Skolyoz ile ilgili Önemli sorular

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kaanmula tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kaanmula

kaanmula Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 aydir bb ile ugrasiyorum.En son 2 sene once olcturdum ancak suan tas catlasa %40 skolyozum var.Ancak cok buyutmuyorum cunku beni sekilden sekile sokmayinca vucudumda bir egrilik gorunmuyor, %40 olsa bile dim dik duruyorum ve dim dik yuruyorum.Sirt agrilarim 3 saat hareketsiz bi yerde oturunca ortaya cikiyor rutin bir gunde durup dururken asla olmuyor.Kurek kemiklerimde gozle gorulur bir orantisizlik var ancak kambur gibi degil.Gogus kafesimin sol alt tarafinda 1 cm den kucuk bir one cikis olsada buda cok cok dikkatli bakinca goruluyor.

1-1.5 ay once bb'e basladim.Yasim 18, boyum 192, yağ oranim %12.Sirt ustu Yatar pozisyonda 10 kg lik dumbellarla bench press,4 kg liklarla dumbbell fly gibi hareketlerim ve dahasi var.Sorum su; bb skolyozu olumsuz etkiler mi ve hangi hareketleri yapmamaliyim? Bb yi tamamen kesmeli miyim? Amator olarak yuzme gecmisim var, hareketlerimde kesinlikle halter kaldirmiyorum omurgaya yuklendigim en agir agirlik bos bar ile.
    Haftada net 3 gun gidiyorum salona, diger 2 gun yuzuyorum.Supplement kullanmiyorum.Gecmiste 1-1.5 ay plates ile egriligi duzeltmeye calistim ve bence ciddi bir etkisi oldu.
    Sorularimin cevaplari icin cok tesekkur ederim :)
    Iyi gunler

2. kaanmula

kaanmula Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hic mi yardim edecek yok? :(

3. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut Geliştirme Duruş Bozukluğu gibi sorunları gidermektedir. Çalışmana devam et ama omuz hareketlerini filan oturarak yap sakalatma.

Sayfayı Paylaş