Skinny Fat Ne Yapmalı ? ( yağlı ektomorf )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve drkfear tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba arkadaşlar bilenler bilir skinny fat diye bir vucüt tipi var. Kısaca açıklayayım bilmeyenler için cılız ama göbeği ve göğsü yağlı olan tiplere diyorlar genelde ben hiç türkçe kaynak bulamadığım için konu açmayı uygun gördüm. 3 ay p90x yaptım bitirdim ama sonuç tam olarak istediğim gibi değil yağlar tam olarak erimedi vücudumun bütün yağı bel ve göğüste. bu işten anlıyanlardan bu vücuttan kurtulup fit bir görüntü elde etmek için ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bulka mı girilmeli definasyonla bütün yağ mı eritilmeli ya da ikisi aynı anda mı yapılmalı nasıl yapılmalı?

bu da gelişim şeklim ve son halim. Yaş 22 boy 172 omuz 105 göğüs 89 bel 73

Ekli Dosyalar:

2. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Body building 'e başla. Ağırlık çalıştıkça kaslanırsın. Kaslar bir miktar yağıda tutar. Görüntü olarak istediğin yere gelirsin.

3. Kamaist

Kamaist Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    mühim olan beslenme,yağlarından kurtulmak istiyorsun yağsız yemeye özen göster kilo başına 2 gr protein almaya dikkat et,boşver vücut tipini filan sen çok sıkı antremanları da eklersen beslenmene herşey yoluna girer,yaz geliyor bu saatten sonra biraz daha yağlarından kurtulmaya bak,seneye kışa doğru girersin bulk dönemine..

4. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    beslenmemde sıkıntı yok gayet bilinçli olduğumu düşünüyorum benim sorum ilk önce bulk mu yoksa yağ yakımına devam etmek mi benim için iyi olur? hangisi daha hızlı gelişmemi sağlar demek istedim... yazın plaja gitmeyeceğim o konuda sıkıntım yok

5. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
  6. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ yakımı çok iyi olmuş.Ne yapıyorsanız devam edin. Bana kalırsa 1-2 ay daha yağ yakımından sonra bulk a girin.Yağlanmadan kas kütlesi yapmayı araştırın. Tebrikler.

7. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    gözüktüğü gibi değil ya mesela göğüsler yağ gibi ben zıplarken onlar da zıplıyor ve p90x ile verdim o yağı artık vücut kendini korumaya aldı gitmiyor.

8. negatifadam

negatifadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında önceki halinize göre gözle görülür bir toplama olmuş benim bel sizden daha yağlı
    banada vgye devam et diyorlar hep bu arada p90x indirme linkini atarmısınız

9. tapir3

tapir3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Skinny-fat konusunda internette çok araştırma yaptım. Bu konuda önerebileceğim en iyi kaynak anthonymychal.com sitesi.
    İngilizcen varsa bu site işine yarayacaktır, yoksada google translate vs ile bir dene.
    Soruna cevap olaraksa, kesinlikle bulka girme, ilk önceliğin yağ yakımı olmalı. Yağ yakımı için kontrollü kalori alımı, yüksek protein ve basit karbonhidratlardan kaçınmak gerekiyor.
    Antrenman olarak P90x yerine temel hareketlerden oluşan bir ağırlık programı ve çok az kardio tercih edebilirsin.
    Eğer %10-12 gibi bir yağ oranını yakalarsan, daha sonrasında kalori alımını yavaş yavaş artırabilirsin.

10. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu tip vucudu olanın nasıl o yağlardan kurtulamıyacağına dair bir şey söyleyemiyorum. ama neleri yapsanda o yağlardan kurtulamıyacağını iyi biliyorum.

Öncelikle ağırlık çalışıp yağ, tuz, şeker,un bunları 1 yıl kessende 10 kilo versende bu göbek, göğüs, kalça, yağlarından kurtulamıyorsun. her gün aksatmadan karbonhidratı minumuma indirsen, yağ hiç almasan veya sadece badem, fırstık,zeytin gibi doğal yağlardan orantılı olarak alsan, akşam saat 8 den sonra kesinlikle ağzına birşey koymasan, sürekli düzenli bilinçli ağırlık çalışsan'da ,spordan önce/sonra whey protein tozu/bca/karatin/L kartin/cla/ kullansan, sabah akşam omega 3/multivitamin kullansan, diğer öğünlerde tavuk/hindi göğsü/ton balığı yesen ve sabahları yumurta yulaf süt ile beslensen ve bu söylediklerimi günü gününe nizamı nizamına saati saatine yapasanda, karın kaslarını vucut kaslarını gözlemlesen elinle hissetsende o yağlardan kattiyen kurtulamıyorsun.

