicepslerin yorgun olacağından sekteye uğrar antreman.böyle omuz-bacak ve önceki anlattıklarınız gibi programlar görüyorum ya şaşırıyorum gerçekten.bunu nasıl yazarlar diye..forumuda araştırırsanız ve biraz düşününcede en mantıklı olanın göğüs-biceps,omuz-triceps,bacak-sırt olduğunu göreceksiniz.çünkü bölgeler arasında çakışma yok.yani çalışılan bölge önceden çalıştırılıp yorulmadığı için antremanlar daha verimli geçiyor.
    5.paragrafına gelirsem,olmamış dediğim hepsi :) demircanla beraber çalışsaydınız biraz daha zorlamalı set çıkartabilirdiniz.programı dediğim gibi uygularsanız daha iyi verim alabilirsiniz.

ayrıca kreatin-glutamin düşüncen hoşuma gitti.yanlız ben onu definisyon için uygulamıştım o ayrı :) glutamin için tavsiyem maddi durumun yerinde MHP Glutamin-SR alman.1 kg lığından.içerisinde 166 porsiyon var.bu seni 3 ay götürür.hem en iyisi bu hemde hesaplıya geliyor.kreatin içinde kesinlikle tavsiyem MHP dir.tabi kışın daha değişik kombinasyonlarda uygulanabilir.

çıplak görme konusunda sessizliğimi koruyorum :)

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş