Sizce Kim Haklı ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve thebky tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Geçenlerde Trajikomik bi olay yaşadım.Sokakta arkadaşlarla eğleniyorduk sesli bir şekilde.Çok bağırmıyorduk ama gülüyorduk seslice.Sonra 20 metre ilerimizdeki evin balkonuna görünüm olarak 17 yaşlarında biri çıktı.Hayırmı ? dedi.Biz dört kişiydik.Ben hayır dedim.Oda, Bu saatte beni uyandırmaya hakkınız yok dedi.(saat 10 suları tahminimce).Bende sokak seninmi .İstediğimi yaparım dedim.Saat kaç hem bu saatte uyunurmu dedim.dur geliyimde gösteriyim dedi.İndi aşşa.17 sandığım kişinin 25 ten büyük olduğunu anladım yakından bakınca.Arkadaş ayırmaya çalışırken 1 yumruk salladı.....

Kavganın galibi benim.Sizi polise sölicem die tehtit ediyodu.Sizce kim haklı? polise sölemesi gerekn kim

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    "Kusura bakma rahatsız olmuşsun, daha sessiz oluruz" desen o da bir şey diyemezdi ve iş buralara gelmezdi. Ayrıca onun aşağı inmesi de ayrı bir hata olmuş, polise ulaşacaksa o an ulaşıp rahatsızlığını dile getirebilirdi. Sen gürültü yapıp üste çıkmaya çalıştığın için hatalısın, o ise böylesi bir olayı kavgayı çevirdiği için hatalı görünüyor. Ülkem insanı böyle durumlarda polise pek gitmez, gittiğinde ise başta yediği dayak belirleyici olur. Umarım açıklanabilinir kontrollü bir darba maruz kalmıştır. Bu arada senin gidip bu olayı polise şikayet etmen daha da bir pişkinlik olur. Sonuç olarak delikanlılığın efendilik olduğunu hatırlatıp biraz özeleştiri yapmanı tavsiye etmekten başka bir durum kalmıyor.

Freedommm bunu beğendi.
  3. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben başka bi zaman adamı bulup dövmeyi planlıyorum :D

4. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şiddete hayır diyorum ben de o zaman :D

Bence karşı taraf haklı; sabah erken bir saatte hem gürültü etmişsiniz hem de çok kibar davran(a)mamışsınız sanıyorum ki :)

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle karşı taraf haklı, sana düşen alttan alıp sorunu halletmekti ama olan olmuş.Umarım şikayetçi falan olup da uğraştırmaz...

6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bence İki tarafta suçlu olmakla beraber thebky bence sizin kabahatiniz daha büyük.
    Bu saatte uyunurmu ne demek.adam istediği saatte uyur yani değil mi?

SOLID bunu beğendi.
  7. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    adam istediği saatte uyur tabii ki de sabah olduğu için gürültüye tepki göstermiş olmasın sakın :D

8. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Birde şöyle düşün sen orda dayak yeseydin ne olurdu akıllanır mıydın polise gider miydin intikam almaya çalışır mıydın ben yaşıtlarımdan ne kadar güçlü olsamda olıyım kavga çıkdı mı hiçbirine yumruk atmadım bazen gözümün morardığı da oldu fakat atmadım hiçbir küslüğümde uzun sürmedi 1 gün bile sürmemiştir bırak adam yapacağını yapsaydı gücünü doğru işler kullanmalısın bence.Atıyorum adam body e kickbox a gidiyor önüne gelene dalıyor ne biçim iştir anlamadımki gücünü doğru şekilde kullanmakta bir yiğitliktir var mı sanki öyle bir babayiğit gücünüzü böyle kullanırsanız bir gün kendinizi mezarda bulursunuz kendinize fazla güvenmeyin gücünüzü ringte sergileyin insanında sabah sabah sinirleri atıyor uyanınca anlayışlı olsan iyiydi yada akşam 10 sularındaysa bilmiyorum artık ama adamın hakkını çiğnemişsiniz oda yanlış yapmış polise şikayet ederse onun haklı çıkma ihtimali yüksek dayağı o yemiş :)

9. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Kavganın galibi benim derken neyi kastettigine baglı. Ne ettin adama olay basit bir yumruk atmak ise, hic bir sey olmaz dert etme, olay savcılıga intikal etse bile.

10. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    qKn bir nokta bir virgül koy yahu.Yazını okurken nefesim kesildi :D

11. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    gkn ın tek söylediği kontrolsüz güç güç değildir :D
    anladığım kadarıyla tabii ;)

12. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Evet öfke başka bir insana çevirir kendini orda iş büyüseydi kendini kaybedip adamı bile öldürebilirdi :)

Öfke,kötülüklerin başıdır.Günücü doğru işler kullanmalısın tutup da sokakta orda burda istediğini dövmek için değil o güç sana bunları yap diye verilmemiştir.Ringte sergile gücünü madem o kadar güçlüsün.Kavganın galibi benim sözünden anladığım kadarıyla da saldırgan ve altta kalmak istemeyen bir yapın var thebky ordaki adam Bahadır Sarı gibi biri olsaydı eğer sen dayak yiyince nolcaktı merak ediyorum :) Bence büyütcek birşey yok bunda olmuş bitmiş olay polise de verir mi verir yapcak birşeyin yok ifadeni verir imzalarsın o kadar kim suçlu kim haklı ortaya çıkar

Setenay bunu beğendi.
  13. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sabah 10 deil akşam 10 :D Hayır adam balkona çıkıp düzgünce rahatsız olduğunu sölese bende özür dileyip giderdim.Çıkmış "Hayır mı La ?" diyo.Bu ne demek.Şer dedm bende

14. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hımm, uslubu hoş değilmiş gerçekten . . . üstelik sabah olsa hadi gene bir nebze neyse :D
    gene de keşke soğukkanlılığını koruyabilseydin; kötü olmuş tartışma !

Canını Sıkma ;)

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''Bende sokak seninmi .İstediğimi yaparım dedim.Saat kaç hem bu saatte uyunurmu dedim''

sen haksızsın bence. bazıları vardialı çalıştığı gibi kulak hassasiyeti rahatsızlığına sahiptir. özellikle yurtdışı gibi ülkelerde kişilerin fısıldayarak konuşması fillimlere bile konu olmuştur

Berkthagar, zigbog, rockybalboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Anlattigin sey abna biraz hayal urunu gibi geldi

17. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Olayın trajikomikliğini yaşının verdiği heyecana ve amatörlüğe bağlıyorum fakat aman dikkat ediyrum o pencereden uyaran arkadaş akranın olmayabilir +25 yaşlarda biri olabilirdi ve başın fena halde derde girebilirdi haksız olan sensin tabi birde bunu sorma gereğimi duyuyorsun kendinize yapılmasını istediğiniz bir şeyi başkasına yapmamalısınız hepimizin ailesi var kimse gecenin bir vakti hobaa çatla patla tarzı bir grubu haz etmez şahsen bana denk gelse durum tepkim daha farklı olurdu ;)

Tabi ki eğlenmek sizin hakkınız ama gidin evinizde bir ortamda mekanda eğlenin ulu orta kimseyi rahatsız etmeye hakkın yada haddin olamaz.

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Benım anlamadıgım 16 yasında bu cesaret nereden?..
    Kı avatardan ırı olmadıgında bellı..
    Sanıyorum o an arkadaslarından dolayı bır sey cereyan etmıs icinde..

Benım tavsıyem karısma boyle ıslere.. ;)

19. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    yaşımız küçük ama başım büyük abiler :D İrilikle alakası yok ya.

20. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Bencede sen haksızsın. Dayılanmak birşey değil. "kusura bakma bir daha olmaz" diyip geçmesini bilmek lazım. Sonuçta kişinin özgürlüğü bir başkasını rahatsız ettiği noktada zaten biter.

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş