Sizce mantıklı olan ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cankx tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cankx

cankx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 4 aylık düzenli bir geçmişim var diyebilirim.
    Düzenliden kastım; kg * 4 karb -- kg * 2 protein -- yağı hesaplayamıyorum fakat hergün 50 gr fındık- sabah öğünlerine bir damla zeytin yağı o kadar - yumurtadan yulaftan vs geliyordur diye düşünüyorum. Kısacası bulktayım.

Bu esnada vücudum epey toparladı diyebilirim. Yalnız ben bu olaya başlarken yağsız bir vücuda sahip değildim. Biraz göbeğim, yanlarda yağlarım vardı.
    Sanırım bunun üstüne bulk döneme girince şuan hoş olmayan bir göbeğim oldu.
    Şuan belim 95 geliyor ve inanılmaz moralimi-motivasyonumu düşürüyor.

Şimdi biliyorum ki bu dönemde yağ yakamıyorum. Yeterli kasım olmadığı içinde definisyona girmek saçma olacaktır.
    Fakat benim derdim şu belimle.

Önümde iki seçenek görüyorum.

Birincisi Hergün yediğim iki muzu elmayı ya hiç yemeyeceğim ya bire indireceğim bunun yanında karın çalışmaya başlayacağım, tadımın tadımca diye bir ürünü vardı hergün onu yiyordum onu da keseceğim ve sıkı antrenmanlarla beli birazda olsa incelteceğim ( sadece düz bir karnım olsun yeter, yanlarda biraz toparlasın )
    Ama bu olay bunları yapınca mümkün mü yoksa definisyona girmeden göbeğim gitmez mi ?

İkinci seçeneğim ise; sağlam supplementleri alıp-kasları en üst düzeyde koruyarak yağ oranımı düşüreceğim, muhtemelen zayıf bir görünüm olacak sonra bulk döneme başlayacağım.

Sizce ne yapmalıyım, uzun süreden sonra bugün antrenman yapmak istemedim çünkü bu kararsızlık son uyguladığım programın yaramadığı düşüncesi biraz da moral bozukluğu beni bitirdi.
    Yorumlarınızı dört gözle beklemekteyim :D

2. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bence beslenmeni biraz daha düzenleyerek 3ay daha bulk git sonra denie ol 2ay takma kafaya göbeği :)

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yettiğini düşündüğünüz zaman bulku kesip sıkı bir cardio ve diyetle kilolarınızı kolaylıkla verebilirsiniz.forumda yeterince bilgi var bu konuyla ilgili.

4. wolkan_1905

wolkan_1905 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bende 7 aydır yapıyorum biraz göbekliyim fakat hiç kafama takmıyorum biliyorumki yazın sıkı bir diyet ve cardio ile definisyon dönemimi tamamlicam.Yani öğünlerini hiç kısıtlama abi devam et böyle.

5. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    durumu korumak için dediklerinin yanında 2 antrenmanda bir 12-15dk kardiyo yapabilirsin...

6. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Kas sisteminin yeterince gelişmediğini düşünüyorsan definasyona girmeme düşüncen iyi ama miğde çalış bence antremandan sonra 15-20 dk kadar bisiklet yap 1 ayda etkisini görüceksin tabi yağlı yiyecekler yememe şartıyla.

Sayfayı Paylaş