Sizce Kilolu olup kas yapmak mı yoksa zayıflıyıp kasa başlamak mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Erzincanl1 tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Kilo : 100

Boy : 1.80

Benim özellikler bunlar veya genel olarakta söyliyebilirsiniz. Hem diğer arkadaşlarda öğrenirler ?

bench_O

2. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    80 kiloya in ilk önce.şuanda kas düşünmen çok saçma olur

zamanında bende 97 falandım 6 ayda 72 oldum

Erzincanl1 bunu beğendi.
  3. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle öncelikle zayıflamak.Kilo ver,yağ yakımına odaklan istediğin kiloya ulaştıktan sonra rutinini değiştirir kas gelişimi için bir idman programı belirlersin.

Erzincanl1 bunu beğendi.
  4. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    haftanın 3 günü body
    haftanın 2 günü cardio
    hafta içi 1 gün tatil
    haftasonu 1 gün tatil olacak şekilde çalışırsan hem yağlarını yakarsın hemde vücudun toplanır

Erzincanl1 bunu beğendi.
  5. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bisiklet,eliptik,koşu bandından başka bişey elleme salona gidersen.sabah koşuları yap + diyet diyet diyet

1.85 97 civarıydım 6 ayda salona gitmeden 72 oldum.Hiç sarkma olmadı 6 ay sonunda salona gittim hoca bile şaşırmıştı nasıl sarkma olmadı diye

yellow_captain ve Erzincanl1 bunu beğendi.
  6. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Üste yağ varken,alttaki kasın gelişimini göremezsin.Üstelik düz mantık düşünürsek:Kas yapmak için beslenmen gerek,kilo alman ve bu kiloyu kas olarak alman gerek.Bu da fazladan enerji alman demek.Ee kilo vermek için de vücudun ihtiyacından daha az enerjili beslenmen gerek.O zaman hem kas hem kilo verimi diye birşey söz konusu olamaz.Bu soru düz mantığa göre biraz abes kaçar yani.Tabi alttaki kası büyütüp,sonra definasyona girmek te mümkün ama başta da söylediğim gibi alttaki kasın gelişimini yağdan ötürü göremezsin.Gelelim sorunun diğer bölümüne.Zayıflayıp kas yapmaktan kastın ne?Eğer ben spor yapmayayım diyet yapayım sonra spor yaparım diyorsan bu yanlış olur.Çünkü sporsuz verilen kilo daha çok kas içerir.Yani verdiğin kilo kastan gider.Bu da senin metobolizmanın yavaşlamasını sağlar.(Çünkü 24 saat enerji yakan bölgedir Kas.Kası kaybedersen metobolizma hızın düşer.)Ayrıca verdiğin kiloyu çabucak geri alırsın.Ve bu soruyu soranlar genelde şu mantıkla soruyor:Yağ kasa dönüşür mü?Fizyolojik olarak bu imkansız.Eğer kilolu biriysen senin yapman gereken en doğru hareket:Fitness+sağlıklı beslenme(Diyet demiyorum.Protein ağırlıklı yağsız beslenme.)Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyorki en sağlıklı kilo verimi protein ağırlıklı bir beslenme programıyla birlikte kasları korumaya,güçlendirmeye ve hafif hacimlendirmeye dayalı ağırlık idmanıyla desteklenince oluyor.Böyle verilen kilo daha çok yağ ve su içeriyor.Bu da sizin verdiğiniz kilonun gerçek kilo olması bir başka deyişle verdiğiniz kilonun geri alınmaması demektir.Ayrıca Fitness yaptığınızdan zayıfladıktan sonra,sarkmalar minimum olur ve alttaki kas ufaktan şekil aldığından vücudunuz şekilli ve fit duruma gelir.

Erzincanl1 bunu beğendi.
  7. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam bana koşu yaptırıyor 10 dk, sonra ağırlık fln yapıyorum her aletten nerdese.. 2 setten 30 yapıyorum. 15-20 kilo çalışıyorum.300 mekik çekiyorum bazen 200.. öyle sizce devam mı bu prog ? pazar hariç hergün BODY gidiyorum.

8. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam takdir ettim 6 ayda 25 kilo vermişsin hemde salona ihtiyaç duymadan benim kilo sorunum yok ama olanlar tarafından bence örnek alınmalısın başarılarının devamını dilerim.

Ayrıca konuya gelmek gerekirse bence kardiyo + çok yüklenmeden ağırlık antremanı + düzgün beslenme sorunu çözecektir diye umuyorum.

Scott Adkins ve Erzincanl1 bunu beğendi.
  9. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Doğru anladım mı bilmiyorum,sonuçta hoca değilim ama sana şöyle 1-2 şey söylüyeyim tabi yanlış anlamadıysam dediklerini."her aletten nerdeyse" demişsin.Bir kere bu demektirki her kas grubunu farklı günlerde çalıştırmıyor bütün kas gruplarını hergün çalıştırıyorsun,o zaman haftanın 6 günü gitmek yarar değil zarar.Bir kas grubunu ard arda 2 gün çalıştırmak gelişim açısından iyi birşey değil.Söylediğine göre cardio egzersizin de yok sadece koşu ve mekik.Buna twist,yana eğmeyi de ekleyebilirsin.Koşudan sonra.Ayrıca bildiğim kadarıyla 30 tekrar çok fazla 20 yi geçilmemesi gerekiyor.Ben Fitness yaptığım dönemlerde 20 yi geçmezdim.Ve 2 set yerine onu 3 veya 4 yap.Ayrıca mekik dediğin hareket tüm karın kasını çalıştıran bir hareket değil.Onun yerine alt ve üst karın egzersizleri yapmanı tavsiye ederim.Ayrıca mekiği koşudan sonraya koy.Vücut yağ yakmaya başlaması için zamana ihtiyaç duyar.Sen cardioyu 2 ye bölersen olmaz.10 dk koştun yağ flan yanmadı devamında cardioya devam etmelisinki yağ yakımı başlasın.Bunlar benim şahsi fikirlerim.

Erzincanl1 bunu beğendi.
  10. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler yardımlarınız için dediklerinizi harfi harfine yapıcam

11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sadece koşarak bisiklete binerek eliptik yaparak bir yere varılmaz bana kalırsa. çok ağır olmasa da kısmen ağırlık çalışması gerekir hatta kardiyo çalışmasını ağırlık çalıştıktan sonra yapması çok daha faydalı olacaktır. koşu bandında da HIIT yapman gerekli yani 2 dk koşu 1 dk yürüyüş 2 dk koşu 1 dk yürüyüş vb şekilde 15-30 dk arası bir koşu programı izlemen gerekir eğer öncelikli amacın yağ vermekse. ama dediğim gibi kısmen de olsa ağırlık çalışman lazım, en azından büyük kas gruplarını (göğüs, omuz, sırt, bacak) 2 hareketle 3 er setten çalıştırsan o bile faydalı olur.

Erzincanl1 bunu beğendi.
  12. Erzincanl1

Erzincanl1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zaten şuan r10 ilk dediğin gibi 2dk koşu 1 yürüyüş yapıyorum bantda. sonra bikaç bişi dha var kardiyo sonrada 15-20 kilo ile ağırlık yapıyorum en sonada dumbell'da bi kaç hareketle bitiriyorum.

13. asqk

asqk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kusura bakmayın patlak vermiş gibi oldum ama bende bşrşey soracam şuan duzeldinniz mş ilk kilo verip mş vücut geliştirme yaptınız direkmi

14. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    önce kilonu düşürmelisin en azından 90 a hedefle daha sonra hafif antrenman da çalısarak daha rahat kilo verirsin,

asqk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş