soğuk duş??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HANS tarafından 3 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. HANS

HANS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaz veya kış ayların da bb ile uğraşan kişilerin soğuk suyla antrenman sonrası veya normal olarak duş alımının kar zarar niteliklerinden hangisine yakın olabilir yada uygun mudur?? ayrıca biraz şok sistem hakkında bilgi istiyorum yeni salondaki hocam benle pek ilgilenmiyor..

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    SEREBRUM (beyin) sistemi vucudu yazın sogutmak için çok fazla enerji harcar oyleki vucudun enerjiye dönüştürdügü besinlkerin kışa oranla buyuk bir bolumunu kullanır boylece antreman esnasında ve sonrasında bitkinlik boşalma güçsüzlük vs vs gibi durumlar söz konusudur..

fakat ant sonunda soguk suya girdigimizde

1 kalp atımı birden hızlanır ve yorgun halin atımı saglanır
    2 SEREBRUM vucudu sogutma sistemini keser cunku siz manuel olarakı sogutmuşunuzdur bundan dolayı vucut birden rahatlar hucreler canlanın sistol diestol artar

fakat duşa herzaman ter atımı durunca girmek faydalı çünku vucut teri atamadıgı için içeride oluşan laktik asitide yok etmek için ayrı bir çaba harcar..

yaz aylarında antremandan önce ve sonra soguk duş alırım kışında sadece ant sonunda soguk duş alırım.

aslında kardesimizin başlıgı tam bu mevsime gore bir başlık :)

benden bu kadar

BlackEagle1998 ve ProteinCanavarı bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bildiğim kadarıyla sıcak duş kas ağrılarını arttırıyor. Buz gibi su değil belki de ılık duş daha iyi olabilir.

ProteinCanavarı bunu beğendi.
  4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    soğuk su sız farkına varmasanız dahı vucuda masaj etkısı yapar.dıkkat edılmesı gereken konu ıse bu soguk suyu testıslere fazla temas ettırmemenızdır.

5. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    neden testislere temas etmemeli soğuk su?açıklarsan memnun oluruz...

6. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    allah korusun üşüttünmü ağrısı çok oluyor da ondan...:)

7. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :):):)çok aydınlandım teşekkür ederim

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    antrenmandan sonra once dayanabıldıgın kadar sıcak suyla dus almaya baslarım, tenımden dumanlar cıkmaya basladıktan sonra gene dayanabıldıgım kadar soguk suyu acarım ve oncelıkle eklem yerlerıne tutarım suyu, cunku vucut bu noktalardan daha hızlı sogur, koltukaltı,bılek dırsek dız vs.

Bu benım uydurdugum bır teknık degıl, belkıde 15 sene once okudugum bır yazıdan sonra uygulamaya basladım, bıldıgımız sauna etkısını saglamıs oluyoruz,
    kalbınız suyu anıden soguga cevırırsenız yorulur ancak alıstırarak ve eklemlerden baslayarak yavas yavas soguga gecersenız kalp o kadar yorulmaz.

Dusun sonunda yaz olsun kıs olsun sadece soguk su ıle bıtırmıs olurum. Bunun vucud dırencını yukselttıgını, hastalıklara karsı dayanıklılıgı arttırdıgını, damarların elastıkıyetıne yardımcı oldugunu soyleyebılırım. Ayrıca sıcak sısmıs vucut soguk suyuda yıyınce kan pompaladıgı ıcın goruntu en formda goruntunuz oluyor.

AkrepHan ve ProteinCanavarı bunu beğendi.
  9. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    özellikle soğuk su eklem yerlerine faydalıdır.duş almasan bile eklem yerlerini soğuk suya tut...sakatlanma riskini azaltırsın...

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    devamlı sıcak suyla duş alan vücudu birden soğuk suyla tanıştırmadan yani soğuğu kademe kademe artırınca (2-3 duşu bulabilir) birdaha sıcağa dönmek bile istemez vücut..vücuda işkence yapmamak lazım..ben ideali ortalama deniz suyu sıcaklığı olması taraftarıyım.

11. HANS

HANS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soğuk duş sonrası kaslar gergin kalıyo sıcak su gevşetiyo sürekli gergin gezmekten korktum bi an..bide diğer ricam şok sistemdi?? cvp okuyamadım flexor hocam size lafım..

12. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    valla en iyisi ılık ben bu yazıdan sonra havalara girdim 4-5 buz gibi duş ondan sonra bir de ne olsun zatürüye başlangıcı .d

13. D1saster

D1saster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Soğuk suyu pek sevmesemde antrenman sonrası duş sonunda suyu biraz soğutup duşu tamamlarım.Özellikle bacak antremanlarından sonra bacaklara 5 dk kadar soğuk su tutmanın testosteron artışına az da olsa katkısı olduğu söylenir.

14. Zonergamer

Zonergamer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Soğuk duş demişken beyler ben 5 yıldızlı bir hotelin fitness salonuna üyeyim. Salon hotelin dahilinde olması ile gerçekten harika, bunun yanında da üyelere sauna, fin hamamı, türk hamamı ve yüzme havuzunu da sunmakta.

Spordan hemen sonra yaklaşık 10 dakika sauna veya fin hamamına giriyorum, sizce doğru bir iş mi yapıyorum, bunu spordan önce mi yapmalıyım ya da spor zamanında saunaya hiç girmemeli miyim?

Aydınlanmayı bekliyorum arkadaşlar :)

15. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben genelde ne sıcak ne ılık derlerya işte o seviyeyi kullanırım. bayada rahatlatır. yanmak yada donmak bana gore deil..

Sayfayı Paylaş