Sizce shaker mı ? Arginine mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Wittman tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Wittman

Wittman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evet supplementler.com'da gördüm 2 tane var ama hangisini alsam karar veremedim ? Sizce hangisi daha işe yarar bonuslar satıyor ? Arginine mi ? shaker mı ?

Arginine nedir onu bilmiyorum birazda bu yüzden soruyorum ?

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Shaker zaten bir supplement değil ingilizce de çalkalama kökünden gelen çalkalayıcı yada karıştırıcı. 700 ml kadar su alır.

Arginine ise bir tür amino asittir. Recovery için kullanılır genelde sabah veya akşam yatmadan önce alınır.

Sana bonus olarak vereceleri ürün en fazla 1 2 kullanımlıktır alarak deneye bilirsin memnun kalırsan kutu ile alırsın.

Ama tek arginine yerine AOL şeklinde daha komplex bir ürün kullanman daha faydalı ben bu şekilde kullanıyorum.

Wittman ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. Wittman

Wittman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Recovery ne oluyor ?

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Oda sıradan bir terim aslında ingilizcede kurtarma yada iyileşme gibi anlamları vardır.

Bak şimdi sana en baştan anlatayım kafana da yerleşsin hemde.

Şimdi sen antrenmana gelip çalışıyorsun değil mi? Antrenmandan çıktıktan sonra vücutta kaslar çalışmış yorulmuş zedelenmiş ve genelde yıkılmaya başlamış olur.

Vücut bu kas yıkımını algılar ve bir an önce kasları tamir etmek ister ve buna başlar.

Bu şekilde kas yapımı olur her antrenmandan sonra yıpranan kaslar dinlenirken gelişirler.

Aslında baktığında dinlenmek gelişmek için temel mantıktır hiç dinlenmezsen hiç gelişemediğin gibi eldeki kaslardan da olursun.

Dinlenirken kullanılan ürünler vardır vücudun kendini çabuk toplarlaması için bu ürünlere genelde recovery ürünleri deniliyor.

Başlıca bir kaçı
    Glutamin
    Arginine
    ZMA

bu ürünler genelde kurtarma amaçlı ürünlerdir.

Sayfayı Paylaş