Sizce doğru mu ilerliyorum önerileriniz neler?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ŞaşıKedi tarafından 11 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Önce kendimi tanıtayım. 19 yaşındayım kilom 87 boyum 1.70 göbek,göğüs ve bel bölgesinde yağlanma olan biriyim. Spora daha önceden başlamıştım ama bir nedenden dolayı bırakıp geçen hafta yine başladım. Haftalık beslenme programım ise şöyle;

07.30 Kalkış
    10.40 Kahvaltı: Bir kase yulaf ezmesi + yağsız süt + 1 yemek kaşığı kırmızı meyveli müsli, 2 haşlanmış tam yumurta, 2 dilim kepek ekmeği, göz kararı lor peyniri.
    11.30 Ara Öğün: Orta boy bir meyve ve ya bir su bardağı az yağlı yoğurt.
    13.30 Öğle: 200 gr'dan daha az ızgara tavuk göğsü, bir küçük tabak tuzsuz bulgur pilavı, 1 su bardak az tuzlu ayran, 2 dilim kepek ekmeği.
    14.20 Ara Öğün: 50 gr form bisküvi
    19.30 Akşam: 200 gr'dan daga az ızgara tavuk göğsü, bir küçük tabak tuzsuz bulgur pilavı, 1 su bardak az tuzlu ayran, tuzsuz domates&salatalık limonlu salata var.
    Yatarken: Bir su bardağı az yağlı yoğurt.

Haftalık Antrenman Programım İse Şöyle;
    08.00 Bir büyük çay bardağı yeşil çay kahvaltı yapmadan 1.1-5 saatlik yürüyüş&koşu (açlık beni rahatsız etmiyor ayrıca bunu haftada 4 ve ya 5 gün yapmaya çalışıyorum.)
    09.40 Dönüş sonrası bir su bardağının çeyreği kadar üzüm suyu.
    Kahvaltı ve ara öğünden sonra: HIIT kardiyo 25 - 30 dk.
    Öğle ve ara öğünden sonra: Salona gitmediğim ve evde ağırlık aletlerim olmadığı için kendi vücut ağırlığım ile yerde ve ayakta karın,göğüs hareketleri vs. 25. 30 dk.

Kendime göre böyle bir program çıkardım ve aynen bu şekilde uymaya çalışıyorum. Ağırlık çalışmalarımın yeterli olmadığının farkındayım ama elimden gelen bir şey de yok şuan için. Protein tozu ve benzeri ürünleri şuan için kullanmıyorum. Hedef kilom 70 - 75 arası düz bir karına sahip olmak. Kilo verme ve yağ yakma konusunda acelem yok yavaş yavaş vermeyi planlıyorum ayrıca günlük almam gereken kalorinin 400 - 500 kalori kadar eksik almaya çalışıyorum ve bunu her ay dahada azaltmayı planlıyorum. Sizce böyle bir program ile hedeflediğim kiloya ve vücuda ulaşabilir miyim? Ulaşamazsam önerileriniz neler? Bu arada ağrılık aletlerim yok ama bir kol geliştirmek ve bel bölgesi için stepper ve kondisyon bisikleti var hangisini kullanmalıyım sizce?

Şimdiden teşekkürler...

2. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Çok vaktim olmadıgı için kısa kısa okudum dikkatimi çektiği için bende 170cm boyundayım 64 kg yim. Ilk söylemek istediğim kendine bir hedef koyma ve asla pes etme her zaman daha ilerisi olabileceğini düşün ćok güzel bu işin sabır işi olduğunun farkındasın diyetini tam inceleyemedim ama bakıcam akşam hafif tempo egzersizleri yapmaya başla koşma bisiklet imkanın varsa yüzme nefsinede hakim olduğunda hızla kilo verdiğini göreceksin. Su içmeyi ihmal etme ağırlık antremanı yapmayıda ihmal etme hepsi senin yararına sabah erken saatler ve akşam üzerleri aşırı tempo olmamak şartıyla koşabilirsin yürüye bilirsin hatta sabah koşu akşam bisiklet yapabilirsin. Vücut ağırlığınla olan egzersizlere başlayabilirsin ağırlık imkanın yoksa sana verilecek en güzel tavsiye pes etme sıkıldığını bunaldığını hissedersen bize ulaş. :) kolay gelsin
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2014 ---
    Ayda 2-3 kg vermek en rahatı ve sağlık lı olanıdır. Bu yüzden sağlıģına zarar vericek şeylerden uzak dur.

ŞaşıKedi bunu beğendi.
  3. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim zaten hızlı kilo vermeyi bende istemiyorum dediğim gibi bu konuda acele etmiyorum. Söylediklerini uygulamaya calıscam tekrar tesekkurler :)

4. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bu da bugün kü beslenme programım.

Ekli Dosyalar:

5. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arka arkaya mesaj yazdığımdan dolayı özür dilerim. 2 - 3 gündür göbeğimde ve göğüs bölgemde sertleşmeler var. Ben bunu yavaş yavaş sıkılaşıyorum diye yorumladım moral olsun diye. Sizcede tahminen öyle midir?

6. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Tabikii öyledir.

7. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam inşallah öyledir insana moral geliyo valla :)

8. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Kh'yi biraz azaltmalısın ..

9. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum onun çok olduğunun farkındayım ama yerine koyacak besin bulamadım.

Sayfayı Paylaş