Skolyoz hastasıyım Sırt geliştirmem lazım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve messi93 tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Skolyoz hastasıyım.Sırt ve belimi güçlendirmem gerekiyor.Barfiks aldım ev için.Şimdi kanat geliştirmeden sırtımı güçlendirmem lazım.Nette biraz araştırdım ama bulamadım.Kanat olmadan sırt çalışılır mı ? Kanat çalışırsam skolyozum belli olabilir, ondan istemiyorum.Sadece sırtı çalıştıran (barfiks ile) hareketerin adlarını yazabilir misiniz? saçma bir soru olacak ama göğüs için şınav ve 4 kg dumbell'lar ile çalışsam sıkıntı çıkarır mı ?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    'draft' isimli üyenin iletilerini incele. kendisi şu an forumda aktif değil bildiğim kadarıyla. ama kendisinde de skolyoz vardı. daha sonra bu sorunundan kurtuldu ve çok iyi bir vücuda kavuşmuştu. durumu ve skolyozu olanlarla ilgili bilgilendirici iletiler yazmıştı.

3. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba benim bir arkadaşımdada aynı sorun vardı pilatesle gidermişti o sorunu.

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,

Skolyoz durumunuz varsa bir spor hekimne danısmadan spor yapmayın. Skolyozun dereceleri var. En iyi yuzme oneriyorlar ama bir spor doktoru size daha iyi yonlendirecektir. Bir kız arkadasımda vardı celik korse taktı bir kac sene ve hep yuzdu. Simdi gayet saglıklı ama agır kaldırması yasak. Doktor size dogru bilgiyi verecektir.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    durum ağırsa pilates sporu olabilir sırtı güçlendirir ve duruş bozukluklarına iyi gelir yada yüzme sporuda faydalıdır ama orta derece bir sorun varsa deadlift ,barfiks barbell row gibi hareketler ile sırtınızı güçlendirebilirsiniz geçmiş olsun

6. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    küçük bir ilçedeyim spor hekimini nerden bulabilirim.İl olarak Balıkesire gidebilirim.Üni açılsın direk yüzmeye yazılacağım zaten.

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba,

Doktor tavsiye edemeyeceğim ama spor kulpleri size bu konuda yardımcı olabilir. İsterseniz civarınızdaki spor kluplerini arayıp bilgi almaya calısın.

8. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Skolyoz belirgin mi biri sırtının fotografını çeksen ve buraya koysan ? bendede skolyoz vardı arkalı önlü aynalarda kendime bakarken farketmiştim. doktora gittiğimde olduğunu ama çok önemli olmadığını basit hareketlerle düzeltebileceğimi söylemişti tek taraflı çalışmalar yapmalısın hareketlerin yavaş olmalı ve makinelerde çalışmada yapabilirsin.Bu arada Trapezius çalıştığımda ve dumbel rowing hareketi sırtımı inanılmaz rahatlatıyordu. bu arada sol omzum daha aşağıda ve daha öne doğruydu . sürekli aynaya bakarak kendini düzeltmeli ve postürünü olması görekene göre ayarlamalısın

9. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Buyrun hocam.Spor salonuna gitme gibi bir imkanım yok.Ekim'in sonlarına doğru yüzmeye başlıyacağım.Evde omuz ve bacak çalışmıyorum.Duyduğuma göre skolyoza etkisi varmış. Barfiks çekiyorum.

10. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    military press, ben 5-6 ay civarı yaptım şimdi o kadarda dik duramasamda çünkü kemikler bi kere yamulmuş öne doğru gitmiş veya arkaya ondan dolayı ama şimdi oldukça dik durabiliyorum military press ile

11. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    skolyoz dum , bilinçli body ile geçti

12. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hangi hareketleri yaptınız(Evde yapacağım) Ve hangi hareketler zararlı.Yapılmaması gerekir.Bilgilendirirseniz sevinirim.Küçük bi yerde bulunuyorum.Salona gitme imkanım yok

13. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ee sana cevap verdim benim yazdığımı neden bakmıyosun ?

14. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet gördüm ama o hareketi evde yapamam malzemem yok

15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba sana tek tavsiyem burdan kulaktan dolme bilgilerle degil bir doktore gorun ve ona danıs. Skolyoz cok cidd bir omurga rahatsızlıgı dogru tedaviyle iyilesir. yanlıs birsey yaparsan kambur olmaya kadar gider. bir doktora danıs.

16. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorlara gidiyorum.Ayın 23'ünde İzmir de iyi bir doktora gideceğim ama gittiğim doktorlar hep aynı şeyi söylüyor.Yaşın 20 olmuş kemik gelişimin durmuş bundan sonra ilerlerse bile çok az ilerler.Yüzmeye git.(Ekimde yüzmeye de başlayacağım. Hep aynı şeyler.İzmirde ki doktora gidince hepsini ayrıntılı soracağım. Ve kulaktan dolma bilgilerden ziyade internette olan her şeyi araştırmayı düşünüyorum.

17. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    ağırlıksız düzeltemezsin sırtını ağırlık şart hepsi burada ya bak, ayrıca ensene indirme zararı var, military press yaptıktan sonra önüne indir sırtında gelişiyo öyle, zaten sana gerekenler ağırlık barı ve ağırlıklar

18. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık olarak dumbel var.Söylediğiniz hareketi yapabilirsin veya yapamazsın diye kimin tavsiyesine alabilirim.Doktorlar bilmez.Herkesin skolyozuda bir değil.Ters hareket yapmak istemiyorum.Büyük şehirde olsam bulurum bir spor hocası skolyozdan anlayan ama burda oda yok.

19. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    işte dinle beni bende vücut geliştirmiyorum zaten sadece military press yapıyorum dik durabilmek için ama dambıl yerine bi sopa bulman lazım

20. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    konu saglıgın oldugu icin yazoyorum. Doktore gidip yapmak istediklerin acık acık anlatmadan sırt cantası bile tasıma. Benim sana tavsiyem bu.

Sayfayı Paylaş