1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

skilful resimler boy 1.98 kg 85

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve skilful tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    6 ay kadar body geçmişim var orda iyi bir temel
    yapmıştım kendıme sonra 1,5 sene ara verdim 3 aylık yaz tatili girdi yazlığa
    gittim geldiğimdede nedense başlamadım.
    ama bodye gitmediğim günlerdede hiç bu spordan kopmadım süreklı makaleler
    yazılar okudum sitede bulundum.
    bu sene tekrar başladım bu resımler 1.ayımda çekildi şuan 2. aya yaklaşıyorum.ayrıca besin takviyesi(amıno,protein tozu vs) kullanmıyorum
    yorumlarını beklıyorum nereye ağırlık vermem gerekir eksiklerim ne fikirleriniz
    benım için değerlidir.

stratejim:bulk dönemıne girip hacım yapmak daha sonra definasyon dönemıyle
    yağları atmak.
    90-95 kg arası olmak istiyorum
    karın kaslarını sıkmadan belli olmasını istiyorum.
    hedefim hazirana kadar yağ oranı az yapabıleceğim en iyi vücudu istiyorum.

bilgiler:yaş 17 ocakta 18 gircem
    boy:1.96-98 civarlarında.
    kilo:85

not:bacak resımlerini daha sonra koyucam.

Ekli Dosyalar:

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bence sırt bölgesi biraz daha sıkı çalışman ve önem vermen gereken bölge olarak göze çarpıyor.
    6 ay çalışıp 1,5 sene ara verdiğini düşünürsek vücudun iyi.Kilo alımınıda yağ oranını düşük tutacak şekilde başarabilirsen çok daha iyi olur bence.

skilful bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Vücudun su an icin iyi ve bu spora elverisli gozukuyor.. Saglam bır hacımle bu boyda 10 numara kalıplı, saglam bır vucut sahıbı olursun.. Bu boyda hacım almak daha zor olur ozellıkle kolda mesela.. Sakın gelısemıyorum fılan dıye takma kafana sadece dısıplınlı olarak bu spora devam et.. Basarılar dılerım.. Umarım hedeflerıne ulasırsın..

skilful bunu beğendi.
  4. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    umur hep derler vücut geliştirmede boy dezavantaj bence değil evet ilk başlarda dediğin gibi hacım almak zordur uzun adeleyi doldurmak kısadan çok daha zordur ama vücut oturduktan sonra uzun adaleli kaslar bence çok iyi gözüküyor.benım kafama takılan şu ben şimdi 85 kg 90 falan olmak istiyorum ama bir yandanda karın kasları(6pack)istiyorum bu benım kafamı karıştırıyo kilo alınca azda olsa yağlanmada olcak ve karın kaslarını kapatıcak benım düşünüş tarzım 5 ay içinde iyi bir hacım yapmak karın kaslarını ihmal etmemek ve kilo almak karın kasları biraz kaybolucak ama sonra cardio ile definasyon dönemıne girip o altta zırh gibi olan karın kaslarını yağları yakıp ortaya çıkarmak sencede mantıklımı ?

5. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    benım boy 1.90 bıcepste olcu almak gercekten kısa boylulara gore daha zor yanı baya fark ediyor. Onun dışında hakikaten bende cok spora yatkın bır vucut gordum. Yazdıklarını okumadan dırek vucuda baktıgımda 25 yaslarında 6-7 aylık bı vucut zannettım ama 17 yasındaymıssın ve 6 ay yapıp 1.5 sene ara vermıssın yanı vucut genel olarak iyi. Dediğin gibi alt yapı belli oluyor başarılar...

skilful bunu beğendi.
  6. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    skilful temelin baya iyi diyebilirim..Zorlu yolda başarılar

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Mantıklı bencede.. Zaten suan yag oranın ıyı duruyor.. Kısı hacım seklınde gecırırsın mayıs veya hazıran gıbı bıraz cardıo defınasyon agırlıklı programlarla ısı bıtırırsın.. Temmuz agustosta baya bır fark olur bu seneye gore..

Ama senınde dedıgın gıbı hacım yapıcam dıye ısın ucunu kacıranlardan olma.. Bu sıtede beslenme konusunda da hersey mevcut.. Guzel bır program ayarla kendıne, geregınden cok fazlasını yemezsen yag oranında cok yukarılara fırlamaz..

8. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    ölcülerin ne

suanda zayıf gözküyosun 1 96 boya göre

96-100 kg sana cuk diye oturur hacimin güzel olur böyle zayıfsın biraz hacim ile güzel olur

bu arada boy ve kemik uzunlugu dezavantajdır !! kısa boylu kısa kemikli kişiler daha cabuk adale alırlar daha hacimli gözükürler boylu olan birisinin hacim yapması icin kısa olandan daha fazla caba harcıyor ama yapıncada yakışıyor dikkat cekiyor

9. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    skilful boy dezavantaj ama sabredip kütle sahibi olduğumuzda kısalardan avantajlı duruma geçtiğimizi düşünüyorum;)

bicepslerin sanki biraz daha az gelişmiş gibi bendede olmuştu bi ara o problem zamanla aştım extra bi varyasyon uygulamadan sendede öyle olucagını tahmin ediyorum,diğer bölgelerinde şu an kötü olmadığı kanaatindeyim zaman geçtikce daha iyi olduğunu görürüz umarım thums:

skilful bunu beğendi.
  10. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    evet umurunda dediği gibi uzunlarda bicepslerde ölçü almak zordur.ama şuan daha iyi resımlerdekine göre.bu arada her bölgeyi haftada bir kere bicepsi 2 kere yapıyorum.ağırlık verdim yanı o bölgeye özellikle benım tricepsim iyi olduğundan biceps dahada küçük gözüküyor.

11. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    3-4 gün sonra 2. ayıma giricem ve o zaman yazıcam ölçülerimi.1.ayımın ölçülerimi yazarsam olmaz çünkü bu resımler 1. ayı bitirip 2. aya gelmeye yarılarken çekildi.valla benım hedefım ilk önce 2-3 ayda 90 kg olmak olabıldığınce yağsız bir şekilde.sonrasına bakıcam 95 olup olmama duruma göre karar vereceğim.

12. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Hacime ihtiyacın var skillfull biliyorsun : ))

13. precorefx

precorefx Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Skilful, gayet iyi bir başlangıç bence. Bacak çalışıyor musun? Bacak çalışmanın testo seviyesine ve genel olarak tüm vücuda faydası olduğunu hatırlatıyorum.

Başarılar..

14. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    evet biliyorum sırf onun için bacağa özel bir gün ayırıyorumthums:

15. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    bence tekrar sayısını arttır cok belli az tekrar yaptıgın parcalı kas hıc yok. ayrıca amino asitle protein kullanman gereklı yoksa fazla bi ilerleme kaydedemiyeceksin bir yerden sonra o da sana bıkkınlık verır ve gene 1 bucuk sene ara verırsın.

16. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    stonebabybody birincisi ben bıkkınlıktan ara vermedım yazıda okudugun gibi uzun süre tatilde olduğumdan ara verdım body yapmadığım hergün salona içim içimi yedı bu sporu yapmak için.
    sen çok tekrar çalış diyorsun ama ben o dediğini (definasyon)ilerki aylarda yapıcam benım kütle kazanmam lazım ve kütle için önerilen sistem az tekrar çok ağırlık.öncedende konuşmuştuk senle bu noktada senle çelişiyoruz:)

17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bacaga ayrı bır gune ayırmak bacagı daha ıyı ve daha cok gelıstırdıgın anlamına gelmez. Programın nasıl bılmıyorum ama bacagı yalnız bırakma.

18. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    süper bu vucudu 6 ayda mı yaptın?

19. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    hayır reckless bu vücut sadece 1 aylık;)ama sanmakı bu kadar gelişim 1 ayda oldu hayır önceden 1,5 sene önce 6 aylık bir body geçmişliğim vardı.

20. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    bende yazlıga gittim 4 ay once ve inan 2 bucuk ay calıstım gıttım dambıl aldım agırlık takılanlarından 1 tane sehba ve durmadım calıstım 2 gunde 1 yuzdum uzun mesafe 3 gunde 1 kostum sahılde millet deli dedi ama:) olsun gerilemdi vucudum sadece triceps im biraz geriledi. Hem o kolundaki yanma hissi olmadan gelısmez herkez ole dıyor az yap cok bas yok ole bi mantık. 12 den assagı sete set demem ben. acı degil yanma hissinden cıldırman lasım. acı degil tekrarlıyorm. son setin son kaldırısında artık gucununde bıtmıs olması gerekıyor oyle bir agırlık kullanmalısın.

Sayfayı Paylaş