Skolyoz

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Alastair tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Alastair

Alastair Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba forumunuzu önceden de takip ediyordum ama bir sorum var bu vesile ile de üye oldum kısmet bugüneymiş. Bir hatam olursa mazur görmenizi umuyorum.

Forumdaki skolyoz konulu başlıkları okudum ama sorumun cevabını tam olarak bulamadım. 22 yaşındayım ve dengeli skolyoz hastasıyım. ( sırtta ve belde eğrilik olduğundan vucudun dış görünüşünde sadece sağ kürek kemiği biraz daha dışarıda gözüküyor. ) Boyum 190 ve şuan kilom 120. 135 kiloydum 120ye düştüm 6 ay diyet yaptım. Fizik tedavide bana bir kaç egzersizler verildi. Malesef ağrılar geçmedi ben de bu yüzden bir spor salonuna yazıldım 1 sene önce. 4 ay kadar hocamın dediklerini yaptım. Omurgamı zorlayacak hareketlerden kaçınarak çalıştım ama üniversite yoğunluğum nedeniyle bıraktım. Şimdi evde 3 kg lık dumbelları görünce aklıma geldi neler yapabilirim diye. Ben de spordan aklımda kalanlarla;

Dumbbell Bench Press
    " Fly
    " Göğüs Kesme (Pullover deniliyordu yanılmıyorsam.)

yapıyorum. Bu hareketleri yatarak yaptığımdan omurgama bir baskı uygulamıyor (hissettiğim kadarıyla). Şimdi benim merak ettiğim yatarak dumbbell ile yapabileceğim ne gibi hareketler var. Sırt-kanat, omuz hatta pazu , arka-kol için bile önerileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. ( Kilom nedeniyle barfiks çekemiyorum barfiks çekmek için zayıflamak dışında yapabileceğim hareketler özellikle çok lazım. Bu arada şimdilik 3kg lık Dumbbellar var ama onların kilosunu arttırabilirim. )

Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş