Skinny fat miyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Buchdich tarafından 11 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43

6 ay gibi bir surede 105 kilodan 75 kiloya indim. Bir 6 ay o kiloyu korudum ve ardindan bu spora basladim. Bu spora baslarken 7 kglik dumbelli bile zor kaldirirdim fakat simdi 15kg ile curl yapiyorum. Ancak koldaki bu guc artisi hacime hiiiiic yanismadi arkadaslar. Bu sporda 5. Ayim asagi yukari. Kollarim eskiye gore daha iyi fakat istedigim gibi degil. Gogus ve sirt gelisimime hayranim karin ve omuz da keza oyle. Ancak kollarda tik yok. Biryerlerde bir arkadas skinny fatten bahsetmis ve acikcasi o durumdamiyim diye bir haftadir motivasyonum sifir. Sizin yorumlariniz benim icin cok degerlidir arkadaslar. Su anki kilom 76 77 arasi. Boyum 185. Tesekkurler

2. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    nerden buluyorsunuz bu kelimeleri bazen şaşırıyorum :D. herneyse yemek düzenini gözden geçir eksik besleniyor olablirsin ilk akla gelen.

4. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Konu gunceldir

5. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam isin garip tarafi diger bolgelerim gelisiyor kolda tik yok beslenmede sikinti olsa digerleri de yerinde sayar yanlismiyim

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    genetik diye bişey var ünlü profosyonellerin bile meşhur zayıf noktaları var kelin ilacı olsa onlar sürerdi kafalarına. biraz sineye çekeceksin idman programını gözden geçireceksin farklı şeyler deneyeceksin ama fazla kafayada takmıyacaksın. ilaki az veya çok gelişecektir kaçarı yok.

7. jandersunstar

jandersunstar Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırıkkale
    programını değiştirmeyi denedinmi? sürekli aynı programla çalışmak gelişime olumsuz yansıyabilir..

8. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Daha önceki konuda fikrimi soruğun için yazıyorum; senin vucudun kesinlikle ''Skinny fat'' vucut tipi. açıkçası bir an kendimi gördüm diyebilirim:). şöyle bir durum varki sen zaten benim'de diğer konuda söylediğim şekilde kas çalışmalarına başlamadan diyete girmiş ve epeyde bir kilo vermişsin. ama bence amacına tam ulaşmadan hemen kas çalışmalarına başlamışsın. birazda resim çekerken dik durma amacıyla göğüs kafesinin şişmesi, karın bölgesinin gerilmesi sebebiyle görüntü olarak genel yağlanma çokta fazla gözükmesede, eminim şöyle oturupta ellerinle kavrayınca o göbeği ve belinin yanlarını lop lop yağ ellerini dolduruyordur, eşşekten düşenin halinden ancak eşşekten düşen anlar misali, bu vucut tipiyle ilgili ben kendimi anlatsam seni anlatmış olurum, sen kendini anlatsan beni anlatmış olursun. daha önceki yazımda kollarda cebeleşir durursun diye yazmıştım, gerçektende öyle olduğunu resimle ve kendi ağzınla sende onaylamış oldun. şimdi bir tahmin yürüteyim kol ölçün hakkında ''sönük 30-31 şişik 34-35'' ve bu ölçüde sanırım uzun zaman bir gelişme olmaz.

Senin göğüsler şu andaki durumundan çok daha iyi gelişir,gelişmeye müsait ama genel ezberlenmiş hareketlerin dışında sende deneme yanılma yollarıyla farklı yeni hareketler ekle. örneğin bench press makinesinde çalışır şekilde hayal et, ayakta iki adaet dambılı al ve ellerinin içi karşıya bakacak şekilde tut ve kanatlardan iki kolu aç sonra göğsü sıkıştır, buna ayakta eller ters Dumbell Fly hareketide diyebiliriz ve çok işe yarıyor. birde sehpada Dumbell Pullover hareketini yapabilirsin. bacaklar zaten 10 numara 5 yıldızdır değilse eksiklik mutlaka sendendir. son olarakta problem beslenmenden falan kaynaklanamaz, diğer konuda anlatıklarıma bir daha göz gezdirirsen, hani şunları şunları yapsanda, şunları şunları yesende, nizamı nizamına uysanda falan filan, işte bunların hepsini ben 1 yıl boyunca uyguladım ve bu uygulama tecrübesiyle konuşuyorum. ee bakıyorsun 6 kova optimum whey protein, 2 kova karetin,1 kova aminoasit,1 kova bcaa,1 kova multivitamin, l kartine, cla,sürekli sabah akşam en kaliteli yüksek değerlerde omega 3, hergün düzenli tavuk göğsü/hindi göğsü/ton balık konserve/ yulaf ezmesi, yumurtalar, spor sonrası için basit şekerler, ve temiz bir diyet, bunların hepsi para tabii.

Sonuç: ''Skinny fat'' vucut metabolozmasının, diğer vucut metabolizmaları gibi normal çalışmadığı ortada, öyle kış bulk yapayım, yazın definasyona girerim muhabbeti bu vucut tipi için fazlasıyla lüx istekler olduğu ortada, yahu bu tip vucut kendini ne kadar kurutsa o kadar Kâr'dır. vucut her noktada, kafa derisi dahil her noktada deli gibi yağ yapıyor, demekki kastan önce en acil ve gerekli durum bu yağı olabildiğince indirmek, sonra'da yağlanmadan yavaş yavaşda gerçekleşse kaslanmak. ben ağırlığı falan bıraktım, sabah yulaf ezmesi süt,2 adet yumurta beyazı, öğlen 30 adet kadar siyah zeytin domates salatalık, akşam 100-150 gram tavuk göğsü üstüne yoğurt düzenli ve sürekli olarak bu şekilde besleniyorum, akşam 8 den sonra kesinlikle hiç birşey yemiyorum. özel bir kardio yaptığımda yok, arada sırada canım istedikçe seri bisiklet sürüşleri yapıyorum, belki kendi ağırlığım ile yapılacak egzersizler yaparım(şınav,barfiks,dips)vs. bunun dışında senin vucuduna baktığımda ağırlık sporunu bırakmadan diyet ağırlık destekli çalışarakta biraz uzun sürse bile örneğin 2 yıl gibi iyi bir vucut çıkacağı ortada. ee epey yazdım daha ne yazayım bitti
    :)

9. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Elinize saglik hocam. Fazla soze gerek yok sanirim. Ben iyisimi yag oranimi minimize ediyim. Oyle baslarim kas calismalarina. Zaten dediginz gibi hayatimda hic bacak calismadim belki iki uc kere ama bacagim 61cm. Yasim daha 16 onumde uzun yillar var. Ne yapip edip halledicez su vucudu. Tesekkurler.

10. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam bide sizin su anki vucudunuzu ve amacinizi merak ediyorum siz bu yollari gectinizmi

11. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    1.si hocam deyip durma:), daha öncede söylediğim gibi ben profosyonel falan değilim, 1 yıılık geçtiğim süreç sayesinde, en azından bu konuda tecrübelerimi paylaşıyorum'ki, işin bu yönüyle ilgili bilgiye ihtiyaç duyan insanların haberi olsun boşuna zaman ve para kaybetmesin ,amaç paylaşmak yani. 2.cisi sen daha 16 yaşında bir çocuksun yani yaşın çok genç, yaşın sebebiyle senin kilo alman vermen, kas yapman vs çok çok kolay gerçekleşir. senin dahada küçüklük fotoğrafında sen çok şişmanmışsın ve bu kilolar normal kilolar değil haliyle, ben çocukluğumda sadece zayıftım kilom hiç olmadı, büyüdükçe otura otura yiye yiye yağlandık, ama sonuçta ''Skinny fat'' vucut tipine sahip olduk. şimdi dikkat ettim sen 16 yaşında 105 kilo olmuşsun ve 1.85 boyundasın, bunları göz önüne alınca sana ''Skinny fat'' vucut tipi demekte yanlış olabilir. bu sebeple hiç birşeyi kafana takmadan bence diyetle birlikte ağırlık çalışmalarına devam et.

Sayfayı Paylaş