Sizce Yeterli midir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SametAras tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SametAras

SametAras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yer:
    Bursa
    Merhabalar,

Yaklaşık 2 haftadır evde çalışıyorum. Yarım ve beş litrelik pet şişeleri kullanıyorum. Yaklaşık bir ay sonra body salonuna yazılacağım. Bu süre zarfında evde kendimi alıştırmak istiyorum. Buraya beslenme ve çalışma programımı yazacağım. Son olarak elimde maddi güç az ve imkanlarım kısıtlı, lütfen yardımlarınızda bunu göz önünde bulundurun.

Beslenme

9:00 (Kahvaltı)

• 1 tane tastamam yumurta
    • 2 dilim ekmek (odun ekmeği, esmer her dilimde tereyağı olur ve ilk dilimde salça sürerim)
    • 3-5 zeytin (siyah, yeşil)
    • 3-4 dilim beyaz peynir
    • Biraz lor peyniri
    • Bazen domates, biber vesaire

11:30 (ara öğün)

• Bir kase yulaf ezmesi, süt, bal, kuru üzüm, kayısı tüketiyorum. Bunu kahvaltıda hazırlayıp, buzdolabına koyuyorum.

13:30 - 2:00 (öğle yemeği)

• Haftada bir tavuk, kırmızı et, balık tüketiyorum. Ama genellikle nohut, fasulye, dolma, bezelye, pilav, makarna oluyor.

16:00 - 16:30 (antrenman öncesi)

• Elma, muz, ceviz, kuru üzüm tükeniyorum.

18:00 (antrenman öncesi)

• Eğer siyah üzüm varsa tüketiyorum. Eğer etli bir yemek varsa sadece etlerinden tüketiyorum.

19:00 19:30 (akşam yemeği)

• Genelde öğledeki yemekler oluyor. İlaveten çorba ve salata tüketiyorum.

20:00 - 21:00 (ara öğün)

• Genelde mevsim meyvelerini tüketiyorum. Bazende bir bardak süt içiyorum.

Antrenman

Antrenman öncesi 10 - 15 dakika kadar ısınma yapıyorum (yapılış şekli). Sonra sırasıyla:

1-) Yarım litrelik pet şişe ile (3x15):

2-) Yarım litrelik pet şişe ile (3x15):

3-) Yarım litrelik pet şişe ile (3x15):

4-) ve 5-) Düz ve tersten (sadece 3. hareketi) 5 litrelik pet şişe ile(3x10):

6-) Koltuk yardımıyla (benim yaptığım tam tersi, ayaklar yukarıda)(3x15):

7-) Yarım litrelik pet şişe ile(3x15):

:cool: Evde şınav çekerek göğüs kaslarını geliştirmek ( resimli anlatımlı ) buradaki her şınav hareketinden 5-9 arası çekiyorum.

9-) 30-40 tanede mekik çekiyorum:

Hertürlü yardımınızı (tavsiye, eleştiri vesaire) bekliyorum.

Saygılarımla;
    Samet ARAS.

2. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence sabah yediğin yumurta sayısını arttırmanda fayda olur. 2 ay geçtiyse eğer, yumurtayı 2 yada 3'e çıkar. Eğer tavuk, kırmızı et ve balığı haftada birer kez tüketiyorsan, diğer günler içinde öğünlerine yeşil mercimeği de ekle, protein bakımından zengindir. Makarnayı da her gün ek besin olarak tüketebilirsin, pek bir masrafı olmaz. Makarnanın yanına
    Akşam yemeğinde çorbayı yemekten sonra iç derim, çünkü önce çorba içersen, erken doygunluk hissine girersin.
    Antremanı, diğer arkadaşların da dediği gibi haftada 4-5 gün yap. 2 aydır yapıyorsan da artık bence ağırlıkları arttır :) 5 kilo tamam da o yarım litrelik şişelerden bence kurtul :D
    Hadi kolay gelsin

3. SametAras

SametAras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yer:
    Bursa
    Yumurtaya alerjim var. Bu durumda nasıl tüketebilirim? Ayrıca antrenmanı her gün yapıyorum.

Boy: 1.80
    Kilo: 57

4. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yumurtaya alerjin varsa peynir altı suyu dediğimiz doğal kaynaklardan tüket. bolca lor peyniri ye. eğer daha detaylı bilgi almak istersen siteyi biraz araştır derim, bu konuyla ilgili açıklamalar, tartışmalar, makaleler var.

5. SametAras

SametAras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yer:
    Bursa

Teşekkür ederim. Elimden geldiğinde lor peyniri tüketmeye çalışıyorum. Bu arada antrenman programı yeterli midir?

6. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    antreman iyi, ama dediğim gibi yarım litreliklerden kurtulmaya çalış bence. dumbell curl için beş kilo şimdilik yeterli ama diğerlerinin ağırlığını şimdilik 3 kiloya filan çıkarmaya çalış. Mesela ben letaral'i 3'er kiloluk dumbell'ler ile yapıyorum, fazlasını denemedim :) bir de hergün çalışıp kendini yıpratma, haftada 4-5 gün yeterli

SametAras bunu beğendi.
  7. SametAras

SametAras Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yer:
    Bursa
    Esasen abimin askerden gelmesini bekliyorum. Body salonuna beraber gideceğiz. Bende abim gelene kadar evde alıştırma niyetine yapıyorum. Bu arada antrenman programını değiştirdim, forumda FleXor hocanın verdiği gibi uyguluyorum. Ama sırt programını uygulayamıyorum, dolayısıyla onun yerine buradaki programı dahil ettim. Son olarak bu spora başlayalı 1 ay oldu, 1.5 litrelik pet şişeler ile devam ediyorum :).

Sayfayı Paylaş