Solağım ama sağ kolum daha güçlü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sc3 tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sc3

sc3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Merhaba, solağım ama Dumbbell Curls hareketini 15kg ile sağ kolla 8 defa yapabilirken sol kolla 4 defa yapabiliyorum, daha fazla olmuyor. Sol kola daha fazla mı yüklenmeliyim? Solakların sağ kolu, sağ elini kullananların sol kolu daha güçlü olur diye bir şey duymuştum doğru mu? ve son olarak farklı hareketlerden oluşan bir programı hareketleri ard arda yaparsak mı daha faydalı olur yoksa bir hareketi komple bitirip öbürüne geçersek mi daha faydalı olur? örneğin: 3x8 Dumbbell Curls yaptıktan sonra mı 3x8 Dumbell Press hareketine geçmeliyiz yoksa bi birinden bi birinden yaparak mı bitirmeliyiz? 2.si bana daha kolay geliyor.

2. soppar

soppar Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    hareketleri tek tek yapmaya süper set denilir bi ondan bi ondan yapmaya ama sen öyle yapma . hareketi bitir komple sonra öbürküne geç

sc3 bunu beğendi.
  3. sc3

sc3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Anladım, peki solak olup sağ kolumun güçlü olması anormal mi? Genelde sol kolumu daha fazla kullanıyorum ama arabanın vitesi, bilgisayar faresi gibi şeyleri sağ elle kullanıyorum, sağ kolumun güçlü olması bu durumun doğal sonucu mu?

4. sthammer

sthammer Guest

normal, bende solağım ve sağ kolum daha kalın

sc3 bunu beğendi.
  5. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    aynen bnde solagım ve box yaptım yaparkende sag yumrugumla daha sert vuruyordum ve bnmde sag kolum kalın

sc3 bunu beğendi.
  6. soppar

soppar Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    genelde hep öyle olur ben solak değilim ama solla daha ağır kaldırabiliyorum

sc3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş