Sizce Kilo Almak İçin Karbonhidrat mı Protein mi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve DarkStrange tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DarkStrange

DarkStrange Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar. kilonun düzenli ve yağ olmadan dağılımını sağlamak için, spor ile birlikte hangisi iyi gider?
    1.74 boy 58 kilo.
    2sinide karıştır vs demeyin çünkü okadar bütçe yok. birtanesini alacağım.
    protein daha çok zayıflatır ve kas yapar diye duymuştum. kilo almadan kas yapılmaz diye birşey de duydum. öncelikle bunlar ne kadar doğru?.

2,3 ay bütün günüm boş. bu süreçte 10 kiloya yakın almalıyım diye düşünüyorum ve bunun 1 ayını karbonhidrat kullanarak geçirmeye karar verdim.
    Hardline Progainer a karar verdim. malum optimumdan daha düşük değerleri. 1200 kalori yerine 960 kalori ile aldığım kiloyu hem yakması kolay olur hemde toz bittiğinde kilo düşüşüde az olur diye düşünüyorum.

kısacası istediğim, enine doğru vücudu geliştirmek olucak. omuz kol göğüs kanat vs. güzel cevaplarınız için teşekkürler.
    edit: adminlerden rica, benzer konular var fakat farklı sorularım var.

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anladığım kadarıyla suplement olarak ikisinden birini tercih edeceksin. Böyle ise proteini öneririm. Karbonhidratı gündelik besinlerinden karşılayabilirsin. Fakat proteini karşılamak görece zordur. Ayrıca protein tozu kullanımı yabana atılmayacak miktarda hacim kazandırır.

3. DarkStrange

DarkStrange Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yorumun için. başka yardımcı olabilecek yokmu ? bu işe yıllarını vermiş hocalarımın yardımınıda bekliyorum.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    0 denecek karbonhidratlı protein tozu kullanmanı öneririm belki tam olarak sıfır karbolu protein tozu bulamazsın ama sıfıra yakaın vardır..onalrı alman gerekcek madem kiloyu sadece kas olarak almak istiyorusn kii bu çokta kesin birşey değildir yani yağsız şekilde sadece kas olarak kilo almak benimd eistediğim bir konu ama çok zor,ancak dediğim gibi karbonhidar değeri en az olan ve en az derece yağ içeren protein tozu kullanmanı öneririm kii bende burdan öğrendim bu şekild eolacağını.Aayrıca bir hoca bana protein tozu olarak D-Fine idman sonrası için ..yatmadan önce ise BCAA almamı önerdi..ancak hem maddi hemde birazcık korkudan dolayı kullanmaya başlayamadım bürtürlü.

ancak senin dediğin protein tozu zayıflatır olayı çok yanlış..çünkü birçok zayıf arkadaşıma bile hoca direk pretin tozu öneriyor.

eli,mden geldiği kadarıyla bilgilerimi aktarmaya çalıştım.

son olarak yıllarını vermiş kişilerden sadece cevap beklersen ;
    1-bilgisi olup ancak yıllarını vermemiş kişilere ayıp olur
    2-yıllarını vermiş kişileri beklersen heran o kişiler burda olmayacağından baya beklemen gerekir.

saygılar...

PrensDK bunu beğendi.
  5. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 55 kilo başladım, ilk 5 ayda 13 kilo aldım. Hiç gainer kullanmadım ve karbonhidrata da yüklenmedim. Yaptığım tek şey günlük kilomun 2-2.5 katı protein almaktı. Kilo olarak belli bir seviyeye geldikten sonra karbonhidrata yüklenmek daha mantıklı, misal artık kilo alamıyorum 72'de kaldım. Kışın karbonhidrata yükleneceğim. Tabi en iyisi, imkan varsa her ikisini beraber götürmek. Sana önerim benim yolumdan gitmen. Sıkı antreman yap ve günlük 116-145 gr protein tüket.

demircan256 bunu beğendi.
  6. DarkStrange

DarkStrange Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam sen galiba yanlış anladın, orada hocaların diye yazdım zaten. tabiki herkesin yorumu benim için önemli, siz protein öneriyorsunuz ve çoğu hocada 3,4 ay salona gitmeden protein kullanılmaz kilo kaybeder daha cok zayıflarsın diyorlar önerende zaten bu işi anlamıyordur diyorlar. karbonhidrat dedi bir hoca. gerçekten çok karışık bir durum.

@cengoo
    kilomun 2 2.5 katı protein i tozsuz mu önerdin? bunun için bütün yiyecek değerlerini bilmek vs gerekir. onuda ben ayarlayamam.

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    DarkStrange ; Kusura bakma o halde olabilir belki benm yanlış anladım.Protein tozu olayına gelirsek elbetteki 3-4 hatta bana kalırsa 5-6 aydan sonra kullanman en mantıklısı olacaktır.Zaten bahsettiğim arkadaşada biraz devam et sonra almaya başlarsın demişti.Kısaca şöyle diyeyim eğer ben protein tozu kulanmaya başlarsam karbonhidrat değeri minumum olan bir ürün kullanmak isterim nedeni ise ; ben kilo almak istiyoruım ama bu kiloyu kas olarak istiyorum ,karın bölgemde yağlanma v.s ne kadar en az seviyede olursa bana o kadar iyidir.

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Forumda bilgi kirliligi yaratan bir baslık olmus. Protein nedir, ne ise yarar, gunluk alım ne sıklıkta ve miktarda olmalı sorularının cevapları forumda mevcutken, hic birini okumadan balıklama boyle baslık acarsanız, bu baslıgı goren bir mod bunu kilitler.

9. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    İlkokul seviyesinde matematik bilgin varsa ayarlayabilirsin, niye ayarlayamayacaksın. Tozlu, tozsuz ona sen karar ver, toplam alman gereken miktarı yazdım ben.

Bir yumurta 6 gr protein
    Sadece Yumurta Beyazı 3 gr
    200 gr Tavuk Göğsü : 50 gr
    160 gr'lık Ton Balığı : 25 gr
    Bir bardak süt : 9 gr
    " ayran : 9 gr
    Peynir, kırmızı et..

Bunları tüketmeye çalış.

3-4 ay salona gitmeden protein tozu kullanma anlamında söylemiştir hocan, protein içeren hiçbir şey yeme anlamında değil. Eğer başlayalı 3 ay olmadıysa, doğru söylemişler, doğal besinlerle protein ihtiyacını karşılayabilirsin.

Sayfayı Paylaş