SlipKnoT16 Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve SlipKnoT16 tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Arkadaşlar aralıklarla olmak üzere 7-8 ay boyunca bu sporu yaptım . Normal bir 7 8 aya göre elbette gerideyim ancak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz :)) Antrenmanlara devam ediş şeklim şöyle Lise 3 te 2 ay Lise 4 te 2 ay Üni 1 ( bu sene ) 4. ayımdayım . Daha önceden basketbol geçmişim olmuştu onun etkiside büyük bu işte . Supplement kullanımına 2 ay önce başladım ilk 1 ay sadece optimum whey protein 2. ayda ise gaspari amino 8000 ile ikisi birlikte devam ediyorum şuan .

Önceki Antrenman Şeklim :
    1. Gün
    Triceps / Biceps
    2. Gün
    Göğüs / Sırt
    3.Gün
    Omuz Bacak şeklindeydi . Ancak degişiklige gitmenin vakti geldigini düşündüm :D

Mevcut Antrenman şeklim

1. Gün
    Göğüs / Biceps
    2.Gün
    Omuz / Bacak
    3.Gün
    Sırt / Triceps
    4. Gün
    Omuz / Bacak
    5. Gün
    Gögüs / Biceps
    6. Gün
    Omuz / Bacak

Yani Sırt ile Göğüs günleri arasına sürekli omuz bacak günlerini atarak devam edicem

Çalışma Şeklim şöyle :
    Göğüs
    Inclıne Bench Press 3X 12 10 8 ( 60kg 70 kg 80kg ) arada bir 4. sette 4 tekrarlık bi 90 kg basıyorum .
    Inclıne Dumbell Fly 3X12 12 12 ( 17 kg )
    Inclıne Dumbell Press 3x 12 12 12 ( 17 kg )
    Cable Crossover ( Alttan üste ) 3X 15
    Butterfly 3x 10 Evet arkadaşlar gögüs programım bu şekilde ve anlıyacagınız gibi üst gögüs ile ilgili problemim var evet ve sizden de bu yönden yardımlar istiyorum :)

Sırt ise hiçbir zaman yeterli verim alamadıgım bir yer Ancak son zamanlarda hafif agırlıkla yedirerek yaptıgım antreman şekli gerçekten iyi oldu bundan sonra öyle çalışıcam

Sırt
    Lat pulldown 3x12 .. Bu harekette artık 30 kg ile yedire yedire sakin sakin yapıyorum yoksa verim alamıyorum
    One arm Dumbell Row 3x12 ( 17 kg )
    Deadlift 3X 12 10 8 ( 70kg 80kg 90kg )
    T-bar row. 3x 12 10 10 ( 20 kg 30 kg 40 kg )
    Straight pull down 3X12 .. bunu da dergide okudugum için koydum en sona izole hareket ekleyin diyordu bende koydum :))

Omuz
    Lateral 3x15
    Öne egilerek Lateral 3x15
    3. Hareketim Marc fitt'ten görmüştüm Barbella ayakta başlıyorsunuz önce front gibi kaldırıyosunuz ardından önden press yapıp kaldırıyosunuz sonra enseye indirip tekrar kaldırıyosunuz sonradan da tekrar front gib iindirip başlangıç konumuna geliyorsunuz . Güzel bi harekettir :) 3x 10 yapıyorum
    Pivot press 3x12 şeklinde yapıyorum

Biceps
    Barbell Curl 3x21 taktiği 20 kg ile
    Dumbell Hummer Curl 3x12 10 Kg ile
    Yine izole bir hareket vardı dergide gördügüm onu yapıyorum benc sehpasını cable a yaklaştırıyosunuz yukardaki tutacagı kafanıza dogru çekiyosunuz güzel hareket çok güzel vuruyor kollara . 3x 15 yapıyorum bunuda :)

Triceps
    Push Down ( bir halat , bir düz bar ) 4x10
    Lying Extensions 3x12
    Dumbell French 3x10

Bacak
    Bacaklarım çok çok çok kalın oldugu için daha fazla kalınlaşmaması adına çok tekrarlı setler yapıyorum
    Hareketlerim Squat ve Leg press başka yapmıyorum Başka hareketler var ancak
    degişik hareketler yani agırlıkla yapılan hareketlerden degil :D

Karın ise her gün çalışıyorum bir gün merkez bir gün oblikler olmak üzere

Karın için agırlıkla yapılan hareketlere önem veriyorum örnegin Cable makinesinde yapılan hareketler gibi veya agırlıkla mekik tarzı hareketler gibi .

İlk fotografta üst gögüs eksikligimi görebilirsiniz bu yüzden gögüs için bu kadar inclıne hareketi giriyorum . :)

Ekli Dosyalar:

freud bunu beğendi.
  2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Bugün göğüs günüm . Yine ölümüne üst göğüs basıcam :D halletmem lazım şu üst göğüsleri :D

freud bunu beğendi.
  3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Dünkü göğüs antremanı verimli geçti . Dumbell press ve Dumbell Fly hareketlerini 22 şer kilodan yaptım güzel bi artış oldu :)) Ve dün de protein tozumun son ölçeğini bitirmiş bulunmaktayım artık yoluma sadece aminolarla devam edicem sanırım :D Buğun de omuz ve bacak günüm yine bomba gibi bir antrenman olur inş :D

freud bunu beğendi.
  4. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Dünkü omuz günüm de baya iyi geçti bir degişiklik yapayım dedim Gitmeden önce marc Fitt omuz antremanı izledim oradaki 1 2 hareketi yaptım gayet güzeldi :)) Bunlarda yeni resimler :)

Ekli Dosyalar:

5. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    2 gündür basketbol yapıyorum diye antrenman yapmıyorum . bugun tekrar kaldıgım yerden Sırttan devam edicem :)

6. secter123

secter123 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bacakları neden 2 günde 1 çalıştırıyorsun sağlam yap 3 günde 1 olması daha iyi olmazmıydı?

7. quartermaster

quartermaster Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell pressle dumbell flyda nasıl aynı kiloları kullanabiliorsun?
    dumbell fly daha zor bir hareket aynı kilo ile girmen imkansız gibi yada dumbell presste hafif giriorsun ,,
    ben dumbell press 2x30 kg 'lik dumbella girerken dumbell fly da max 2x15 kg'lık dumbella yapabiliyorum ,, yanlışım varsa düzeltirsen sevinirim

Sayfayı Paylaş