SMA Bebek Mamaları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SipahiPower tarafından 30 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bebek mamalarıyla ilgili birkaç başlık açılmış ama bu mama diğerlerinden biraz daha farklı anladığım kadarıyla

bu sabah reklamlarda gördüm ''%65 whey protein içeriyor şeker ve tatlandırıcı yok'' bunu duyunca tabi ilgimi çekti. besin değerlerini bulamadım bulan olursa paylasırsa sevinirim.

şöyle bir site buldum
    http://organikanne.net/tag/whey-protein/
    burdada çok met ediyor.

birde bu mamalarda 0-2 yaş 1yaş ustu falan gibi kısıtlamalar var +1 i anlarımda niye 0-2 gibi max bir değer veriyolar. bunların yetişkinler için ne gibi yan etkisi olabilir? bilgisi olan var mı?

fiyatı biraz tuzlu gibi ama protein tozlarına oranla pek fazlada değil galiba.

2. hellhammerr

hellhammerr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu bende gördüm reklamlarda zengin protein içeriğinden bahsediyorlar bilgisi olan varmı acaba ?

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yahu ne yan etkisi minicik çocuğa verilen şey yetişkine yan etki niye yapsın, taş çatlasın ishal yapar :)

Bence şu çikolatada şu kadar protein var, şu bebek mamasında şu kadar gibi olaylarda saçma, yani oturup protein almak için bebek mamasımı yiyelim.

4. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    GencGrafiker olay protein yemiş olmak için yemek değil,yemişken proteinlisini yemek :D

tabiki bunlar mucize yaratmıycak ama sabah kahvaltıda ara ogunde pratik fayda saglıyabilir diye merak ediyoruz.

bu arada geçen gün alışveriş merkezinde tum mamaları incedim :)
    protein oranı genelde 14/100g öyle reklamdaki gibi %65 whey proteinlik bir şey göremedim.
    birde fiyatları tuzlu... yulaf-yumurta devam :D

Sayfayı Paylaş