Bence bunun bir tek sebebi olabilir. karbonhidratı ve yağı azaltıp proteni çoğaltsan'da bu vucut metabolizması otomatikman proteini yağa çeviriyor, vucuttaki yağı belli anlarda kullansa bile bunu kas ile birlikte eriterek yapıyor. dolayısı ile sen vucuda istediğin kadar protein bas, vucut eksik kalan kalori'yi protein'i dönüştürerek yapıyor, bu sebeple vucut yağ oranı çok fazla değişmeden kas yap/yağ yap modunda bir kısır döngü sürekli devam ediyor.bence bu vucut tipi kas olarak zaten tamamen erimiştir yağdan adam olmuştur, bana kalırsa kesinlikle kas yapma aşamasına girmeden direk yağ,karbonhidrat,protein ayrım gözetmeksizin üçünü birden minumuma düşürmek vucuttaki tüm kötü yağı eritecektir, ondan sonra bu temiz temel üstüne protein karbonhidrat yağ üçlüsünü oranlıyarak deneme yanılma yoluyla kas çalışmalarına başlanmalıdır.bu şekilde'de hala vucut eski alışkanlığını devam ettirme eğlimine girip göbek,göğüs,kalça,bel etrafında yağ depolamaya devam ederse bu tip vucut için yapacak birşey yok demektir, bu durumda kas yapmak yerine yağ, karbonhidrat, protein yeterli düşük oranlarda tüketip egzersiz yapıp sportif,canlı bir vucut olarak kalmak en mantıklısı olacaktır.

Kısca denenecek tek çare; önce yağ yönünden tamamen erimek, sonra kas yapma çalışmalarına başlamak gerekir. bu tip vucut için bana göre bulk dönemi saçmalıktır belenmek için harcanan onca parayı ziyan etmekten başka birşey değildir. profosyönel bir yorum değil kişisel yorumumdur. dipnot: bu vucut tipi 10 numara bacak kası çıkarır ve bacakta tabiri caiz ise gram yağ gözlemlenmez hissedilmez, çok iyi göğüs kası çıkarır yinede göğüs yağlıdır,kollarda cebelleşir durur, omuzlar sağlamdır.

Atabeyler.sis, Slash3454 ve Blonde bunu beğendi.
  11. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    valla hic skinny fat gibi durmuyorsun bence zayif bir tarafini goremedim

srktyksl bunu beğendi.
  12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyet esnasinda bile olsa saglikli yaglardan tüketmek gerekir,yag yakimi icin vücudun bu yaglarada ihtiyaci vardir,tabiki kalori ihtiyaciniz cercevesinde.Diyette yag tüketmemek diyetin en büyük yanlislarindandir.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2014 ---
    vücudunun kendini korumaya aldigini düsünüyorsan ki bu Dogru olabilir vücudunu sasirtmayi dene,bir gün vücuduna yükleme yaparak kitligin bittigi sinyalini verebilirsin,diger zamanlardada farkli kalori alimlari yaparak(antreman olan ve olmayan günler icin)vücudunu sasirtarak tekrardan yag yakimina baslatabilirsin.

13. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Resmen spordan soguttunuz hocam. Karsimdaki camdan atliyim ben en iyisi.

mehmet2576 bunu beğendi.
  14. Cup

Cup Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    internetteki p90x programlari 6 aylik veya 9 aylik sonuclar adamlar 3 ayi bitirip bi 3 ay daha yapiyor sen bb basla bence bende p90x baslicam

15. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    :)camdan atlamana gerek yok, tecrübeyle sabit olanı söylüyorum ben, zaman kaybetmemen ve para kaybetmemen için denemen gereken şey diyorumki; önce yağlarını komple erit sonra kas yapma çalışmalarına başla, bu vucut tipi zaten küçük adam tipidir, yani bir herkül çıkmaz bu vucuttan, ama zayıf ve kaslı bir plaj vucudu çıkar diye düşünüyorum. şimdi iskelet çevresi zayıf olunca, birde bu göbek,bel,kalça, bölgesi yağlı olunca, bacak hariç sen kas yapsan bile yağ sürekli bu kasları örtecektir. denemesi bedava az sürede vermiyorum 1 yıl söylediğimin tersini yap bas proteini/bcaa'yı, amino asit haplarını, ve yağ yakıcıları gir ağırlığın altına 10 kilo ver yinede o göbek , bel çevresi, kalça yağları orada duracak.karnını tutacaksın bakla bakla taş gibi karın kasların eline gelecek ama aynada yağdan başka bişey olmaz. kas çalıştıktan sonra yağ eritirim dersen muhtemelen yine yağla beraber az buçuk yaptığın kaslarınıda eriteceksin. ee o zaman o kadar emeğin, harcadığın para uçmuş gitmiş olacak.

