Sol göğüsüm sağdan daha fazla şişti nasıl dengelerim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArsTec tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ArsTec

ArsTec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir süreliğine fıtnısa ara vermiştim 5 gün önce yeniden başladım. Eve geldim bi baktım sol göğüs daha fazla şişmiş bariz belli oluyo ve bi değişiklik olmadı kaç gündür ,bunu nasıl dengelerim yardımcı olursanız memnun olurum

2. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    göğüs çalışırken dumbell kullan ve son sağda kaç çıkıyorsa solu da o kadar çalıştır yakında dengelenmiş olur.

ArsTec bunu beğendi.
  3. ArsTec

ArsTec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol yani dengeleye gelene kadar halterle hiç çalışmayayım mı?

4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Göğüs kaslarında orantısızlık gerçekten çok düşük bir ihtimal. Genetik bir durum olabilir ama öyle olsaydı daha öncedende orantısızlık olurdu. Fotoğraf koymanız durumun aydınlanması açısından daha yararlı olacaktır.

Ayrıca böyle bir durumda halterle çalışmamak gibi bir durum gerçekten saçma olur. Dambılla da press yapabilirsin, serbest ağırlık halterle presste bu durumu düzeltmekte oldukça yararlı olacaktır.

ArsTec bunu beğendi.
  5. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım sen dengeleyene kadar hiç halterle çalışma çünkü halterle çalıştığın zaman zaten arada fark olup olmadığını anlayamıyorsun tam güçlü olan taraf payından fazlasını yükleniyor dumbellde zaten kol tek olduğu için aynı hareketi gramı gramına eşit yediriyorsun. Ve günlük şeylerde sağda ne kadar bişiler yapıyosan solda da aynısını yap. Bak mesela şöyle bir örnek bile verebilirim ben lise öğrencisiyim ve tabiki bi çanta illaki taşımak zorundayız onu ben omuz ve trapezi geliştirmek için sabahları gidişte sağ kolda dönüşte ise sol kolla taşıyordum şuan ikiside gayet iyi durumda biri birine göre fazla gelişmedi :)

6. ArsTec

ArsTec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öyle acayip bi gelişme olmadı ama kendim görebiliyorum biri daha fazla belirgin :D bakalım devam edeyim çalışmalara nasıl bi değişme olcak

önerileriniz için teşekkürler Rambo16 , dmr

7. infazure

infazure Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    iyi bari senin sadece göğüsmüş.
    benim sol taraf komple sağdan daha iyi.
    bileğim daha kalın, göğsüm daha büyük, biceps ve tricepslerim daha büyük, sol oblicler daha gelişmiş, sol longuslar daha gelişik ve yapılı.

işin ilginç yanı, sol tarafım sağ tarafa göre daha çok yoruluyor, cardio yaparken sol longus inanılmaz derecede kasılıp yorulurken sağ hala sapa sağlam, biceps calısırken solun mecali kalmadığı, hareketi nizami yapamadığı noktada sağ hala çatır çatır çalışıyor, aynı şeyi nerdeyse tüm hareketlerde yaşıyorum. .

Sayfayı Paylaş