Sizce Bu Supplementleri Kullanmalı mıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve caneksi tarafından 14 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. caneksi

caneksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle herkese merhaba ve iyi akşamlar. Forumda yeniyim ve sormak bilgilendirilmek istediğim bazı şeyler var.

Esas sorum şu olacak:

2 yıla yakın zamandır düzenli olarak vücut geliştirme yapıyorum. Aklıma takılan ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olan kişiler bulamadığımdan dolayı buraya başvurdum.

"Kullanmak istediğim bazı takviyeler var ama acaba kullanmalı mıyım ?"

İkinci olarak sizlere:

1)Yaptığım diyet programı

2)Yaptığım antrenman programı

3)Spor saatlerimi

4)Kullandığım kimyasal takviyeleri

5)Spordan önce ve sonra tüketmeye gayret gösterdiğim besinleri

6)Yaşımı-kilomu-boyu mu ve beden ölçülerimi

açıklamak istiyorum

Çok fazla detay vermeden ama yeterli derecede programlarım hakkında bilgi veremeye çalışacağım.

1)Beslenme şeklim

Sabah 07.30:

6 adet yumurta beyazı (haşlanmış veya tavada değişiklik gösterebiliyor)+1 dilim çavdar ekmeği ve 1 küçük bardak süt

Öğlen 12.40:

Çorba-Salata-Kırmızı veya Beyaz et yanında içecek olarak su tüketmeye gayret ediyorum

Öğleden sonra 16.00:

Ton balıklı yeşil salata

Akşam 19:00:

Yarım tabak bulgur pilavı yanına 250-500 gram arası haşlanmış tavuk yanına süt

19:40:

Kullandığım toz şeklindeki aminoasitten 1 ölçek

20:00:

Spora başlama saatim

22.30-23.00:

Antrenman bitiş-2 ölçek protein tozu

23.30-45:

3-6 adet arası yumurta beyazı

Haftada en az 5 gün spor salonuna gidiyorum ve saat çizelgem yukarıdaki belirttiğim gibidir

2) Yaptığım antrenman programı

1.gün: Göğüs-Biceps

2.Gün: Omuz-Triceps

3.Gün:Sırt-Bacak

Bu günlerde spor hocalarımın bana yazdığı antrenman çizelgesini takip ediyorum.

3)Beden ölçülerim:

Göğüs: 98 cm

Kol: 36 cm

Bel: 75 cm

Omuz genişliği: 52 cm

Boy: 170

Kilo: 63-65

Gelelim esas soruma...

Şuanda MuscleTech in Hardcore protein tozunu ve MUSCLETECH NİTRO AMİNO FX kullanıyorum. Kullanma şeklimi yukarıda belirttim.

Fakat kullanmak istediğim (çevremdeki kişilerin bana yararı olur dedikleri)
    BCAA-Glutamine-KREATİN

acaba bunları kullanmalı mıyım ? Kullanmasam bana faydası olur mu ? Kullanırsam bana ne gibi olumlu/olumsuz etkileri olur ?

Yaşım daha 17 olduğundan gelişme sürecimimin devam etmesinden dolayı bilgilenmek istedim.Boyum zaten uzun sayılmaz. özellikle gelişimimi olumsuz etkilemesinden korktuğum için sizlere başvurdum. Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden mesajımı okuyup zaman ayırdığınız içim teşekkür ederim.

2. PaleHorse

PaleHorse Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    150-180 dakikalık ağırlık idmanı olmaz. Saatlerde hata var galiba. Günlük kalori ihtiyacının hesabını yap, üzerine 500 kalori ekle, o şekilde beslen, saydığın supplementlerden daha faydalı olacaktır. Protein tozu kullanmaya devam et, yeterince protein alman zor olur normal gıdalarla. İstersen kreatin de kullanabilirsin.

3. caneksi

caneksi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Her set arası 1-2 dakika kadar ara veriyorum antrenman süremin uzun sürmesinin nedenlerinden biri o olabilir aslinda. Ve haraketleri yaparken genelde nizami ve yavaş yaparım bununla birlikte spor ortamindaki muhabbette spor saatini çok uzatıyor.

4. PaleHorse

PaleHorse Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Öyleyse daha kısa çalışmalısın, bu kadar uzun süre idman yapmanın faydası değil zararı olur.

Sayfayı Paylaş