Son çare diyetisyene gitmeye karar verdim.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve AegeanDream tarafından 10 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar.19 yaşında 130 kilo 1.80 boyunda biriyim.Bu zamanada kadar spor salonlarına çok para yedirdim.Bi hevesle başlıyorum ilk ay düzenli bir şekilde gidiyorum sonra gitmiyorum.4 aylık yaptırdığım içinde geri kalan süre çöpe gidiyor.Benim sorunum çok iradesiz bir insan olmam.Yemek gördüğüm zaman dayanamıyorum.Yemeği çok seviyorum.20 yaşına geldik elimize kız eli değdiği yok en son orta 1 de birisiyle yakınlaşmam oldu o kadar :( . Bundan mütevellit son çare olarak diyetisyene gitmeye karar verdim.Eğer başarabilirsem (ki artık başarmak zorundayım.) 90 kilonun altında indikten sonra vücut geliştirmek.Spor salonunda cardio yapmak beni hayattan soğutuyor ancak body için bu olmicak.Şu anlık hedefim diyetisyene gidip 90 kilonun altına düşmek.Düşüncelerimi sadece paylaşmak istedim.Yorumsuz kalmazsanız çok sevinirim, önerilerinize açığım.

2. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Anladığım kadarıyla gerekli motivasyonu sağlamadan işe koyulmuşsun. Maalesef insanların büyük kısmı bu şekilde davrandığından daha yolun başında kaybediyorlar. Önce kendini buna inandırmalısın ki yolun yarısında pes etmeyesin. İradeni güçlendirmek tamamen senin elinde, aynanın karşısına geç ve gerekirse saatlerce kendine bak.. Gördüğün manzara seni mutlu ediyorsa yemeye devam et; fakat anlattıklarına göre durumundan rahatsızsın ve bu halinden kurtulman gerekiyor.

Diyetisyene gerek olmadan da çok iyi şekilde kilo verebilirsin, kaldı ki bunu başaran birçok insan var. Yine de işin içine bir uzmanın girmesi elbette senin lehine olacaktır. Motivasyonunu arttırıcı materyaller oku, filmler/videolar izle ve kendini gerçekten yapmak istediğine inandır. Her şeyden önemlisi 5-6 yıl sonraki halini düşün 5-6 yıl sonra da aynı halde (belki de daha kötüsü) mi olmak istersin, yoksa eski resimlerine bakıp, Vay be bir zamanlar ne kadar kiloluymuşum demek mi istersin ?

3. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kilolu bir insanın psikolojisi çok farklıdır sizin bu anlattıklarınız güzel hoş fakat her insanın kişiliği her insanın huyu her insanın aklından geçenler farklıdır. Siz dışarı çıkıp arkadaşlarınızla takılmak onlarla vakit geçirip eylenmek istersiniz ama kilolu bir insanın kafasından geçen çok daha vahim ve farklı şeylerdir en en basite indirgersek bunu en başta yolda yürüme gelir hele ki birde biraz alt sınıf bir yerlerde ikamet ediyorsanız insanların bakışları sizin üzerinizden düşmez hatta teyzelerin konuşmalarını duyabilirsiniz bile zaten insanlar size bakmasalar bile gözlerinin devamlı sizin üzerinizde olduğunu zannedersiniz. Otobüse metrobüse metroya her bindiğinizde oturma şansınız yoktur yer vardır fakat yanındaki insanı her zaman rahatsız ederim düşüncesi ile hiçbir zaman oturmaz 130 kilo ağırlıkla 1 saatlik yolculuklar yaparsınız. Alışveriş merkezleri geçtim cadde üzerinde mağazaya bile giremezsiniz çünkü orada belki size uygun şeyler olsa bile seçtiğiniz şeylerin çoğu size uymayacak ve geneli kız olan personelin hepsinin suratına bakamayacak utanacaksınız. Arkadaşlarınız sizi çağıracak gel dolaşalım gibisinden ama siz ona da gitmeyecek evde oturacaksınız çünkü gittiğinizde konulardan birinin sizin kilolarınız olacağını bilirsiniz. Aileleriniz akşamları yakınlarınızı ziyarete giderler siz yine ben evde kalayım modundasınızdır çünkü orada da konulardan biri siz ve kilolarınızdır. Siz üzülmeyesiniz diye canım ne güzel kilo vermişsin tarzındadır aslında kilo vermek ne kelime belkide almışsınızdır. Peki bu kadar şeye rağmen neden insan kendini motive edemez neden bundan kurtulmak istemez çok basit dimi ? az ye biraz sabret birazda koştur tamam.

Şimdi bu kadar offline takılan bir yaratığın ne kadar hareketli olabileceğini ne kadar kendini motive edebilecek güce sahip olduğunu düşünün kafanızda canlandırım diyeceğim ama yok yapamazsınız çünkü gerçekten bu kadar kilolara sahip olmadan bir kilosu fazla insan gibi düşünemezsiniz.

Bu bireyler özgüvenleri tamamen sıfırlanmış sosyal hayatla irtibatını tamamen kesmiş kafasında sadece düşünceler dediğiniz gibi çoğu zaman verdiği kiloları hayal eden belki sevdiği bir kız varsa onu hayal eden böyle abuk subuk insanlardır.

