skolyoz ve vücud geliştirme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve erkan3004 tarafından 31 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. erkan3004

erkan3004 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hepinize merhaba bende skolyoz var ve vücud geliştirmeye başladım. benim gibi olupda vücud geliştirme yapan arkadaş var mı? ve sonuç alabildi mi? yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

2. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Çok tebrik ederim, doğru yolu bulmuşsun :)
    Evet, benim lise döneminde skolyoz dan dolayı sırt ağrılarım vardı. Hatta ilköğretim yıllarında kifoz olduğum ortaya çıkmıştı. Boyumun ani uzaması önce kifoza davet çıkardı... Bir süre basketbol oynadım, oturuş postürümü değiştirdim, birazda hareketlilik kattım ve sonuç: %95 düzelme. Lise de tekrar monoton bir hayata döndüm. Sürekli otur, tek kolda çanta taşı... Abuk sabuk yapılan egzersizler verdiler ama yapmadım. Ben de böyle senin gibi araştırmaya başladım ve vücut geliştirme yapmak daha mantıklı geldi. Tabi önce skolyozun derecesi artmaması için, 6 ay boyunca sırtı baskılayacak ağırlıkları denemedim ve zaten otomatik olarak düzeldi. Bir omzum yukarıda idi, şuan gayet simetri duruyor. Ne kontrole gittim, ne bir şey yaptım. Ağrıda yok...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:55 ----------

Şunları da ekliyeyim. Ben bu çalışma süresinde: ağır girmediğimi söyledim, aynı zamanda hareketleri simetri yapmaya çalıştım. Genelde bir omuz aşağıda ise egzersiz sırasında anlaşılır.
    Ben hep simetrik yapmaya özen gösterdim. Bu şekilde ayarla çalışmanı...

erkan3004 bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : skolyoz

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş