Sizce Bu Kiloda Cardio Yapmalı Mıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bodyislife tarafından 13 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. bodyislife

bodyislife Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar herkese. Boyum 1.85 ve 125 kiloyum. Yazın 140 kiloydum, yüzerek terleyerek 120 kiloya düştüm. Daha sonra 125 kiloya geri çıktım. Diyet yapıyorum ama yanında spor yapmıyorum çünkü bazı doktorlar bana bu kiloda cardio yapmamın dizlerime ve ayaklarıma zarar verebileceğini söylüyorlar. Siz de bu yargıya katılıyor musunuz? Katılmıyorsanız eğer neyi nasıl yapmalıyım. Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Ben 150 kiloda iken başladım kardiyo yapmaya şuan 101 kilo civarıyım hala kardiyo yapıyorum.Bisiklet çeviriyorum vs .. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama koşu bandında koşup yürümeme hocamda izin vermiyor.Eklemlerde sıkıntı oluşabileceği için.

bodyislife bunu beğendi.
  3. bodyislife

bodyislife Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Peki neler yapıyorsunuz cardio olarak?

4. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Bisiklet , twist yaparak verdim bunca kiloyu.Bazen sahile inip yürüyüş yapıyorum orda ama en büyük etken bisiklet.Arada bir değişiklik olsun diye koşu bandına çıkıyorum 15 dk falan ama hergün mutlaka en az 30 dk bisiklette oluyorum.

bodyislife bunu beğendi.
  5. bodyislife

bodyislife Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende o zaman yanları eriten hareketler ile bisiklet çalışayım. Sopa çevirme, twist, dumblelarla yana eğilme, bacak kaldırma gibi hareketleri. Peki bunun yanında vücut da çalışayım mı?

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    twist bele zarar verebilir onun için çok dikkatli yapmak lazım cardio olarak tempolu yürüyüş dışarıda iyidir ancak düzenli beslenme olmadan kesinlikle sonuç alamazsın cardionun yanında ağırlık çalışmasıda yapılmalı hem daha hızlı kilo verilir hemde sıkı ve güçlü bir fiziğin olur

bodyislife bunu beğendi.
  7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Twist ve kardiyo?

bodyislife bunu beğendi.
  8. soniqq

soniqq Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kardiyo insanın hayatında her zaman olmalı. Her şeyden önce sağlık için bir anahtar kardiyo.
    Bu kiloda koşmak dizlerine zarar verebilir ama bisiklet gibi kardiyo aletlerinin böyle etkileri olmayacaktır. Ayrıca dairesel antrenman metodunu da araştırabilirsin.

bodyislife ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Ben eğer imkanınız var ise bir spor salonuna gitmenizi öneririm bende ilk başlarda gitmemiştim fakat gittikten sonra çok faydasını gördüm eğer giderseniz hocanız sizi yönlendirir.Ağırlık antremanının özellikle bacak antremanının çok faydasını gördüm süper set yağ yakımına yardımcı oluyor dediğim gibi en azından gidip bir salona bir hocayla görüşün yazılmasanız bile aklınıza takılan sorulara cevap verirler.

Oturarak twist , ağırlıksız squat vs .. gibi hareketleri ben kardiyo egzersizi olarak yapıyorum beni aşırı terletiyor.Hiç twist yaparken bel inceltme gözüyle bakmadım.

bodyislife bunu beğendi.
  10. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ben
    40 dk yürüyüş
    15 dk bisiklet
    15 dk uzay yürüyüşü
    5 dk twist yapıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:19 ----------

Ben
    40 dk yürüyüş
    15 dk bisiklet
    15 dk uzay yürüyüşü
    5 dk twist yapıyorum.

11. BEŞİKTAŞ

BEŞİKTAŞ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bant olayına takıldım ya ben 117 kilo iken başladım bantta yürümeye 1 aydır hergün 30dk-1 saat arası tempolu yürüyorum 108 kiloyum şuan, gerçekten bu kadar riski varmı bu yürüyüş bandının

Sayfayı Paylaş