Skinny-Fatguy durumu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kc tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kc

kc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba

Yaklaşık 10 yıl basketbol oynadım(Fenerbahçe Altyapısında) Şimdi 22 yaşındayım. Boyum 190, kilom 80. Foruma 1 yıldan fazla süredir üyeyim. FORUMUN ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİM, gerçekten harika. bir çok bilgi edindim(özellikle supplement ve vücut tipleri konusunda). yalnız bu sorumun cevabını bulamadım. Antremanlara da bu ay başladım, genel bir programla alıştırma aşamasındayım.

Burada bahsedeceğim şey şu ki, ben basketbolu bıraktığımda 190'a 86 kiloydum, gayet de orantılı bir vücudum vardı. Göbek yağ nedir bilmezdim, ayı gibi de yerdim. Bıraktıktan sonraki senede, antremanlar da kesilince, kilom 93 oldu. Ben de bunun üzerine -hata ettim evet- kendimi aç bırakarak 3 ayda 73 e düştüm. sonra da yine aynı sağlıksız beslenme vs. şimdi buna dur demek istiyorum. yalnız, spor salonumdaki hocalar çok bilgisiz, nette , burda ne okuduysam yanlış diye, onu öneriyorlar.

Durumum özetle şu, gören zayıfsın diyor, omuzlarım zayıf, kollar ince, göğüs yok vs. ama göbek de var. can simidi şeklinde. kıyafetler varken boydan vs kurtarıyorum, zayıf bir adam gibiyim. Ama bana yol götermeniz lazım. Öncelikle kas yapımına abanıp göbeği sonraya mı bırakmalı, yoksa önce kilo mu vermeli? açıkçası kendime 8 ay içinde güzel bir vücut yapmak istiyorum, buna düz bir karın da dahil. Ne önerirsiniz? nasıl başlamalı? haftada 3-4 gün arası gidiyorum salona. Yağ yakımı ile kas yapımının aynı anda olmayacağını biliyorum.
    Benim vücut tipime gavurlar:) skinny-fatguy diyorlar. İlk amacım şu an neredeyse eşit olan bel göğüs oranımı düzeltmek, zira çok rahatsız oluyorum. ancak neyi nasıl yapacağımı şaşırdım. Bir ara o kadar umudu kestim ki kendimden...

Bu vücutla ne yapabilirim? Neyi ilk yapmalı? Çok teşekkürler şimdiden arkadaşlar.

2. kc

kc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan bu forumda cevap alabilmek için jinekomasti+doping+iğne+anabolik steroid yazmak gerekiyor. yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar, en azından kimle konuşmam gerektiğini söyleseniz?

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Salona baslayalı ne kadar oldu?..

Sana basıtce onerım haftada 3 gun forumdakı baslangıc programını uygulaman..

3 gunde cardio yaparsın abartmadan..

Bunun duzenı ıle ılgılı flexor'un bır yazısı vardı bulamadım sımdı ama sanırım bb-cardıo-bb-cardıo-bb-cardıo-off seklınde ıyı olur..

Ama bu sekılde sadece yazın devam et derım bence..

Hem kısa hazırlık yapmıs olursun ve kıs gelınce guzel bır sekılde bb yaparsın..

Kg*2 gr proteın almayı unutma, en azından antrenman gunlerı..

Son düzenleme: 27 Mayıs 2010
  4. kc

kc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginize teşekkürler.

salona kışın 4 ay gittim(araştırmalarımdan önce) verilen program ile sadece minimal gelişme(biseps, vs.) gördüm. sebebi de tabii ki makinelerle izole çalışmaktı. çok çok minimal(hatta hiç) şekilde gelişme gördüm, ağırlık artıramadım, kilo alamadım(diyet ile ilgili yanlış bilgilerin de etkisi oldu, sadece protein aldım, yağ alma dediler diye resmen yemeği azalttım, tersini yapmak lazımken)

Yeni programımı squat,deadlift, military press gibi serbest ağırlıklar üzerine kurmayı planlıyorum, zaten elimde Vince Delmonte'nin kitabı+ tüm seti var(burada programlar da var)

diyet konusunda zaten günde 5-6 öğün 2500-3000kcal almak gerektiğini biliyorum(iyi bir muscle building için), ancak sorun da burada başlıyor = önce yağı iyice sıkı bir diyetle yakıp sonra antremanla kilo almayı mı, yoksa önce antremana abanıp, 3-4 ay sonra mı yağ yakmayı önerirsiniz? (yazın deniz-havuz derdim yok,stajda olacağım:( ) ikisini aynı anda yapmayacağıma göre, önce hangi programı önerirsiniz? çok çok teşekkür ederim

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Fotograflarını koymadıgın ıcın tahmınler uzerınden gıdebılıyorum ama bence anladıgım kadarıyla gobekte yaglanma sorunun var bıraz onun dısında kotu bır fızıgın yok gıbı..

Bu yuzden dedıgım gıbı bır gun bb bır gun cardıo gıt bu yaz donemınde, boylece hem eylulde baslayacagın sıkı body buıldıng programlarına hazırlanmıs olursun hemde o yaglanma sıkıntını gıderırsın..

Ama forumu cok ıyı okuman gerek..

Amacına gore cok ıyı ayarlaman lazım beslenme duzenını..

6. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    @ kc
    anladığım kadarıyla vücudunu en azından gelecek yaz dönemine hazır ve fit bir şekilde girmek istiyorsun, eğer öyleyse önünde daha çok uzun bir zaman var ve kas kütlen büyük ihtimalle boyuna göre normalden az, sana önerim olarak önümüzdeki şubat ayına kadar kas kütleni arttıracak şekilde çalışman ve antrenman yapmadığın bir güne de kardio koyman. yalnız böyle bir antrenman için beslenme çok önemlidir, şubat ayına kadar en az yağlanmış şekilde kas kütleni arttırman gerekir, kararını verdikten sonra beslenme için forumdaki üyelerden tekrar yardım istersin eğer beslenme konusunda bilgilerin eksikse.

bir de 4 ay gittiğini söylemişsin ve hiç gelişme kaydedememişsin sanırsam, burdan sana yapacağım yorum ise hakkını vererek çalışmıyorsun büyük ihtimalle, her zaman kaldırabileceğin maksimum ağırlıklarla çalışırsan, motivasyonunu daha kolay sağlamış olursun ve hakkını verirsin en azından, zaten gelişmeye başlayınca, yeni yeni antrenman tiplerini öğrenip onları deneyeceksin ve farkı hissedeceksin.

kolay gelsin, başarılar..

Sayfayı Paylaş