Sizce???

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gurgula tarafından 24 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gurgula

gurgula Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar küçük bir ilçede yetersiz sayılabilecek bir salonda çalışıyorum.bisiklet yok yürüyüş bandı yok koşu bandı yok yok oğlu yok.ancak şampiyon iki kişi salonu gördü ehh işte yinede bişeyler yapılır dedi.hoca yetersiz.araştırıyorum bakıyorum acaip çalışma yöntemleri çalışma programları beslenme programları var.hocalar kişiye uygun programlar yazıyorlar gelişmeyen bölgeye özel programlar hazırlanıyor.sizce program yazmak o programa uygun çalışmak sağlam bir hoca ile çalışmak iyi bir salonda çalışmak sıkı bir vücut yapmak yada sonuca erken ulaşmak için ne kadar gerekli.çalışma programları vücut geliştirme sporunun neresinde?dertleşiyoz işte bu ne demek demeyin.yazıverin...

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    başlangıç döneminde çok ta ahım şahım salon ya da hoca şart değil diye düşünüyorum. tabi yine de bilen birinin olması ya da bu işe başlayan kişinin egzersizler konusunda bilgisi olması gerekir.

ama zamanla salonlar yetersiz olabiliyor. başlangıçta salonda bir eğik, birde normal bench sehpası ve serbest ağılıkların olması yeterli. ilerledikçe daha komplike egzersizler ve bu egzersizlerin yapılmasını sağlayacak makinalar gerekli. youtube da proların egzersizlerini izliyorum. bazı makinalar var ki direkt o bölgeyi izole edip çalıştırıyor. mesela özel lut makinaları var ve mükemmel kanat çalıştırıyorlar....

programlara gelince de kişi bu işte ilerledikçe tecrübe ve deneme yanılma yöntemiyle ve araştırarak uygun programlar elde edebilir kanısındayım...

3. gurgula

gurgula Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    söylediklerin ışığında yapılabilecek olanın en iyisini yapmaya çalışıyorum doğru yolda olduğuma inanmaya başladım :D

Sayfayı Paylaş