Sizce doğru gidiyor muyum? 6 ayda 20 kilo verdim.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rango tarafından 25 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    merhaba arkadaşlar, geçen sene ani kilo alımı yaşadım, zaten 100'lerde gezen vücut birden 110 kiloya ulaşınca ve çevredekiler tarafından da kilo aldın sen tarzı yaklaşımlar çoğalınca eylül ayı gibi (ramazan bitimine doğruydu) kilo vermeye karar verirmiştim. benim boyum 188 olduğundan kilo fazla belli olmasa da hafif göbek ve göğüs vardı...

ben hiç diyet yapmadım, düzenli olarak beslenme vs. bu gibi şeylere başvurmadım (az az ye sık ye gibi) yeri gleiyor kahvaltı yapıyorum yeri geliyor cornflakes yiyorum, genelde 3 öğün yemeye çalışıyorum geç kalksam bile, bazen ara öğünde yaptığım oluyor ama genel anlamda düzensizim. neyse, yaptığım şey öncelikle gece yediğim aburcuburlardan vazgeçmekti, tabii yavaş yavaş bunu yaptım, ben fazla yemek yiyen biri değildim, günde 2 öğün yerdim ama abrcuburlar ve fastfoodlar bana kilo aldırdı, bu yüzden ilk önce bunları kestim. çok nadir yedim, çok az yedim... mesela koca tabak patates kızartması yerdim şimdi en fazla 10 tane yiyorum o da ayda 2-3 kez. ya da ayda bir kez burger gibi yerlerden bi kutu. yağ almamaya özen gösteriyorum, salatalara zeytinyağı kullanıyorum az miktarda.

aralığa doğru 97 kilolara düşmüştüm, tabii arada spor da yapıyordum koşu vs. mesela hala 3-4 gün art arda koşuyorum evde, yarım - bir saat arası. 30-40 tane şınav, göğüsler için de 50-100 arası bench press yapıyorum.

neyse, asıl kilo yakımım ocaktan sonra oldu ve şu an 90.9'ları görüyorum tartıda ve mutlu oluyorum. işin iyi yanı kiloyu verirken hiç zorlanmadım ve hiçbir şeyden eksik kalmadım, kebapta yedim, hamburgerde, pizzada, tatlıda, aburcuburda ama kalori hesabı yaparak. kendimce hesapladım, günlük 2250 civarı kalori yakıyorum, ve 1700ü geçmiyorum genelde, 550 kalori bana kar kalıyordu hep, arada koşarak da en az 500 kalori attığımı düşünürsek 1000 kalori gibi karım oluyor günlük, şu an hala bunları uyguluyorum ve kalori hesabı sayesinde kilo vermeye devam ediyorum.

şimdi vücudum güzelleşti, karın bölgem tamamen eriyince orası için de çalışmalar yapacağım ama karın kası nasıl çalıştırılır fikrim yok pek. (sanırım dizleri karna çekmek orayı çalıştırıyor deniyorum böyle motor gibi titriyorum yaparken hissediyorum acıyı, sanırım doğrusu o)

böyle işte arkadaşlar, 110 kilodan 91'e düştüm, sizce kısa süre mi? sağlıksız mı verdim? bilgilendirirseniz sevinirim.

millet nası verdin bu kadar? diye kapımda kuyruk oluşturacak neredeyse, vallahi ben bi şey yapmadım diyorum inanmıyorlar, özet geçersem tek yaptığım kalori hesabı ve aburcubur kesmek ya da çok nadir yemek.

Son düzenleme: 25 Şubat 2012
  2. west67

west67 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Zonguldak
    Evet kilo verince herkes bişe kullandın veya özel bişeler yaptını sanıyolar çünkü onlar spor ve diyet yapmadıklarında veya iradeleri zayıf olduğundan birşey elde edemiyolar.Bence sağlıksız vermemişsin sonuçta koşu vs. yapmışsınız biraz daha ağırlıklarada çalışırsanız daha sıkılaşır ve vucudun dahada güzelleşir.Fit olmak kadar güzel birşey yok :)

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    110 kilonun 6 ayda 20 kgs vermesi genel optimum şartlarda fazla mahsurlu yanı yok...ancak eğer bu 80 kgs den 60 kgs ye düşme olsaydı sorun olabilirdi...

örnek olarak bi sporcu arkadaşımız "105 kgs den" 67 kgs ye düştü...bayağı sorunlar mevcut...muhtemelen "glikojen depoları akümülasyonunda " ve " 0 2 "absorbsiyonunda sorunlar mevcut...((

biraz buralarda oyalanın..) 2-3 ay sonra devam..

4. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    bu konuyu açtığımda şubat ayıymış ve 90 kiloymuşum. bu kilodan sonra şekeri ve aburcubur hatta gazlı içecekleri vs. her şeyi hayatımdan çıkardım ve karbonhidratı da azalttım. iki ayda 10 kilo verdim sporla beraber. şu an 1 mayıs ve ben 80.7 kiloyum. boyum uzun oldugundan çok cılızım artık allahtan omuzlar geniş de kurtarıyorum. göbek bölgesi düzleşsin o yumuşaklık ve deri toplanması gitsin diye devam ediyorum ama daha çok kilo verirsem saçma bi görüntü oluşturacağım diye de korkuyorum.

Sayfayı Paylaş