Bunlardan biride benim ben 1 aydan fazla dayandım hep 3 ay devam ettiğim zamanlar oldu

130 kilodan 108 kiloya inip ondan sonra üniversiteye hazırlanmayı bahane edip tekrar yemeğe başladım. Şuan tekrar 130 kiloyum 2 ay önce 138 139 kilolardaydım nedense kafamı tam olarak kilo vermeye odaklayamıyorum kafamdan pizzalar burgerler lahmacunlar geçmiyor ama bir an oluyo bi bakmışım dışardan söylemişim pizzayı yada evde atıyorum dolma var normal bir insan dolma biberi 3 yada 4 tane yer ben oturup 6 7 tane yiyorum sevdiğim için tabak dolu olduğu zaman doyuyorum yediğim zaman değil ilginç bir durum tabi

Neyse çok uzun oldu bende tekrar başladım bir kilo verme serüvenine

Bütün bunları gerçekten içimden gelerek yazdım belki aynı şeyleri hissetmiyoruzdur arkadaşla ama aşağı yukarı aynıdır.

Diyetisyen konusunda ise gitmeni tavsiye ederim arkadaşım diyetisyen seninle iyi bir iletişim kurabilir en azından kafanda bir daha ki hafta diyetisyene gideceğim deyip kendini frenleyebilirsin devamlı kilonu kontrol altında tutabilirsin
    ama esas olan şudur bu olay kafanda bitmesse ne diyetisyen ne spor ne diyet her şey gelir geçer hepsine çok kolay bahane bulur bırakırsın ama işi kafanda öyle bir bitirmelisin ki bir daha geri dönüşü olmamalı bunu benimde yapmam lazım umarım yaparız.

4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Simdi Deltax soyle baslayayim soze. Sin nasil biri olmak istiyorsunuz? Su yukarida anlattiginiz gibi yasamaya devam etmek istiyorsaniz o sizin seciminiz oncelikle onu bilmenizi isterim. Eger bir insanin herhangi bir hastaligi yoksa yada ilac tedavisi gormuyorsa (kortizol iceren ilaclar mesela) sismanlik bir secimdir o insan icin. Secimininizi yapin.

Seciminiz saglikli bir sekilde fazla yaglarindan kurtulmak olursa yarindan itibaren calismalara baslayin. en baslarda belirli bir diyet ve rutine sahip olmak zor olacaktir biliyorum. Bunu da ara sira istediginizi yiyerek gidereceksiniz asiriya kacmadan.Oyle her caninizin istediginde yemeyeceksiniz. haftada 35 ogun yiyorsaniz 30 ogun dogru besleneceksiniz bi kere. Yani once kafanizda bitirmeniz lazim olayi. Yani metroda oturabilmek istiyor musunuz istemiyor musunuz? Bu soruyu sorun kendinize ve cevap verin. Yoksa diyetisyen de ise yaramaz.

Sonra da kendinize kucuk hedefler koyun. Mesela 6 sonra 25 kilo verip 105 e dusecegim gibi. Yada 3 ay sonra 10 kg verecegim. Koydugunuz hedeflere yaklastikca da motivasyonunuz ve kendinize olan guveniniz artacaktir.

Son düzenleme: 21 Nisan 2013
  5. bblokee

bblokee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kendine inancın olmalı hedefin olmalı ben diyetisyene gitmeden 20 kilo verdim tamam belki çok iyi bi şekilde veremedim kas kaybımda oldu ama spor+beslenme olarak gittim geçen sene.Bu senede vgye başladım 1 ay salona gittim sadece nasıl çalışmam gerektiğini gördüm çünkü emin ol kimsenin bişey öğrettiği yok sana sadece ortam+aletler ve çalışma tekniği kazandırır gerisi sende şimdi evde yapıyorum programlı bi şekilde beslenme ağırlıklı emin ol salondan daha çok yol katettim

6. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Senin tek çaren p90x ve düzenli beslenmedir.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetisyene gitmek iyi fikir, son çare değil ilk baştan yapman gerekirdi. Spora başlamak için de 90 kilonun altına inmeyi bekleme derim. Şu ana kadar gittiklerini boşver, büyük ihtimalle saatlerce koşu bandına çıkmanı istemiştir hocan. Bundan sıkıldığın zaman eline dumbbell almanda, bar almanda ve ağırlık çalışmanda hiçbir sakınca yok. Eğer şu ana kadar çalışmadıysan diyette bile olsan kas kütlesinde artış olacaktır ve bu da kas dokusu çok kaloriye ihtiyaç duyduğu için günlük kalori harcamanı arttırarak zayıflamana yardımcı olacaktır.