16. unlylmzwxz7

unlylmzwxz7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba , benim de vücut tipim bu arkadaşınkine benzer ama göğüs o kadar yaglı değil sadece göbek ve bel çevresinde çok yağ var hiç yardımcı bişey kullanmadan nasıl hızlı ve düzgün biçimde toplayabilirim vücüdumu yardımcı olabilirmisiniz ? yaşım 18 omuz ölçüm 110 göğüs ve beli ölçmedim boyum 188 kilom 74 şimdiden sagolun

17. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    105 kilodan alti yedi ayda 75 kiloya indim diyetle. Bir yil o yag oranini korudum (yinede yagliydim bel cevresinde sadece) 7 ay o kiloyu korudum sonra bu spora basladim. 6. Aydayim su an. 186 boy 76 kilo. Anlattiginiz kriterlere uyuyorum sanirim. Size ozelden ss atsam hic degilse soyle uzerinden bi yorum yapalirmisiniz?

18. pashaturks

pashaturks Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Bnde kriterlere uyuyorum.. ve sporu bırakıyorum

19. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bence kardio (yürümek,koşmak,bisiklete binmek, kısaca bol hareket) bu seçeneklerden biri ile daha doğrusu ağırlık hariç her türlü nabız hızını artıracak spor ile devam etmek gerekir. karbonhidrat/protein/yağ bu üçünüde minumuma indirmek gerekir. ayda örnek 3 kilo vererek.

şimdi mantık şu; kas çalışma mantığında proteini normalin 2 katı fazladan alıyoruz ki zarar verdiğimiz lifler tamir olsun çoğalsın. ''skinny fat'' vucut karbonhidratı, yağı azaltsa'da anlaşılan o'ki fazlasıyla alınan proteinin bir kısmını kas lif tamirine yollarken, belkide büyük bir kısmını dönüştürerek enerji olarak kullanıyor. vucut mevcut yağını koruyarak miğdeye ne giriyorsa hemen onu enerjiye çevirme eğliminde.

önce kas yapalım, sonra yağ yaparız mantığı ''skinny fat'' için uygun değil bence, normal vucut tipleri bunu çok kolay gerçekleştirebiliyor olabilir, ama bu onların genetik + sı, ''skinny fat'' vucut tipi insanlar, bulk dönemini, definasyon dönemini normal vucut tipleri gibi yaşamaz. normal vucut tipleri yağlandımı vucudun geneli yağlanır, yani dengeli yağlanma yaşar, zaten bu durum bile yağlanma ve yağ yakma aşamasını ne kadar sağlıklı ve dengeli geçirdiklerini ortaya koyuyor, halbuki ''skinny fat'' vucut tüm yağlanmayı göbek,bel,kalça,ve birazda göğüste topluyor, bu duruma dengezsiz vucut demek yerinde olur, haliyle dengesiz vucudun çalışma metabolizmasıda dengesizdir. vucut var olan yağlarını her zaman hazırda bulunması gereken ana gerekli kaynak gibi görüp, bu stoğu korumak için vucuda giren her maddeyi enerji olarak kullanma eğlimine geçiyor olabilir, bu sebeplede biz karbonhidratı ve yağı azaltsak,kessek bile ağırlık çalışıp kas liflerine zarar verdiğimiz için, o lifleri tamir etmek amaçlı almak zorunda kaldığımız proteini dönüştürerek enerji olarak kullanmaya başlıyor olabilir. olabilir diyorum çünki bunlar benim düşüncelerim.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2014
    Blonde bunu beğendi.
  20. kacaksevgilim

kacaksevgilim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar hocam bendede bu bel göğüs ve göbek çevresinde yağlanma var.Boy 173 göbek 79 kilo 68.Bende mi skinny Fat'ım ne yapıcaz biz bi yandan da zayıfımda spor salonuda yok p90X yaptım 64,5 KG kadar düştüm ama göbekde yağ hala vardı.Spor yapmadan öncede 56 kilo gene göbekte yağ vardı

Sayfayı Paylaş