Sizce Programımı hafifleştirmelimiyim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve fostpake tarafından 8 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler ben de sizlere bişi sormak istiyorum ! .. daha bu ayın başında başladım vücut geliştirmeye(sadece evde) , fakat öncesinde neredeyse her gün 25şınav ve 50mekik şeklinde günlük sadece 1er kez ufak bi çalışma yapıodum , şimdi ise dumbell aldım ve elimde bir halı var(11.4kg) bağlı bi şekilde olduğu için barbell şeklnde çalışabilceğimi düşündüm ve çalışıorum da , forumda falan baya dolaştım programların çoğunda ya da yeni başlayanlara tavsiyelerde haftalık 3ya da 4 gün ideal görünüo.
    Kilo: 59
    Boy:1.72
    aşağıdaki programı verilen tavsiyelerden ve bazılarını da kendim başka programlardan ekleyerek kendime bir program oluşturdum haftada 5gün çalışmış oluyorum ama günlük çalışırken beni fazla kasmıyo , çalışma sonrasnda aşırı bi yorgunluk da hissetmiyorum , Ben size şunu sormak istiyorum ,Sizce bu programı hafifletmelimiyim ya da tavsiyeleriniz nelerdir , cevaplarınızı bekliyorum..
    Pazartesi Göğüs-kol-Bilek(1x20şer)
    Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Bench Press (Close)
    Dumbbell Pullover
    Dumbbell Curls
    Hammer Curls
    Dumbbell Preacher Curls
    Bench press with Halı(yatarak) :D + Şınav
    iç ve dış olmak üzere 5tane bilek egzersizi(dumbella)
    Salı Omuz-****ol(1x20)
    Neck Dumbell Press
    Latarel
    Arnold Press
    Dumbbell Lateral Raises
    Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French
    Dumbbell One Kickbacks
    DUMBBELL ALTERNATIVE FRONT RAISE
    + bunlara benzer 2egzersiz
    Ayakta ve yatarak olmak üzere halıyla 2egzersiz..
    +Neredeyse bitişik ellerle şınav..
    Çarşamba Off
    Perşembe BACAK(1x20)
    1- Dumbell squats (Genel)
    2- Dumbell sumo deadlliftf (İç)
    3 Dumbell lunges (Ön)
    4- Stiff Legged deadlifts (Arka)4- Stiff Legged deadlifts (Arka)
    5- Calf (Bilek)
    Ayakta durarak halı ve ayaklarla halı kaldırma
    Cuma BEL-Mide(1x20)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Cumartesi Sırt-Kanat(2x20)
    ONE-ARM DUMBBELL ROWS
    Stiff-Legged Deadlift w/ Dumbbell
    T-Bar Rows(halı ile :D)
    [​IMG] [​IMG]
    NOT: KUSURA BAKMAYIN ADLARINI BULAMADIKLARIMIN RESİMLERİNİ KOYDUM :eek:

2. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    NOT : Bu arada dumbelllar 3er kg'lık

3. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yokmu bir cvp verebilecek , öneri yapabilicek biri ? :S

4. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmenden de biraz bahsedebilirmisin ?

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bence göğüs hareketi olarak uyguladığın "dumbell pullower" i programdan çıkarmalısın... ileriki dönemlerde uygulayabileceğin bir hareket, başlangıçta gerek yok...

2. gün yani salı günü programının alt kısmındaki kahverengi yazı ile yazdıklarını da BENCE fazladan yapıyorsun...

cumartesi günkü programında fotosunu koyduğun son hareket "dumbell upright row" en çok trapezleri çalıştıran bir omuz hareketidir.

iyi çalışmalar...

Son düzenleme: 14 Mart 2009
  6. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şöyle diyim , sabah 2yumurta ve yanında bazen süt + bal /pekmez/reçel tarzı bişi..
    Okulda öğle vakitlerinde 1porsiyon tavuk döner , bazen 1saat sonra 1porsiyon daha ..

İkindi vakitlerinde eve gelince ev yemeklerinden + yoğurt yada meyve suyu..
    2saat sonra falan antreman daha sonra ise tekrar ikindide oldugu gibi şeyler..
    sonrasında yatarken(bazen) ise kahvaltılık şeyler yiyorum..

aycan1903 - teşekkürler.

Son düzenleme: 14 Mart 2009
  7. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eleştirilerinizi (iyi/kötü) bekliyorum beyler/abiler , eğer yanlışsa boşa çalışmış olmak istemiyorum ya da daha iisi için neler yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum
    teşekkürler ;)

8. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle siteye hoş geldin.yaşın ufak ve bir hayli heveslisin. öncelikle bu siteyi erken keşfetmen senin için bir şans herşey senin elinde yaşınında verdiği avantajla birçok şeyi yavaş yavaş okudukça öğreneceksin. bende spora herkez gibi evde dumbbell alarak başlamışdım. 1 ay gittim salona bırakdım. sonra yine evde seyrek işde kendimce hareketler yapardım. ama öyle olmuyor salon ile ev aynı değil. bak evde yapılabilen (aletsiz) yanlara eğilme hareketini bile salonda yapmak çok başka. burda şevkini kırmak değil amacım benimde başımdan geçenleri söylüyorum. kesinlikle evde zor. ama sen dersenki evde başlıyim daha sonra salona geçerim ben zamanını boşuna harcama derim. çünkü 2 dumbbell ve halıyla yapılacak şey değil body sporu. senin şu anki durumunu çok iyi anlıyorum ama sonra sende bu dediklerimi hatırlayacaksın ilerde bir zamanda.

programına gelecek olursak, öncelikle 1*20 bu senin gibi hacime ihtiyacı olan biri 20 tekrar tek set harekete giremez. senin yapman gereken 3 setten düşük tekrarlar ama yeni olduğun içinde kasları çalıştırman ( hamlığı atman lazım) bunun için flexor un yeni başlayanlar için evde çalışma programını uygulamanı öneririm.
    omuz günü uygulamış olduğun arnold press sana göre değil bir kere onu programdan çıkart boşuna yorma kendini.
    kickbaks hareketide kimdi bilmiyorum flexorun bir yazısıydı herhalde özür dilerim şimdi aklıma gelmiyor. okuduğum yazıda kickbaks hareketi detay hareketidir. biz bile daha yeni geçiyoruz. önce tricepsde kütle yapman lazımki daha sonra inceden vurasın.
    özet olarak bu program sizi daha çok zayıflatır. yapmanız gereken evde çalışıacaksanız buyrun flexorun dumbbell programı ev için:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html kolay gelsin.

fostpake bunu beğendi.
  10. fostpake

fostpake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jarhead abi (büyük iht. büyüksünüzdür benden:) ) önerilerin için çok teşekkür ediyorum , salonun çok gerekli oldugunu az çok biliyorum fakat onu Allahın izniyle üni. gidebilirsem üni. zamanlarında düşünüyorum şu anda okul derdi var malesef :) belki doğrudur dediğin boşa zaman harcamamalıyım salona gidemiceksem ama bu spor un beni geliştirmesinden önce beni gerçekten rahatlatıyo ve az çok geliştirdiğini görmek de iyi ruh hali sağlıyo ayrıca gerek forumda olsun gerek başka yerde araştırmalarımda falan body sporu ve farklı birçok konuda bilgiler ediniyorum bu da kültürel yönden bi avantajdır bence.. Abi o zaman ben şöyle mi yapıyım , halıyı falan sallıyım sadece flexor abimizin dumbell programını 3erli setler halinde yapıyım , 2. bir sorum olucak şınav , mekik gibi egzersizler koymalımıyım araya?

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    zaten flexorun programını yapıyormuşsun ama flexorun kickback için sitede söylediği buydu.kickbacks hareketi eğer yarışmaya hazırlanmıyorsanız normal peryotun hareketi değildir kickbacks hareketi ayrıntılara hitap eder geneli olmayan adelenin ayrıntısı olmayacağı için geçersizdir. şimdi nasıl oluyorda programa dahil oluyor hemde daha yeni biri için. arnold press i de arnold un omuzu göğüsden ayırmak için kullandığı ve kendi ismini verdiği bir hareket olarak biliyoruz kesinlikle başlama aşamasındaki biri için değil bu 2 hareket ben böyle biliyorum ve öğrendiğim kişi flexor hocada programa dahil ediyor bilmiyorum artık.

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konuyu açan üyenin ricası üzerine konu kilitlenmiştir..

saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş