sol el bilekte kitle(higroma)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ventura2490 tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ventura2490

ventura2490 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhabalar sol el bileğimde yaklasık 1.5 cm lik bir kist var
    doktorum higroma teşhisi koydu ve günlük aktivitelerini etkilerse cerrahi müdahaleye gerek olacağını söyledi.

21 yaşındayım 89 kilo ve 183 cm boyundayım.vg ye başlama kararı aldım ama bu kist aklımı kurcalıyor eğer başlarsam sorun olurmu diye
    bu konuda bilgisi olan varsa,paylaşırsa cok sevinirim:)

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    http://www.elcerrahi.com/hasta-bilgilendirme/38-ganglia-ganglion-kistik-higroma.html
    googledan biraz baktım ganglion kisti gibi birşey galiba. Bende de 3 yıldır sol el bileğimde mevcut. Çok ağır bir kilo ile yanlış bir hareket yaptığımdan oluştuğunu düşünüyorum. Onun dışında ağırlık çalışmaya kesinlikle engel değil. Bazen ağrımasına rağmen kafaya takmayıp üstüne gittiğim için çok ağrı ve şişlik oluyor. o gibi durumlarda doktor 2 adet bana jel verdi; onlar Reparil Gel ve Voltaren. Onları sürüp birkaç gün bileğimi hiçbir şekilde zorlamadan dinlendiriyorum ve geçiyor. Birde cerrahi müdahale kesin çözüm değil, ameliyatla sadece kist boşaltılıyor ve tekrarlama riski her zaman mevcut. Bir arkadaşımda da var ve o aşırı şiştiği zamanlarda kardeşinin o şişliğe kitap ile vurmasıyla patlatıyor ama işte devamlı tekrarlıyor. Sadece çalışırken bileğine dikkat et ve çok yüksek kilolarla zorlarken daha bir önem ver. Mesela çok çok ağır kilolarda sargı beziyle sarıyorum.

3. ventura2490

ventura2490 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğiniz bilgiler için çok tesekkür ederim bende zorlamıyorum zaten verdiğiniz ilacları mutlaka alıcam ikimizede gecmiş olsun:)

Sayfayı Paylaş