Sol Kol ve Sol Omuzda Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Son 2 haftadır şöyle birşey var nasıl anlatsam , sol kolumun omuz tarafından hafif aşağı doğru olan kısmında bir ağrı , sol-kol-agrisi.jpg burda siyah noktalı yerlerin tam ortasında oluyor bazen ilk ağrı omuz hareketleri yaparken Push Press ve Overhead Press yaparken hissetmiştim.Şimdi yaparken biraz acı hissediyorum gibi oluyor.Aile hekimine gittim kas yırtılması olabilir dedi vücut çalıştığım içinmiş bakmadı bile direk reçeteye bişey yazdı daha almadım yarın gidip alıcam sürülüyor herhalde geçmezse hastaneye dahiliye mi gitsem diye düşünüyom.Acaba bunun gibi bir omuz kol problemi yaşıyan var mı kol denilebilir mi bilmiyorum ama o siyah noktalı kısım ağrıyor bazen şuan ağrımıyor mesela ama bugün squat yaparken sol koluma 15 kg alınca bırakırken o noktada hafif bi değişik his yaşıyorum.Doktora sordum omuz çıkması felan yok olamaz dedi :D Bi fikriniz var mı?

2. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Acil MRI tavsiye, ne olur ne olmaz

SiR_Arawn bunu beğendi.
  3. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    MRI ya gerek yok, anladığım kadarıyla antreman sırasında olmuş yada günlük hayatında bile olabilir sen farkında değilsindir bende şuan o ağrıyı çekiyorum 2 gün önce basketbol oynarken sol elimle topu tutmak için uzandım top çok hızlı gelmişti kolumu hafif arkaya götürmüştü o an bi acı hissetmedim ama ertesi gün ortaya çıktı, fitnessdeki hocama sorduğumda ters bi hareket yapmışsındır dedi 2 3 güne geçer dedi ve şuan ağrı azalmış durumda, sen 2 haftadır olduğunu söylüyosun demekki yaptığın hareketlerden biri zorlamış ağır kiloyla çalışıyorsan bence yaptığın hareketlerin açılarına bak yanlışmı doğrumu diye, ve dinlendir biraz ağrıdığı halde çalıştırma, doktorlarada güvenmiyorum hiç ben MRI zararlı bişiy zaten vucut için öyle herşeye MRI çektirmek gereksiz son çare olmalı, düzgün bir ortopedist bulup göstermelisin bence :)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Anlıyorum yani ağrı yok sadece sol kolum ile elime ağırlık aldığımda ağrı o harekete göre oluşuyordu.Bu perşembe omuz antremanımda Push Press yaparken mesela push pressde yukarı doğru kaldırırken sağla kaldırabiliyorum solda acı oluyor o kısımda ama bugün baya bi ısınma hareket iyaptım bi küt ses geldi sol kolumdan düzeldi gibi biceps antremanında ağırlık kaldırırken bişey olmazsa problem geçti bakalım , ne olur ne olmaz dediğiniz gibi MRI çektirmeyi doktora danışmadan yapmam zaten önce bi doktora baktırayım bu hafta içi ben en iyisi.

5. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    omuzdaki kıtlama seslerinin sebebi spazm dır , benim iki omuzumdada var ikiside kıtlar basketbol oynarken fazla yormam zorlamam sonucu oldu, önemli bişiy değil eğer yaptığın hareketlerde kıtlıyorsa ağırlığı düşür zaten omuz hareketleri çok yüksek ağırlıklarla yapılmamalı şişik ve iyi görünmesi için en fazla 10 15 kilo yeterli, iyi bir ortepedist bulup göster sen genede, ve omuz hareketlerine gösterene kadar paydos ver nolur nolmaz, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana : ),

bu arada o kıt sesi ve düzelmesinden bahsediyosun belki damarın falan sıkışmıştır bişiy olmuştur benim hocam aynen şöyle bi cümle kurdu ben acıyo dedigimde ' sen yanlış bi hareket yapmışsındır o atmıştır omuzunda tık diye, geçer zamanla ' neyin attığından bahsetmedi ama olsun :D ciddi bişyi olduğunu düşünmüyorum geçmiş olsun : )

SiR_Arawn bunu beğendi.
  6. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
  7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bir haftalık dinlenme ve antienflamatuar ilaç alımı kesin çözüm.:)
    Geçmiş olsun!

SiR_Arawn bunu beğendi.
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kıtlama hep olmuyor böyle ısınma hareketlerinde kolumla bişeyler yaparken oluyor sadece.Ağırlık kaldırdım bugün pek bişey olmadı ama bi doktora görünücem.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:29 ----------

Doktora sormadan almıyım.Sağolun genede.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:32 ----------

Evet dinlenmeyi düşünüyorum çünkü omuzumdan sol koluma inen bir yerde olduğundan bir zarar görmek istemem ama bugün biceps antremanında pek birşey hissetmesemde pazartesi hastaneye gidicem.

Sayfayı Paylaş