Sizce bu yaptığım doğru mu ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve truecorrect tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. truecorrect

truecorrect Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba, yaşım 27.Boksa 1 yıldır hevesliyim kendi kendime yapmak istiyorum.İnternetten kroşe,aparkat,direk gibi yumruklar nasıl atılır öğrendim tabii ne kadar öğrendim bilinmez buna kendimin karar vermesi ne derece doğru? Eve kum torbası astım.Omuz'un çıkmaması için yavaşca bir çok tekrarla kroşe çalıştım.Yere paralel vücütla beraber dönerek.Ayaklar keza yumrukla doğru bir şekilde çıksın diye sol ayak önde sağ ayak geride ve yumrukla beraber çıkıyor direk atarken.Kuvvetimin gelişmesi için 3 yıldır evde fitness yapıyorum ön bilek,arka bile,triceps,biceps,omuz.Yaptığım antremanlar ise klasik bir sehbaya bırakıp kolları üste doğru ya da tam tersi şekilde bilek geliştirmek için,ve diğer hareketler...İnternetten bunlarıda saatlerce araştırdım izledim.Hız kazanmak için kum torbasının altına geçip direk yumruk hizama bakacak şekilde 1-2 sol sağ şeklinde yumruklar çalıştım yavaştan-hızlıya doğru.Antremanlar öncesi ısındım yeterince.Mekik,şınav zaten rutin oldu.Direk,Kroşe şeklinde seri yumruklara geçtim zamanla ardından yapabildiğim kadarıyla iskiv atmaya çalıştım.Bunlar esnasında ciddi bir sakatlanmam olmadı burkma,incinme oldu sadece.Gard konusunda çalışmalar yaptım.Belli aralıklı yerlerden ayaklarımın ritimli bir şekilde geçmesini sağladım denge için.Hız kazanmak için havaya doğru seri yumruklar çalıştım.Arkadaşlar size sorum şu bunları elbette bir amatör olarak bilmeyen olarak elimden geldiğince öğrenerek yapmaya çalıştım.Salonda hoca ile çalışan 1 yıllık boksör ile aramdaki fark dağlar kadar mıdır yani o benden çok daha ileride midir ? Bu arada bu antremanları düzenli olarak haftada 2-3 kere yaptım.

2. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    azim ve kararlılığın güzel kendine bir altyapı oluşturmuşsun ancak dövüş sporlarında senden daha professiyonallerden eğitim daha iyidir yanlışın varsa düzeltirler ayrıca salondaki adamdaha iyidir diye düşünüyorum çünkü gerrçek insanların karşısındada çalışıyorlar ayrıca kum torbasındaki kombineleri daha iyidir diyedüşünüyorum ama sende evde tek başına gelinebilecek seviyenin zirvesine gelmiş olabilirsin dahada sağlamlaşmak istiyorsan bi boks salonuna yazıl istersen aylarca teknikleri oturtma sıkıntısı yok zaten aşinasın hareketlere.. saygılar...

truecorrect bunu beğendi.
  3. truecorrect

truecorrect Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Başka fikri olan ?

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    İlk Türk kafes dövüşçüsü olarak anılan Murat Kazgan, nerden duyduğumu hatırlamamakla beraber bjj gibi prensiplerin videolarını izleyerek öğrendiğini ifade etmişti. Ki düşünün bu boks değil, bjj oldukça zor bir sisteme sahip. Ama tabi bu evde öğrenerek salonda çalışan bir arkadaşa eşit olunabileceği anlamına gelemez. En iyi ihtimalle, tekniklere tamamen hakim, sistemi bilen ancak pratikte eksiği olan biri oluverirsiniz ki bu da çoğu insan için yeterlidir. Amaz.n, eb.y gibi sitelerden eğitici dvd setleri almanızı öneririm, çok daha kapsamlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

truecorrect bunu beğendi.
  5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    okula git yumruğun tadını öğren

6. truecorrect

truecorrect Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    yumruğun biliyorum eldivenle atılan sarsan yumruklar yedim attım.Aramızda yapıyoruz ara sıra direk burna veya çene ucuna hedef almadan tabi ;)

Sayfayı Paylaş