Daha önemli yoruma geçeyim. İki bilgi vermişsin kendinle ilgili, birincisi yemeğe dayanamadığın bilgisi ikincisi kadınlarla yakınlaşamadığın bilgisi. Hiç moral vermek için gerçek dışı tesellilerle vaktini harcamayacağım, şu ana kadar yeterince yapılmıştır zaten. Kiloların bu şekilde devam ettiği sürece kafana göre bir kız bulamayacaksın çünkü iç güzellik, zeka önemli olsa da bir kadında ilk önce erkeğin dış görünüşü dikkati çeker. Bu hiçbir kadınla birlikte olamayacağın anlamına gelmiyor tabi ki iyi bir mesleğin olursa ve iyi para kazanırsan bir süre sonra seni aldatması garanti olan kadınlar belki ilgi duyabilir, istediğin bu mu? Olmadığını varsayıyorum. Bu durumda iki şekilde davranabilirsin. Birinci seçeneğin bunu düşünerek depresyona girmek, şu anda yaptığın gibi hiçbir şey yapmadan devam etmek, kendine saygını gittikçe yitirmek...

Diğer seçeneğin eğer henüz diyetisyenden randevu almadıysan yarın sabah 8'de en erken zamana randevu almak, sonra hemen evden çıkıp, yanına havlunu, eşofmanını alarak spor salonuna gidip spor yapmaya başlamak, çıkışta ise bir mutfak tartısı alarak yediğin herşeyi tartmaya başlamak ve internetten araştırarak yanlarına kaç kalori olduklarını yazarak kalori hesabı yapmak. Yavaş ve sabırla, bugünden itibaren kilo vermeye başlayabilirsin. Sabah aç karnına tartıl ve kaç kilo olduğunu not al ve her hafta 1 kere sabah aç karnına tartıl. Kilo kaybı başlayana kadar aldğın kalorileri azalt. Sonuçlar günler, haftalar değil aylar içinde gelmeye başlayacak. Sabırlı olmayı seçebilirsin veya sabırsız olmayı seçebilirsin.

Bir şeyler yapmadığın her gün kendine olan saygının azalmasını seçebilirsin veya bir şeyler yapmaya başlayarak verdiğin her kiloda, üzerine bol gelmeye başlayan her pantolonda kendine güveninin artmasını, hayattan daha çok zevk almayı, insanlarla daha yakın ilişkiler geliştirebilmeyi, denize, havuza daha rahat girmeyi seçebilirsin. İkisi için de yapılacak şey belli. Yapabiliyorum veya yapamıyorum yok, yapıyorum veya yapmıyorum var. Arada bir iradene hakim olamayabilirsin, önemli olan sonra ne yapacağın. Vazgeçersen vazgeçersin. Kaldığın yerden devam edersen bu iradene hakim olamamaların arasının gittikçe açıldığını göreceksin.

Seçim senin. Bir tarafta yemek bir tarafta kadınlar. Bütün makul erkeklerin yapacağı seçim belli. Gene de sen bilirsin. Kaybetmek istiyorsan "şu beni şundan soğutuyor, buna karşı koyamıyorum, iradem zayıf, kızlar bana bakmıyor" diye mızırdanmaya devam et. Kazanmak istiyorsan şu andan itibaren harekete geç.

Bonus: Bodybuilding.com - We 'Mirin Special Edition - Transformation Inspiration

25 Numaraya dikkat. Kolay gelsin.

8. Rem1903

Rem1903 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yemek yemeyi sevmeyen insan bence çok azdır. Öncelikle bunu dizginlemem gerekir. yediğin şeyleri azalt ve ekmeksiz ye.. Evet bol yoğurtlu bir.biber dolması ekmeksiz anlam ifade etmez ama etsin.. Diyetisyene gerek görmüyorum ben. Diyeceği şeyler belli, ekmeği kes, yada tam tahılllı ye 2 dilim, ara öğün yap fındık ceviz 3 5 adet falan fişman. İrade yoksa buda boş.
    MotivSyon konusuna gelecek olursak.. Bir erkek olarak şu hayatta en önemli önceliğimiz karşı cinsle yakınlaşmak. İnkar eden olurmu bilemiyorum. Bir kızı düşün, neden seninle olsun? Dış görünüşünü bırak, kendi içindeki sorunlar, tırnak içinde söylüyorum eziklik ile kız neden muhattap olsun? İnan bana bunları yazarken ne yaşadıysan yaşayan biri olarak yazıyorum.. Lütfen, böyle gelmiş böyle gider deme. Şimdi youtube u aç ve fat to fit yaz ve sonuçların hepsini izle. Sonra da p90x success yaz ve izle. Sonrada zayıfladığında değişecek hayatını gözünün önüne getir. Şunu da unutma, pat diye 40 50 veremezsin, zaman ve sabır lazım ama... 20 verdiğin an değişmeye başlar ve motivasyon kendiliğinden artar. p90x ve sağlıklı beslenme ile 3 ayda sana min.20 kilo garanti ediyorum, sıkılacağın için bu kilo kaybı sanki 25 30 gibi görünecektir. Sonra tekrar yaparak istediğin forma ulaşırsın. Başarılar diliyorum, 1 kere bozayım birşey olmaz deme, olur. Ben çikolatanın tadını unuttum tabiri caiz ise. Sıfır abur cubur, kahvaltı önemli diğer öğünler çok daha önemli unutma. tekrardan sonsuz başarılar

XT910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş