Sizce ne zaman spora başlamalıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Neymar tarafından 26 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Neymar

Neymar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba...

yasım 22 boyum 180-185 arası kilom 123.6 ydı bugun diete başlangıcımın 1. ayı ve 5.1 kilo verdim bunda hiç spor desteği yok sadece yatmak var diyebilirim yememe dikkat ediyorum herşeyi yiyorum(hatta kfc,goralı gibi kaçamaklarımda cok oldu bunlarolmasa en az 6 kilo veya fazlasını verirdim ama verdiğim kilonun ideal oldugunu düşünüyorum) günde en az 2 litre su içiyorum ve uyku düzenime dikkat ediyorum fakat kafamda birkaç soru var

ben vücudumu şekillendirmek istiyorum ama aşırı değil tadında... belirli bir kilodan sonrada fitness a baslamak istiyorum suan 118 kiloyum ve kafamda koydugum kilo 100 den sonra spora yağ yakıcılarla baslamak fakat bu baslangıc kilosu doğdu mudur ? bu kilodan sonra cardio ve hafif ağırlıklara baslamak istiyorum ve kilomu 75-80 arasında durdurmak istiyorum o kiloya geldiğimde hafifte olsa vücudumun sekillendiğini görmek istiyorum 100 den baslayıp o surece kadar vucudum sekıl alır yağları yakmıs olur muyum ? şimdiden spor yapmalısın dediğinizi duyar gibiyim ama sporla veremiyorum gibi bişey vücudumu tanıyorum vücüdum 2 litreden sonra su atmıyor ve bağırsak sistemim cok yavas... bu sekıl en ıdealı ve acıkcası cardioyu sevmıyorum ne kadar gec baslarsam o kadar ıyı ama sekıllenmesı adınada spora baslamalıyım ama suan ilk hedefim kilo vermek suanki düzenim cok güzel fakat şekillenmeye ne zaman baslatmalıyım vücüdumu ?

2. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    doktor tavsiyesi olmadan Yağ yakıcı kullanmanı tavsiye etmem . Karaciğerine zararı olabiliyor.
    Anladım şimdi başlamak istemiyorsun spora ama şimdi başlarsan emin ol daha sağlıklı kilo verirsin ve bidağa almassın.sadece diyet yaparak kilo verirsen diyeti bırakdığında direk o kiloları alıcağına eminim. umarım faydam olmuştur.

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Sağlıklı beslendikçe hayatınızı düzene soktukça düzelecektir inanın. Beslenme programı için bir diyetisyene başvurabilirsiniz... Sadece diyetle de olmuyor hayatta güzel olan her şeye ulaşırken zorluk var malesef, kardiyo şart çok yağlı olduğun için günde 1-2 saat öneririm. İlk başlarda yürüyüşle başlayabilirsin kalbin zorlanmasın diye 1-2 hafta içinde şiddeti artırırsın.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ne kadar erken başlarsan okadar çabuk yol alırsın

atalarımız boşuna dememiş
    erken kalkan yol alır

Sayfayı Paylaş