Sokak Dövüşünde Kimler Avantajlı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Ahmets tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

sokak kavgalarında kimler avantajlı

1. boks

oy sayısı 104
    24,5%
  2. kickboks

oy sayısı 182
    42,8%
  3. karete

oy sayısı 13
    3,1%
  4. aikido

oy sayısı 18
    4,2%
  5. hapkido

oy sayısı 9
    2,1%
  6. tekwando

oy sayısı 12
    2,8%
  7. wing tsun

oy sayısı 51
    12,0%
  8. diğerleri

oy sayısı 36
    8,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 242 üye.
  1. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Çalıştığım spor salonunda haftada 3 gün düzenli boks antrenmanı yapan 168 boy 60 kilo ağırlığında 45 yaşlarında ama dikiş makinesi gibi direkleri var eski bir boksör vardı.22.00 ayrıldık ben hayırlı akşamlar abi dedim yolun karşısına geçtim o da öteki tarafında yolun ben arkamı döndüm iki üç adım attım arka taraftan sesler yükselmeye başladı dönüp baktım bizim ihtiyarı 2 kişi sıkıştırmış.2 sinide tanıyorum ümit hocanın orada antrenman yapan havalı vg ciler ben acıyarak baktım 2 çam yarmasına çünkü burun buruna bizim ihtiyarın yanında duruyorlar az sonra duvara çarpacaklarından habersiz bekliyorlar bende hemen teli çıkarttım kameraya çekeyim diye bu anı ama buna fırsat kalmadan ihtiyar sol direği çıkarttı ardından sağını öyle bi yüklendi ki karaciğere birinci eleman devrildi ama çok kötü düştü kafasını yere vurdu.Karnını tutuyo yerde arkadaşıda onu bıçakladı bıçakladı diye bağıra bağıra kaçtı.Baya gülmüştüm.

HawK_İsT bunu beğendi.
  2. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    1- Tekme atarken daha uzun zaman gerekiyor ve tek ayak üstünde kalıyosun.
    2- Yumruk olayına gelince ilk atak çok hızlı olmalı ve tekrarlanabilir olmalı sol direk çok daha hızlı çıkar ve ıskalasa bile anında ikinci sol direk çıkartılabilir.İlk önce sağı çıkartabilmek için rakibin baya bi yıpranmış olması gerekir ki bunu maçlarda görebilirsin sokak kavgası anlık onun için olmaz.

HawK_İsT ve fiko444 bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    boxer peki bilmiyorum bu benim içinmi geçerli herkestemi böyle oluyor ama benim sol direğim sağ direğe göre çok etkisiz gibi yani sol direkle rakibe hasar veremem gibime geliyor.
    evet tekme atarken daha uzun zaman gerekiyor ama çalışınca tekmede de çok hızlı olabiliriz hele yakın mesafede tekmeyi kaval kemiğiyle atarsak çok daha fazla etkili oluyor yavaşta vursan karşındakinin canını acıtabiliyor...
    tek ayak üstünde duruluğundan biraz sakat tabi ama ya hep ya hiç kanunundan yola çıkarsak :D tekmeyi attığın an rakibin yıkılma ihtimali çok daha yüksek tabi tekmeyi attıkran sonra hala ayaktaysan :D

HawK_İsT bunu beğendi.
  4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    45 yaşındaki babaları yaşında insana neden bulaşırlar anlamam ama iyi olmuş istediklerini almışlar işte boxa k boxa spor gözüyle bakmadığını söyleyen insanlara bu örnek fazlasıyla yeter sanırım

HawK_İsT bunu beğendi.
  5. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Birkaç ay daha antrenman yap antrenman maçlarına başla o zaman daha kolay anlayacaksın dediklerimi.

HawK_İsT ve fiko444 bunu beğendi.
  6. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    boxer söylediklerin için sağol ...bu arada ben kick boxun yanında body çalışmayıda planlıyorum bu nedenle yaptığım idman programını Antrenman bölümünde paylaştım sende bu işin için de oludğundan bana en iyi yardımcı olabilecek kişilerdensin rica etsem oraya da bakıp bi yorumlarmısın

HawK_İsT ve Ahmets bunu beğendi.
  7. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
  8. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Valla acıkcası o zaman korkmadım deil ne vurucağımı düşünmeden bitirici yumruklar atmaya calıstım. Ama yazıyı kısa yazdım o yüzden öle oldu biraz.:D
    Orada tam sol göğüs kafesime sağ tekme ile vurdu sol elimle tuttum tekmeyi sağ direk vurdum tekmeyi bıraktım geri geri gitti hemen bitanede Tyson stili kroşe vurdum.. :D Direk Klitschko tarzı,Eskiv müdafa kroşe ve aparkatlar Tyson Style.. dumbelllls

9. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Sol direklerle birlikte biraz öne atılsan fena olmaz bnim sana tavsiyem boksörlerin videosunu izlemen bana zamanında cok faydası olmuştu..

HawK_İsT, Ahmets ve fiko444 bunu beğendi.
  10. BlackJack

BlackJack Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kıckbox yaptıgım ıcın daha avantajlı gelıyo ama sokak tabı kural olmadıgı hıcte bellı olmaz

11. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    herkesin eline sağlık konu gercekten güzelleşmiş herkes bişeyler katmış bu başlığı takibe alıyorum :)

12. caladvwch

caladvwch Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar "OSMANLI TOKADI" nı tek geçerim...yeniçerilerimiz savaş sırasında karşıdan gelen at zayi olmasın diye önce ata vururmuş at devrilirmiş ve ardından attan düşen düşman askerine indirirmiş gülle gibi tokadını adam ölürmüş. duh tabi başımıza iş almak istemiyorsak osmanlı tokadını pek kullanmamak yerinde olsa gerek.ya da öldürmeyip bayıltmak en ideal şekli olsa gerek. :D

acc123, Im, HawK_İsT ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ya aslında sokak dövüşünde herkes arkasına güveniyo.Ben ve 2 arkadaşım(3'ümüzde Türkiye Şampiyonuyuz.) Kadiköyde rıhtıma gidiyoduk arkadaşın üzerine bitane cocuk bisiklet sürdü napıyosun sn falan dedi işte sonra yandan beyabi kalabalık serseri ordusu geçti biraz ilerledik sonra geldiler arkadan arkadaşa vurdular döndük arkamıza baktık resmen büyükten kücüğe sıralanıyolar yumruğu yiyen arkadaşta sinirlendi falan ama serseriler var 15-20 kişi işte hemen ellerini ceplerine attılar bişi yapsak davrancaklar kelebeğe bıçağa falan.Bizde bişi yapmadık yola devam ettik ama yumruğu yiyen arkadaş gururuna yediremedi açıkcası beyabi sinirlendi.:D

Aslında birazda kişiye bağlı kişi ne yaptığını bildikten sonra sorun olcağını sanmıyorum ama boks yaptığım için bana boks sıcak geldiği için boks diyorum..

Son düzenleme: 25 Mart 2009
  14. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sokak dövüşünde ne karateciler ne kung-fu'cular ne de vücutçular,sadece sokakta en fazla vakit geçirenler avantajlıdır..:))Bu yüzden suratında yara bere, dikiş izleri olan insanlara dayılanmak, riskleri göze almak demektir..Belki klişe bi muhabbet olucak ama "senin allahın var mı laaaan" diyip size dalan adam avantajlı mıdır bilinmez ama zaiyat yaratacağı kesin:))Psikopatlık derecesini de göze almak gerekir kısacası..

kratos1, HawK_İsT ve Ahmets bunu beğendi.
  15. caladvwch

caladvwch Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    burada 100 metreciler daha avantajlı :D

acc123, HawK_İsT ve Ahmets bunu beğendi.
  16. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    aynen katılıyorum tecrübe farklı bişey

HawK_İsT bunu beğendi.
  17. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pek sokak kavgası etmedim genelde insanlar bana bulaşmaz. Güçsüz sayılmam.
    Ama ben arkadaşlarımla dolaşırken 3 kişiydik 7 kişi bize gelip bayağı artislik yaptı. Bir şey desekydik fena olacaktı elimiz armut toplamasada sonuçta 7 kişi .. İşte bu tür durumlar yüzünden aikidoya başlama kararı aldım hem bize yakın hemde araştırdım güzelmiş.
    Sizin görüşleriniz nedir?

HawK_İsT bunu beğendi.
  18. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    eğer ki bir hayat tarzı değilde sokakta kendini savunmak için spora başlıyacaksan aikido kısa vade de iyi bir çözüm değil
    insanlar aikidoya 3-4 yıl gidip de işin felsefesini iyice kapınca sokakta kendilerini savunacak hale geliyorlar ki ztn aikido terbiyesine sahip birisi de sokakta kavga etmez
    sokakta kendini savunmak için de k box ya da boxa başlamanı tavsiye ederim...4-5 ay sonra gerçekten kendini iyi geliştirebilirsin ...ayrıca idmanlarıda diğerlerine göre daha ağır olduğundan vücudunuda daha çabuk forma sokar

HawK_İsT bunu beğendi.
  19. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Valla aikido tavsiye etmem boksda öğrenmesi biraz uzun sürüyo ama bn boks tavsiye ediyorum vurduğunun kaşını yararsın.. :D

TABİKİ KÖTÜ ÖRNEK OLMAYALIM GEREKMEDİĞİ SÜRECE KAVGA ETMEYELİM.!

HawK_İsT bunu beğendi.
  20. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Valla insan o korkuyla 0/100e daha cabuk cıkar gibime geliyo.. :)

HawK_İsT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş